Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.6 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@vary

Jeste, co se tyka toho mjpegu. Zeptam se, jestli se neco nahodou nezmenilo s miniserverem v.II, cip uvnitr ma H.265 a H.264 dekoder. Neni uz tam moznost pouzit tyto standarty pro dverni stanice ?

Dekuju


   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

@mek Ja jsem take s Loxonem rozchodil a funguje uspokojive. Vynikajici by to bylo, pokud  bych byl schopen zmenit zvuk notifikace na tabletu, kdyz nekdo zazvoni. V loxone jsem zadnou takovou moznost nenasel. Udela to jen takovy kratky ring, coz clovek lehce preslechne. Resite to jinak? Me napada jen pridat extra domovni zvonek.

A druha vec k Akuvoxu je, ze kdyz navsteva stiskne tlacitko zvonku, tak se nespusti zadny zvuk, ktery by navstevnika upozornil, ze opravdu zvonek funguje. Sice tam je v konfiguraci zvonku ringback fukce, kde lze nahrat wav, ale alespon mne to nefunguje. Myslim, ze proto, ze po stisku loxone hned ukonci calling a tedy zvonek nestihne melodii prehrat. no nevim jak s tim... 🙁 Vi nekdo prosim?

 

Diky!


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Kluci řešil si někdo otevírání dveří pouze přes virtuální vstupy přes Loxone? Nemám s dveřním pohonem zatím zkušenost, má to funkci jako žaluzie? Tedy jednoduše 2 polohy odemčeno/zamčeno s nějakým elektronickým dorazem?

Zámek je Roto DoorSafe Eneo. Díky.


   
ReplyQuote
(@cuchty)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 
Posted by: @jimyjims

Problém je ale s tím, že jsem nikde nenašel nastavení limitu jak dlouho má volat, tzn. že při vytočení miniserveru stále čeká na spojení a při zpětném volání MS na telefon nejde spojit, protože je obsazeno. Jediná varianta je přes digitální vstup zazvonit a pak následně volat na telefon. Jelikož jsem telefon sehnal za 445 Kč, tak mě to asi tolik netrápí, že obsadím jeden digitální vstup.

 

Je to v Call Settings úplně dole, bohužel lze nastavit minimum 30 sec. 🙁

obrazek

Update: Ten hovor jde shodit po odchycení udp paketu přes API:

 

obrazek

   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Tak po dalším zkoumání to vypadá, že ten můj případ ze strany 36 tohoto tématu budu řešit přes Doorbird. Původně mírně vítězilo nějaké řešení na RPi, ale nějak jsem sám sebe nepřesvědčil o spolehlivosti toho řešení. Kdybych to dělal jen pro sebe, tak případnej problém hned vyřeším, ale má to být i pro další bytové jednotky a tak chci, aby to prostě bylo odladěné, což od Doorbirdu očekávám. Jediné, co budu tedy řešit na RPi, bude zřejmě NFC čtečka pro otevírání elektromechanického zámku ve vratech. Na bytových dveřích mám NFC Code Touch (kterej dobrák měl ten skvělej nápad s atypickým umístěním nuly... 😬 ), ale do ulice musí být něco odolné proti poškození a relativně laciné, pro případ urvání ze zdi, navíc tam nemám téměř žádné místo, takže se budu pokoušet dostat na panel ven jen NFC anténu a koax od ní budu táhnout skrz zeď do RPi za zdí. Když to neklapne, tak budu muset koupit nějakou maličkou NFC desku a skrz zeď potáhnu I2C nebo SPI, ale nemám tam moc místa, no.

No a Doorbird bych dával D1100E + MTM14E. Mimochodem, je tu někdo, kdo by mi to uměl sehnat s nějakou slevou? Byl bych takovému zauzlován 😀 .

A pak na to všecko ještě vyrobit nějaký kryt. Pořád rozmýšlím, jestli něco vytisknu, nebo to jen nakreslím a nechám vyrobit z plechu...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Viete mi niekto poradit ako nastavit telefon WELL 3195IF?
Precital som zaciatok vlakna kde sa riesil yealink co by malo byt podobne, ale netusim co vsetko mam nastavit.
Loxone mi hlasi Spojenie sa neda nadviazat mikrofon pouziva ina aplikacia.

@koldavideo ty si mal nejaky Well na stole , nemas ho rozchodeny, ze by si mi spravilnejake print screeny ?


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahoj kluci. Triviální dotaz. Má někdo nějak "rozumně" vyřešený zvonek na 24V? Zatím si dělám jen obyčejný zvonek, tlačítko a jedem. Ale neumím prostě vybrat něco rozumného v 24V, kde by bylo možné třeba měnit melodie, nastavení hlasitosti (manuálně) a nevypadal jako z tržnice. Někdo tip? Jinak chci jen pomocí virtuálního vstupu vypnout šťávu do zvonku v případě, že dítě půjde spát a po zazvonění třeba blikat světly. Nic složitého.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@smotek7 to nevyzerá na problém v nastavení intercomu, ale v tvojom telefóne. Máš Android?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas_iw nie iPhone, to som si neuvedomil.
Vypal som vsetky aplikacie a hlasi to rovnako, Skusil som na iPade a tiez.
V nastavenia je mikrofon pre LX povoleny.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@smotek7 hm ja tiež, tak neviem ak máš mikrofón pre loxone povolený tak by to malo ísť. Pošli screen.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas_iw

image

   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@cuchty

mohl bys me prosim nejak bliz navest, jak bych mel udelat ten prikaz, aby to zavesilo? 


   
ReplyQuote
(@cuchty)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

 

v telefonu se musí zapnout remote control

 

obrazek

vytvořit heslo pro web access, v mém případě: loxone

obrazek

a pak už je virtální http výstup v loxone:

obrazek
obrazek

 

udp odchycení:

obrazek

Měl jsem to udělané, že telefon volá na ipadresu loxonu na prislušný port, tam to odchytím, nechám jednou zazvonit a pak to položím. Ale budu to muset předělat protože potřebuji zvonit na dva byty. Snažím se to naroubovat na Dahua VTO3211D, to je hrozný kus. Myslel jsem že to bude ok, ale jak zde bylo zmiňováno tak každá aktualizace jejich app vypne notifikace a nikam neukládá kdo zrovna zvonil. Ta Dahua je tak uživatelsky nepřátelská, že neumím zavolat na ip adresu loxonu. Ale ten Gransdtream jde nastavit tak, že na leve tlačítko co zelene svítí přes rychlou volbu si můžu zazvonit v loxonu ale musim mu to položit.

obrazek

Zkoušel jsem napojit přímo externí repro z telefonu do té dahuy ale zvuk jde divně, je potichu, někdy nejde vůbec. Chtěl jsem venku nechat dahuu a použít jen kameru a zvuk ovladat grandstreamem.

 

tady je kdyžtak popis celého cgi api

https://www.grandstream.com/sites/default/files/Resources/CTI_Guide.pdf

 


   
jimyjims reacted
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Diky @cuchty funguje ako si posielal.


   
ReplyQuote
 mrl
(@mrl)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

@smotek7

Je to údajně již opravená chyba, bohužel já to mám stejně:
(iphone/ipad - verze aplikace 12, na Androidu, nebo aplikaci v notebooku to funguje)

IMG 4022

 

 


   
ReplyQuote
Page 40 / 59
Share: