Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.5 K Views
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

Mě stále nejde zvuk na externí síti, už jsem to vzdal 🙁 na lokále je to OK. 


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@keany na audio mám přesměrovaný UDP port 5060, pak je to ok


   
ReplyQuote
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

@vasut jojo to má na unify také, ale bohužel jen ticho.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@vasut a ta verze pls? Psal jsem na předchozí straně ještě.... ☺


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Tak jsem pořídil Doorbird D1101V a ty audio hovory prostě nejedou ani interně 😒 nastavení dle yatunu přesměrovaný porty, usera smarthome mám jak v configu tak v sip calls i v userech doorbirdu se všema permission a prostě nic grrr... doorbird appka samo jede.. má smysl ještě zkoušet nějaký antisip atd? Router mám Archer C7 a zapnutý ALG - to ještě zkusím vypnout jinak už nevím... 😒

Jinak teda z kvality kamery jsem celkem zklamaný, Hikvision dome měla lepší obraz hlavně za horších podmínek a jak se zapne ir není vidět defakto nic pokud někdo není teda do cca 2 m od kamery.. lepší je výhled do stran ale, jak někdo stojí kousek bokem stejně ksicht nerozeznám, ale to je samo né úplně vhodným umístěním..


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 
Posted by: @pepahr

@vasut a ta verze pls? Psal jsem na předchozí straně ještě.... ☺

Verzi čeho?

Jinak já fakt bez problémů....a to mám 2 různý Doorbirdy na dvou různých místech a loxonech....


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

myslel jsem verzi Doorbirdu to je už asi jedno 😊 jedeš bez externího sipu nastavení yatun a ok? Ještě tady někdo psal něco o ip v useru pro audio? Jak to přesně máte já mám v configu jen název smarthome je třeba něco dál?


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

jj, nastavení dle yatun.

 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

ahoj mě to prostě nejede.. navíc mi dnes doorbird zazvonil sám od sebe a pak už tlačítko nereagovalo na něm - zjistil jsem že se přehřívá 🙁 jakou máte provozní teplotu? buď mám vadný kus nebo nevím..musel jsem udělat factory reset teď zase jede...

S tím jménem pro audio mi to není jasné - používáte všichni toho usera [email protected]? Jak v allowed users  u sip settings tak v configu? Mě to přijde blbost, když ho zadám do configu zahlásí hned chybu že sip:smarthome@loxone@ip_doorbirdu není dostupný když zadám usera bez @ nebo žádný (v yatunu návodu ten user není vyplněný?) trvá to podstatně déle ta příprava spojení jako by to zkoušel, ale stejně se nespojí chjo.. chápal bych zvenku, ale že ani zevnitř??? 

Můžete mi sem prosím někdo hodit vaši funkční konfiguraci? na minulé straně už to je v koši a nejde zobrazit.. díky


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

 Ahoj, nastavoval jsem to asi na 6-ti instalacích a dle návodu jsem neměl problém.

V SIP setting necháš vše tak jak je, tam nic nevypisuješ jen do "Allowed SIP Users" přidáš uživatele "[email protected].

A do Loxone jen host pro audio IP adresu Doorbird.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@dawe jo tak to mám i teď....

šok zjistil jsem že ze starýho tabletu a mobilu manželky to jede - android 6 a 8 ani jsem neměl nastavený kodek a z mýho One plus 8 Pro ne.. android 11 a ani to neťukne to snad není pravda 🙁

zvenku to samo nejede ani z těch starých zařízení - tam máte jen port forward 5060 na doorbird a interní port zase 5060 nebo jiný?...


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

dokonce to jede i windows appky a novej mobil nejede..z čeho to provozujete vy?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

aha takže externí audio musí být samo i v configu s tím portem 5060 pak to už jede to jaksi nikde není v těch návodech uvedeno i když to je logické - já tam blbec cpal port z videa 🙁

takže to jede, jen buď OnePlus nebo android 11 má problém.. aspoň teda jede appka doorbird, ale škoda toho loxone chjo... schválně zkusím napsat na podporu loxone a už to vidím jak se mi vysmějou :))


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Skuste použit konfigurace primo od doorbirdu:

https://www.doorbird.com/tools/loxone/


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Problém není v configu - mám ho manuálně nastaven dle původního Doorbird pdf, navíc zadávat heslo do miniserveru někam do internetu i když tvrdí, že změny jsou jen lokálně tak to fakt ne 🙂

Vyzkoušeno, že problém je v android ver. 11 - OnePlus 8 Pro a Pixel 4a a to ještě paradoxně z interní sítě, zvenku to jede :)) Občas zahlásí obsazeno, ale stačí znovu kliknout a jede to. Na starších zařízeních to chodí..

Je tu někdo komu to bez problému funguje z verze loxconfig 11 a android 11??


   
ReplyQuote
Page 33 / 59
Share: