Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.5 K Views
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@tomas_iw

 

díky moc za odpověď! Ten telefon jde nastavit, aby automaticky po spojení s MS vždy zapnul hlasitý reproduktor?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@jimyjims

Áno, ak v ňom je nastavený auto-answer tak vždy keď je položené slúchadlo zapne hlasný odposluch. To znamená, že ak sa použije len PCB bude treba prepojiť dva piny viď. foto.

Inak tá doska je relatívne kompaktná, má cca. 90x80mm takže ako posledná možnosť je hodiť ju rovno do plotu, možno pri nejakej rozumnej vodotesnosti krabičky to môže aj dlhodobo fungovať. Tuším viac ľudí tu to tak má.

Grandstream GXP1610 PCB Back
Grandstream GXP1610 PCB Front

 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@tomas_iw

Perfektní! Telefon objednán a jak tu bude, začnu se tím zaobírat! Tu klemu si v nákresu doplnil o vypínač proč? Má to nějaký hlubší význam, nebo stačí jen klema?

Díky moc za info! 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@jimyjims

V obrázku som len naznačil ktorý pin musí byť trvale prepojený ak sa použije len PCB aby fungoval hlasný odposluch pri auto-answer. 

Tak sa potom podeľ s výsledkom keď to zapracuješ. Ja sa k tomu dostanem za 3-4 mesiace. 


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Ahoj borci - co říkáte na tohle? Jedná se o IP SIP technologii, napájení přes POE, lze používat app TUYA - to by v tom byl čert aby to nešlo integrovat do Loxone 🙂 Nebo se mýlím? Přemýšlím že bych to koupil tak jako tak.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 
rPosted by: @tomas_iw

@jimyjims

Áno, ak v ňom je nastavený auto-answer tak vždy keď je položené slúchadlo zapne hlasný odposluch. To znamená, že ak sa použije len PCB bude treba prepojiť dva piny viď. foto.

Inak tá doska je relatívne kompaktná, má cca. 90x80mm takže ako posledná možnosť je hodiť ju rovno do plotu, možno pri nejakej rozumnej vodotesnosti krabičky to môže aj dlhodobo fungovať. Tuším viac ľudí tu to tak má.

Grandstream GXP1610 PCB Back
Grandstream GXP1610 PCB Front

 

Zpětná vazba ke Granstream GXP1610: Ta klema tam být nemusí, když nastavíš v menu viz foto. Pokud to je zaškrtnuté, tak to automaticky zvedne na reproduktor.

Výstřižek telefon

Problém je ale s tím, že jsem nikde nenašel nastavení limitu jak dlouho má volat, tzn. že při vytočení miniserveru stále čeká na spojení a při zpětném volání MS na telefon nejde spojit, protože je obsazeno. Jediná varianta je přes digitální vstup zazvonit a pak následně volat na telefon. Jelikož jsem telefon sehnal za 445 Kč, tak mě to asi tolik netrápí, že obsadím jeden digitální vstup.

 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@kvikkvik

Vypadá to moc hezky, ale moc tomu nedávám, že by se to dalo naroubovat do Loxone.

Takových videodveřníků je na Ali spousta. I když musím uznat, že ten (aspoň podle mě velice vkusný, většina designů jiných výrobců je šílená). Navíc má fingerprint, což používám na více místech v domě i ve firmě a je to elegantní a spolehlivé.

V čem vidím problém:

Nikde ve specifikaci nelze vyčíst videokodek, Loxone vyžaduje MJPEG. Většina dnešních "doorbellů" na Ali má výstup H264 nebo novější H265. Aby byly přenosy kompaktnější a friendly na mobily.

Další věc je rozlišení streamu. Pro Loxone ideál 640x480.

To znamená, pokud dané zařízení nesplňuje dvě výše uvedené podmínky, tak je potřeba další prvek v cestě (tudíž další případný problém), který provede konverzi videa do ideálního formátu pro Loxone. Např. Loxberry s pluginem.

Dále pak nejde nikde vyčíst, jak je to se SIP protokolem. Jestli jde nastavit auto-answer režim, aby hovor mohlo vyvolávat Loxone apod.

A poslední, ne méně důležitá věc je, jestli půjde nějakým způsobem zajistit akci volání po stisku tlačítka zvonku do Loxone a naopak, jak volat otevření zámku z Loxone. Dá se to řešit mimo interkom dalšími vstupy/výstupy + UTP kabel navíc, ale to by ztratilo eleganci celého řešení. Na tyhle otázky půjde odpovědět jedině tehdy, pokud mají nějakou dostupnou dokumentaci (ideálně se screeshoty webárny s nastavením) nebo až při prvním zalogování do samotné jednotky.

Každopádně, za mě jeden z mála Ali interkomů, který vypadá hezky. Jako samostatné zařízení paráda (za tu cenu). S integrací jsem ale skeptik. Pokud bys objednal ,klidně pomůžu s případným laborováním (v posledním roce jsem se natrápil až až), jestli to půjde zlomit. Kdyby se to povedlo, byla by to skutečně pecka. 🙂

Felda


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@jimyjims

Dnes otestováno další podobné zařízení, tentokrát VoIP telefon Well (Yealink) SIP-T22P.

PoE, navíc průchozí ten port (má to interní hub).

V menu nastaveno autoodpověď, automaticky zvedá hovor vyvolaný Loxone serverem na hlasitý reproduktor. V Loxone konfigurace na 3 minuty. Funguje parádně.

Ještě otestuji, jestli si po restartu zařízení zapamatuje nastavenou hlasitost reproduktoru.

Felda


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

@Felda
Nemyslím že je takových spousta, tohle je první doorbell se čtečkou otisků co jsem objevil (čumím na to už 4 roky 🙂 ) že jde zapojit čistě přes POE switch bez nutnosti dalšího napájení atd...Vzhledem k tomu že tedy veškerá komunikace jde přes LAN tak předpokládám, že půjde odchytit a s Loxone to nějak rozběhat - otázka je jak moc komfortní to bude. 
Nicméně k tvým dotazům - napsal jsem je přímo výrobci tak uvidíme co odpoví. Ale pořád si říkám že když je to integrovatelné do Tuya mobilní aplikace tak ta aplikace nebude mít zas tak odlišné nároky než Loxone co se týče třeba velikosti streamu atd. 

Mně se to za to 4-leté hledání moc líbí a troufnu si říct, že nic lepšího (pro moje potřeby) a hezčího jsem za tu dobu neviděl, jsem na 90% rozhodnutej že si to pořídím i tak a budem laborovat 🙂


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@kvikkvik

No super. Těším se.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 
Posted by: @felda

@jimyjims

Dnes otestováno další podobné zařízení, tentokrát VoIP telefon Well (Yealink) SIP-T22P.

PoE, navíc průchozí ten port (má to interní hub).

V menu nastaveno autoodpověď, automaticky zvedá hovor vyvolaný Loxone serverem na hlasitý reproduktor. V Loxone konfigurace na 3 minuty. Funguje parádně.

Ještě otestuji, jestli si po restartu zařízení zapamatuje nastavenou hlasitost reproduktoru.

Felda

obávám se, že tento telefon už dnes nikde nekoupíš 🙁 alespoň já ho nikde nenašel....

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tyhle yealinky(welly)  jsou natom dost podobně sw, t-19p e2, 1000kc a bude to stejne jak t22


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Pekny, jen když si vezmu, že jsi na tom strávil 4 roky času, tak když by sis koupit Doorbird (který je úplně jinde než Loxone intercom) a urcite kvalitnější než toto, tak by jsi jich měl x.

Například https://www.yatun.cz/produkty/DB-D1101V-FM/ je za 13, ale oproti loxone (zbastlenej krám, kde nastavuješ plno kravin, co tě vůbec nezajímají) je to  světelné roky daleko za poloviční cenu a fullHD obraz.

This post was modified 3 years ago by Dáda

   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

@Dáda
Každý máme jiné potřeby 🙂 Pro mě je (pokud to budu řešit) třeba "must have" ta čtečka otisku prstů, tu Doorbirdy mají za cenu někde kolem 30k... A 4 roky se čas od času mrknu sem a na Aliexpress co je nového, netrávím tím hodiny denně 🙂 Další limitující faktor pro mě je že mám vytaženou ven pouze lanku a bez větších úprav už s tím nic neudělám...  


   
ReplyQuote
 TomX
(@tomx)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 5
 

@kvikkvik jestli ta autentizace čtečkou probíhá přímo v tý krabce, tak to moc dobrý zabezpečení není.


   
ReplyQuote
Page 39 / 59
Share: