X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
224.6 K Views
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Nepoužívám žádné hotové "original alternativní" řešení jako Doorbird apod., takže neumím říct, jestli je tam možnost fungovat bez SIP serveru (ať už interního nebo externího).

Server je podle mě prvek (a tudíž něco, co může nezafungovat), který nemusí být. Teda za předpokladu, že nepotřebuji z video tabla i na čísla ven. 🙂

Sám mám celé řešení postavené na raspberry s kamerou. Kterou mám zabudovanou v poštovní schránce. Kameru obsluhuje malý prográmek, který připravuje stream kamery rovnou ve formátu MJPEG, který je ideální pro Loxone a není ho již nikde potřeba transformovat. Dále je v malině nainstalovaný SIP klient, který je v režimu "auto answer", tzn. automaticky zvedá hovor, který vyvolává Loxone miniserver. Velkou výhodou tohoto řešení je, že není potřeba žádný SIP server a vše funguje bez problémů. Používám již několik let k plné spokojenosti. V maline mám v USBčku malou SUB zvukovku, do které mám "na prasáka" zapojený malý reproduktor a taky připojený mikrofon. Zvukovka vše utáhne bez problémů.

Třeba to někomu jako inspirace pomůže. Ale je to bastlení. I když ne nijak velké.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Áno lokálne to ide aj bez SIP server. Z vonku som použil to čo Loxone odporúča antisip.com

@pavka28 zobral som tieto, uvidím čo reálne použijem:

Super Mini HXJ8002 Audio Power Amplifier Board Mono Channel Voice low noise Amplifiers Module 2.0-5.5V Replace PAM8403

XH-M125 XPT8871 Mono Amplifier Board DC 5V 1A 5W Audio Placa Amplificador Mini Speaker Sound Board Volume Control

MAX4466 Electret Microphone Amplifier Module Noise immunity Preamplifier Adjustable Gain OUT GND VCC Amplifier Board 2.4-5V DC

SSM2167 Microphone Preamplifier Board DC 3V-5V Low Noise COMP Compression Module Mono Amplifier Audio Sound Board

Idea je potiahnuť napájanie k bránke a tam mať tieto boardy. Do tefónu to len pichnem RJ10 konektorom ako handset alebo headset takže by táto zmena mala byť neinvazívna. Predsa len je to jednoduchšie ako rozoberať telefón a mať ho celoročne vonku.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@ tomas_iw

 

port pro handset mě taky napadnul...nemusím kuchat telefon 

 

uvidím zda rozchodím ten direct call...lokálně - případně objednám stejnej phone jako Ty

zkoušel si nějakého SIP Softwarového klienta nebo přimo z loxonu???

já když zavolám z phone ---> na PC (SIP SW) tak to šlape ale obráceně ne

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@felda Vedel by si k tvoju rieseniu napisat aj Tvoju "success story", resp. wiki? Detaily aky HW a aky SW si pouzil?


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

tak jo, už to slibuji dlouho, tak něco sepíšu a pověsím do Wiki 🙂


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@pavka28 volám rovno z Loxone. Kedže to fungovalo tak som iné ani neskúšal. Ešte uvidím ako pri tých handset a headset bude fungovať pípanie v slúchadle ked nie je aktívny hovor. Ak to nepôjde nejako ošetriť tak vytiahnem ten speaker z telefonu von. Na ten sa automaticky prepne ak je zložené slúchadlo pri autoanswer. V zime sa s tým pohrám, plot budem stavať až na jar.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

tomas_iw   - jak voláš  lokálně???  ip a uživatel ip??

jaký mikrofon a repro dáš ke vstupu???

 

 

Nedalo mi to a v rychlosti jsem to vyzkoušel a když dám  lokálně antisip.com tak mi to s ip telefonem jede a autoanswer funguje..

 

 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

JJ na IP telefonu a uzivatel "loxone", ale to asi nie je podstatne. Repro som objednal toto: https://www.aliexpress.com/item/32768782437.html a mikrofón len nejaký obýčajný čo sa mi tu povaľuje tam si myslím s vlhkosťou problém nebude.

Inak skúsil som ho rozobrať a je to celkom primitívna záležitosť, takže možno naprv skúsim pripojiť slúchadlo a mikrofón na tie pôvodné kontakty bez zosilňovača a ak to bude stačiť tak použijem len to zelené PCB a vytlačím na to nejakú menšiu krabicu.

Screenshot 2020 10 29 at 14.11.47
IMG 2928

 

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

a nastavoval si speciálně na telefonu něco pro to přímé (lokální) volání???

 

 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@pavka28 pokiaľ si spomína tak na lokálne volania som okrem auto-asnwer nenastavoval nič.

Posielam ti pár screenov z configu, možno ti to v niečom pomôže.

Screenshot 2020 10 29 at 15.34.25
Screenshot 2020 10 29 at 15.33.31
Screenshot 2020 10 29 at 15.33.38

 

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

dnes jsem narazil na web se zajímavým interkomem za zajímavou cenu. Jedná se o tento intercom: Akuvox R20A MINI IP Video Intercom se čtečkou karet. Nemáte ho někdo, že byste se podělili o zkušenosti? Já ho asi zkusím objednat.

de 1578060140 r20

Pročítal jsem si i dokumentaci (viz. níže PDF dokument) k nastavení a vypadá to, že by to mělo s LOXONEm fungovat bez větších problémů.

 

EDIT 2020-10-30 13:10

tak jsem si volal na technickou podporu a říkali mi, že konkrétně firma Skylab z Prahy již tento intercom spojila bez problémů s LOXONE. Je to tedy další adept s velice dobrým poměrem cena/výkon.

This post was modified 3 years ago by pavelf

   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Za ty peníze to nevypadá špatně... 🙂 má to i nějakou mobilní apku?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@pepahr

mobilní aplikace je jak pro Android tak pro iOS. Apoň jsem to někde četl, že i pro iOS :).

 

P.S. já mám android 😀


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@pavelf podla datasheetu to vie iba H.264, takze obraz do Loxone jedine s prostrednikom.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@dav

ahoj podle přiloženého PDF návodu to umí i live view viz. návod str. 15.

In addition, user also can check the real-time picture via URL:  http://IP_address:8080/picture.jpg .
This post was modified 3 years ago by pavelf

   
ReplyQuote
Page 35 / 59
Share: