X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.8 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@mrl dik za info, ale asi len udajne, otazka je kde.
Aktulana odpoved z LX:
Tato oprava bude součástí příští aktualizace, která by měla vyjít v blízké budoucnosti.


   
ReplyQuote
 mrl
(@mrl)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

@smotek7

Opraveno, už to funguje - povolení přístupu k mikrofonu..

Verze aplikace 12.0.1

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@mrl ano , uz nehlasi mikrofon.

Teraz mi uz telefon zvoni ale nezdvihne to.
Mam nastavene Automaticka odpoved.
Treba este nieco?

image

@koldavideo


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

No zmenil som Není odpověď na 0 s a uz to zdvihne.
Len zatial nic nepocujem.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @smotek7

@mrl ano , uz nehlasi mikrofon.

Teraz mi uz telefon zvoni ale nezdvihne to.
Mam nastavene Automaticka odpoved.
Treba este nieco?

image

@koldavideo

Možná blbost ale máš "položené sluchátko"? Pokud je sluchátko zdvižené, tak je telefon logicky obsazený. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@koldavideo polozene mam, pisal som potom ze uz mi to zdvihlo.
Teraz nechaplem preco ked mi to zdvihne pocujem puknutie v repro aj na tel ,aj app, ale zvukmi nejde.

@mrl mozes prosimta napisat ci v tej 12.0.1 tebe ide zvuk?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@mek Zdárek, tak už mám taky akuvox R20A akorát mám nějakej problém s nastavením volání toho virtuálního vstupu. Z prohlížeče nebo postmana mi to normálně zavolá ale z akuvoxu mi to nechce volat ten virtuální vstup pře http. Nevíš co s tím? Můžeš mi poslat nějaké screeny z akuvoxu jak to máš nastavený? Díky

EDIT:

ještě přikládám printscreen

image

a adresu mám nastavenou takto: http://jmeno:heslo@<ip_miniserver>/dev/sps/io/vi3/Pulse

 

EDIT V1: tak už mi to funguje komplet. Byl problém v tom že se musí nastavit ještě toto:

image

Musí být vyplněná IP adresa miniserveru. Pak to začne volat i ten HTTP.

This post was modified 3 years ago 2 times by pavelf

   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

@pavelf A funguje ti ten ringback tone, kdyz nekdo zazvoni, aby se mu prehrala nejaka melodie? Pripadne, nevis jak zmenit zvuk vyzvaneni na tabletu/mobilu?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@falda ahoj

  • zvuk vyzvánění pro loxone aplikaci změnit nejde, nebo aspoň o tom nevím (mě se to chová tak, že pokud je aplikace shozená tak to udělá zvuk oznámení systému, a pokud je LOX otevřený tak to udělá zvuk zvonku)
  • ting back tone funguje jen když jsem nastavil volání na můj lokální SIP telefon co mám síti (asi musí dostat response že vyzvání), ale to jsem jen testoval ale už jsem to vypl, jen jsem si nechal zapnuté volání z lokálního SIP telefonu na interkom - u toho mi ale nefunguje DTMF volba pro otevření zámku, ta funguje jen když jsem přijal hovor SIP telefonem

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny, tak jsem napsal článek s návodem jak integrovat interkom AKUVOX R20A do LOXONE. https://www.filipek-czech.cz/iterkom-pro-loxone/.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Super. Neměl bys nějaké reálné foto nebo záznam v jaké je to obrazové kvalitě.

Protože originální Loxone Intercom je docela tragédie a prý na tom nebudou nic měnit kvůli GDPR.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kobra23 zdravím 😉 dobrá poznámka. Vložil jsem video na konec článku. Je tam vidět jak sněží. Je to cca týden staré video.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Předpokládám, že když bych vzal 5-ti tlačítkový, tak by šlo udělat nastavení, že první tlačítko zvoní celý dům, 2 tlačítko zvoní Obyvatel domu 1, 3 tlačítko Obyvatel domu 3, 4 tlačítko Obyvatel domu 3. 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Ahoj, diky za navod. Vypada to, ze si mi vyresil aktualni problem ;-))).

Prochazim si tvuj navod a koukam na cenu zarizeni. Je to tak, ze staci jen ten interkom, nebo je potreba jeste nejaka zakladna v dome?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kobra23 zdravím nevím jak vypadá interface pro petitlačítkový interkom ale předpokládám že budeš moci pro každé tlačítko nastavit http GET URL a tím i volat odlišné virtuální vstupy no a pak si jen uděláš několik modulů pro ovládání dveří s patřičnými právy pro uživatele LOXONE. Akorát si myslím že když zazvoní celý dům a někdo to začne vyřizovat, tak ostatní se už nemohou spojit s interkomem protože bude mít vlastně obsazeno (vytváří se SIP hovor).


   
ReplyQuote
Page 41 / 59
Share: