Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.2 K Views
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

Rozhodujem sa, ci si vystavat DoorPi, alebo radsej kupit Doorbird. Viete mi niekto poradit, v com je iny Doorbird V2101 vs V1101, okrem pohyboveho senzoru s dlhsim dosahom a horsej kamery?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

realne moc nechapu proc se furt resi doorbird, kdyz gds3710 prinese za polovinu ceny:

- intercom

- klavesnici

- RFID reader (bohuzel tedy 125kHz)

- kameru

neseka se to, makaj na aktualizacich, umi to 4 nezavisle SIP providery pro 4 ruzne ucty tak 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@elpaso taky třeba někdo řeší design 🙂 každej nechce na baráku kalkulačku z 80tek :))

rfid ani klávesnici nepotřebuju  - to zase nechápu já na co?? 😛

a za půlku to není.. a oproti Loxone intercomu je to furt za pakatel 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

design? no jestli Doorbird je 100%, tak GDS je kolik? 70%? 🙂

bohuzel musim uznat, ze jsem rfid i PIN prestal pouzivat, protoze jedu vse skrz HOMEKIT na prilozeni telefonu..

nicmene uklizecku, sluzku, zahradnika atd mam vsechny na PINu :))))


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja chcem ísť podobnou cestou ako tu popisoval kolda, akurát namiesto drahého 2N modulu chcem použiť SIP telefón Grandstream GXP1610, ktorý bude použitý na audio, a na video klasickú IP kameru ktorá my bude snímať okrem bránky aj priestor posuvnú bránu na vjazd.

Telefón plánujem nechať vnútry v racku a k plotu potiahnúť len slúchadlo a mikrofón na ktoré spravím nejaký audio panel.

Telefón som som nastavil na auto-answer a externý SIP za 30min a krásne to hraje s Loxonom.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To sluchadlo s mikrofonom si na x metroch uz testoval?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Čakám na mikrofónový a slúchadlový zosilňovač z ali tak to potom skúsim, ale myslím si, že keď bude signál dosť vybudený tak by to nemal byť problém. Veď aj po domoch a bytoch kde sú staré teslácke vrátniky to funguje a tie káble sú ťahané kadejako po netienenej SYKFY a na desiatky metrov.

Možno @koldavideo by sa k tomu vedel vyjadriť ako to funguje s 2N modulom.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@elpaso nee jasný design je subjektivní, mě se prostě GDS nelíbí, navíc mám zapuštěnou verzi Doorbirdu to fakt vypadá líp.. sere mě jen to plastový tlačítko - nevím proč nenechali antivandala jako u ostatních, ale nechám si vygravírovat pod to aspoň nerezovej štítek.. 🙂

Já jsem na design úchyl - je fakt že se mnou tato diskuze nemá smysl :))

Přístup do baráku řeším přes NFC tag pro veškeré služebnictvo co tu bydlí  - externisty nezaměstnávám :))))


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@pepahr jako design souhlas 🙂 nicmene zapustene GDS vypada fpohode... skoda bileho pozadi. ale zas to ma cele vyhodu, ze je to uplne prachu odolne bo zepredu jsou tlacitka fakt v podstate desticka a nic vic - jen bohuzel bila :))


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@elpaso já právě vyhodil bílou kameru s tlačítkem a chtěl jsem nerez aby ladil ke schránce 😀


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@pepahr tak GDS nerez je 🙂 ale trosku bileho plastu tam zustalo haha... nic - design je jedna vec, cena druha, a feature-set treti.

a tech 2 poslednich GDS naprosto vede, bo mozna je jedine co to ma vsechno v jednom, out-of-the-box s poe napajenim a to nemluvim o 1-channel Wiegand controlleru ktery umi nasledne pres HTTP odesilat info o uzivateli do loxonu... ale za me je to priliz advanced funkce


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@elpaso Doorbird má taky poe - stačí k tomu dovést 4 dráty a jede to navíc ani není potřeba konektor dá se zapojit do svorkovnice napřímo což je super. Uživatele rozlišovat nepotřebuju to už bych radši šel do fingerprintu, ale ten taky není 100% a mobil má každej u sebe - nfc funguje OK.

Co super není že min ten můj už podruhý se sekl - jak je hezky a zasvítí na to slunko tak sám od sebe zazvoní a přestane fungovat tlačítko a hřeje se jak prase. Čínská kamera na slunku jela 5 let a tohle teda mě točí.... A nechcu slyšet že GDS by to neudělal 😀😀


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@pepahr 🙂 mam ho 2 roky na jiho-zapadni stranu... tzn ze v lete, kdyz je v praze 35 stupnu, je na GDS tak 90... a nesekl se nikdy 😀

4 draty na POE+eth fakt nestaci...


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@elpaso joo jak říkám asi vadnej kus předtím kamera 5 let ok.

a 4 dráty samo stačí  🙂 Cat5e 100mbit a aktivní poe injektor..

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

 @ tomas_iw

Jaký si použil ext server??

a jaký objedna zesilovač...na ALI...

 

myšlenka s telefonem v racku není úplně špatná.....

Přes zimu chci oprášit.. v regále mi tu leží 2 IP phony.

Před lety jsem zkoušel a vím že byl problém s lokálním SIP napřímo to ty telefony neuměly

 

Díky za info

 

P

 

 


   
ReplyQuote
Page 34 / 59
Share: