X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@dav

No podle přiloženého souboru to umi i jpg,takze i obraz by mel byt ok.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

jo ale to je obrázek.. jestli to neumí mjpeg video, loxone nezobrazí živý náhled..


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@pepahr ja to mam pres jpg i v soucastnosti z kamery hikvision. není to sice plynulý chod, je to po sekundach ale bohatě to stačí


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

tak to potom jo.. mě hikvision teda jel i video a slušně.... většinou ty kamery mají více streamů jde to nastavit..


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@pepahr ty moje maji bohuzel jen jeden uz jsem si s tim zkousel hrat víckrát ale bohužel mi to nejelo


   
ReplyQuote
 Mek
(@mek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 5
 
Posted by: @pepahr

jo ale to je obrázek.. jestli to neumí mjpeg video, loxone nezobrazí živý náhled..

Dle informací na jejich wiki to umí mjpg stream...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jj, loxone prezvika i jpg,obnovuje to docela rychle,rekl bych tak 5-10fps. Půlka mych kamer ma jen jpg snapshoot a neni problem,pro kontrolu co se deje plne dostačující. 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@ tomas_iw

Díky za screeny....

zkouším to na telefonu WELL SIP  T26

lokálně  sem to nerozchodil ale to vůbec nevadí  ...antisip to spojí do vteřiny 

uvidím zda to taky vykuchám nebo použiju headset kabel...

ale nechat celej tel v racku mi nevadí


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Buďte zdrávi. Začínám pomalu vymýšlet nějaké řešení kecaksichtofonu se čtečkou NFC k vratům. Celé vlákno jsem tu, nejednou, pročetl, udělal si pár poznámek, pár věcí načetl i jinde a teď prosím o Vaše zkušenosti a názory. Nejdříve nastíním moji situaci.

Potřebuji 4 zvonková tlačítka, ale pouze jedno půjde přes řešení Loxone (můj byt), ostatní se musí vyřešit nějak jinak (ostatní byty v domě). Optimální by bylo, aby všechny byty měly možnost využívat i přenosu videa a zvuku od vrat. Rád bych to měl u mého bytu přístupné i z telefonu, ať už jakkoliv. Kdyby to uměly nějakým způsobem z telefonu i ostatní byty, byl by to příjemný bonus.
Potřebuji individuální řešení, aby se mi vešlo společně se schránkami do špalety slepého okna. Jelikož mám vedle schránek už jen asi 6 cm volného místa na šířku, tak se tam nic běžného nevejde, kryt si budu muset vyrobit. Stačí mi tedy elektronika, kterou už si nějak někam schovám. Takže se mi jako optimální řešení jeví nějaké moduly, nebo pak něco, co jde dobře vykuchat.
Jelikož dům prochází rekonstrukcí, je mi celkem špekáček, kolik tam povede kabelů. Zatím mám v plánu ke zvonkovému platu táhnout 1x UTP cat. 6 a pak 2x kabel 4x2x0,8, tlačítko zvonku mého bytu tedy klidně může jít na DI, když na to příjde, odpadl by pak prozváněcí problém, jestli se nepletu. V racku už mám jedno RPi, běží na něm i Loxberry, a další mám volné, takže je možné využít i to. Přes RPi mám v plánu rozjet čtečku u vrat, už jsem to naťukl jinde, čtečka čtečkuje, ale nedořešil jsem, kde vlastně chci spravovat uživatele a přístupy, jestli v Loxonu nebo v RPi, ale na to dojde aj časem.

Co jsem si tak z celé diskuse zde a těch ostatních internetů poznamenal, tak jako ta lepší řešení se jeví následující:
GDS3710 - To bych musel vykuchat, klávesnici bych nepoužil, čtečku NFC bych použil tu svoji na RPi a zvonková tlačítka by se taky musela použít separátní.

Střeva IP telefonu jako Well SIP-T22P nebo T32G - To pro mě znamená to samé jako GDS3710, jen bych navíc musel vyřešit separátně video.

Doorbird D2100E - Doorbird prý jde dobře integrovat do Loxone, bylo by to tedy možná nejjednoduší řešení, ale je to už poměrně drahé (neumí to někdo sehnat levněji?) a nevím, jak s tlačítky a s jednotkami v těch třech non-Loxone bytech. Nenašel jsem volně dostupnou dokumentaci k této jednotce.

Různé RPi řešení - psalo se tu, spíše okrajově, o DoorPi a tuším, že ještě o jednom řešení s Malinou. Máte to někdo vyzkoušené? Jak to dlouhodobě chodí v praxi? Je to vhodné pro můj účel?

Dahua VTO3211D-P4-S1 - Našel jsem to na Alíku, už tu náhodu psal @Pepe, že to nějak zkoušel. Jak to chodí? Má s tím zkušenost ještě někdo? Je to vhodné pro můj účel? Dá se to nějak rozumně oddeklovat a vykuchat?

Co by podle Vás bylo nejlepší?

Ještě nějaké tipy pro čtyřtlačítkovou verzi videovrátníka?

Díky!


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Asi najlacnejšie ťa vyjde nejaký old school bytový vrátnik kde susedia budú mať v bytoch klasické zvončeky a telefóny a ty si to v byte napoj na vykuchaný SIP telefón.

https://www.alarmysro.sk/e_shop/4140-al-domaci-audio-vratnik-pre-4-ucastnikov-suprava/p-114507.xhtml

Kameru nevieš dať niekde nad vchod? Budeš mať na obraze aspoň väčší perimeter.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@tomas_iw Jak by se tenhle analogový vrátník napojil na sip telefon? Dneska už mně to asi nezapaluje. 🙁 Každopádně není potřeba to dělat úplně nízkonákladově. Mám takovou představu, že bych se moc rád vešel do 10k - 15k za vše. Ale nebráním se třeba té variantě, že do ostatních bytů plácnu na zeď nějaký terminál s displejem nebo tablet.

S kamerou je bohužel problém, je to z ulice přístupný dům, který je kulturní památkou, takže dát cokoliv na fasádu je jednak o jednání s památkáři, případně bez jednání, ale pak jen čekám, kdy mě kdo udá, že buď kamerou hyzdím historickou fasádu domu, nebo že naopak kamerou snímám veřejné prostranství (a určitě samozřejmě i pořizuji záznam...). Druhák, můžu čekat, že mi to tu někdo oškube, máme tu poměrně hodně nenechavců z řad spoluobčanů... V tom platíčku vedle schránek by to šlo, tam už je prostor pro plechové škatule sjednaný a schránky už tam jsou.


Edit: Jo, uz mi to asi doteklo. Jako ze ostatni by meli jen ten zvuk, bez videa a ja bych si pro sebe zmastil neco jiz popsaneho. V podstate dva oddelene systemy. To by taky slo, jen by asi navstevy ostatnich bytu matla kamera. Musel bych taky vyresit sdileni mikraku a repraku, coz ale neni neresitelny. Pripadne to mit mit pro kazdej system zvlast. Ale tak bych to resil asi az jako posledni nouzi. To video bych rad dopral vsem bytum, uz jen proto, ze jeden byt ma okna jen do dvora a druhy je ma do jine ulice, nez jsou vrata. 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@froggg ja myslim ze by ti mohlo vyhovovat tohle pokud to tam nacpeš do toho omezeného prostoru


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@pavelf Dky, tohle tam sice nenacpu, tak od pohledu leda ty tlacitka, takze bych to musel zase kuchnout, takze jde o to, jestli je to kuch friendly zarizeni 😀 A druha vec, jestli si to v pohode pokeca s tim zelenym...

Jinak mista za obvodovou zdi je neomezene, takze to klidne muze bejt system z rusky ponorky, vedle schranek se musi vejit jen mikrak, reprak, kamerka a tlacitka. Vrtat tech 80 cm zdi bude sice labuzo, ale to bych musel tak i tak a uz to mam nauceny z jinych pruchodu 🙂 


   
ReplyQuote
 TomX
(@tomx)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

@dawe Ahoj,

Nějak se v tom Yatunu ztrácim.

1. "⚠UPOZORNĚNÍ: V aplikaci Loxone musíte nastavit audio kodek PCMU/8000/1 (odpovídá G.711 µlaw se vzorkováním 8000 Hz) pro příjem zvuku z dveřní stanice." To se nastavuje kde?

2. "V Loxone Config přidejte Síťové zařízení „Uživatelem definovaný intercom“." Žádnou takovou volbu nevidim. Jen nějaký předdefinovaný zařízení. Co dělám blbě?

 


   
ReplyQuote
 TomX
(@tomx)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

Tak už vyřešeno a funguje


   
ReplyQuote
Page 36 / 59
Share: