Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.4 K Views
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

Ahoj,

je tu nekdo s aktualne funkcni integraci Doorbir10x do Loxone 11? Uz se s tim min. dve dlouhe noci peru a nemuzu rozchodit hovory / SIP. Snazil jsem se nejdriv rozbehnout vse lokalne, podle info k nastaveni od Yatun, zkousel jsem i antisip.com, ale vubec se nechytam. Nejvetsi uspech byl zatim hlas zaznamniku SIPu (antisip.com) pres externi pripojeni, hlasil mi, ze uzivatel neni dostupny, at zanecham zpravu...

Budu rad za jakekoli nakopnuti, protoze uz jse prosel tak 10 webu/for kde to resili, vyzkousel snad co se dalo a bohuzel stale nic.

Jinak vse ostatni (zvonek, motion, video, bellshot,...) mi funguje, jen to nejdulezitejsi ne, hovor 🙂

 

Díky


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Mam inu otazku lebo tomu nerozumiem, naco je v dnesnej dobe intercom? Vsak kamos ma mobil, kurier ma mobil, postak ma mobil...vsetci nam vedia zavolat a na to aby som sa pozrel inokedy co sa deje ked nie som doma mam kameru...

Asi tomu v dnesnej dobe nechapem...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@ivusosk

Nevim jak funguje posta na Slovensku, ale u nas rozhodne nevola. Vetsi zasilky(prevezne Alicko) se do schranky nevlezou a tady vidim jako velky bonus rict postakovi,at mi to necha v garazi, kterou otevru, nez pak lozit na postu a vyzvedavat tam.

Sem tam se mi taky stane, ze eshop zapomene/spatne prepise moje cislo, opet bude nekdo zvonit a mohu otevrit garaz a balicek nechat tam.

Dalsi sance je "nezvany navstevnik" ktery muze zkouset parkrat zda jsi doma, tzv volavka. Mam aspon obrazek, jak vypada.

Kamaradi nasich deti u sebe mobil taky jeste nemaji a nase deti taktez, tedy je dobre mit na co zazvonit. Ano, origo Interkom za 25k je holej nesmysl, ale pokud si to udelas podle x navodu tady, tak je to ta pohoda, ktera k baraku patri.

Tech moznosti PROC ANO je vic.

 


   
pafka reacted
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pafka A co přesně ti nefunguje? Respektive co ti to hlásí za problém? Já provedl vše dle návodu a funguje bez problémů.


   
ReplyQuote
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@vasut v lokalni siti, kdyz dam v lox aplikaci Spojeni, tak probiha Priprava hlasoveho spojeni a nakonec mi vyskoci, ze Hlasove spojeni selhalo - Zarizeni (sip:<localip>) neni dostupne (chyba 408)

zkousel jsem tam nacpat i username (v lox configu do host pro audio interni), tak potom ta hlaska mela (sip:username@localip nebo tak neco).. stejne tak i aby ten user byl i v Allow SIP users v nastaveni doorbirdu


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pafka a to jmeno a heslo si dal přímo od URL? Můžeš dát screen nastavení v configu?


   
ReplyQuote
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@vasut nn, to jsem nezkousel, jestli teda myslis u audia.. tady je screen a lox configu https://drive.google.com/file/d/1lN02BfwIf0L-qu4OLfscLlexYyeGzahk/view?usp=sharing

diky


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pafka To máš stejně jako já. No a v aplikaci si zkontroloval oprávnění pro toho usera, kterého používáš?

SIP Settings a SIP Calls máš taky ok?


   
ReplyQuote
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@vasut SIP settings mam podle Yatun - pouze: sip activated, allow incom.. calls, alowed sip users (v tuto chvili jich tam mam asi 7)

u toho SIP calls, taky jsem zkousel (aktualne mam jen pro externi antisip.com), ale mozna to je ten problem.. co by tady melo byt?

This post was modified 4 years ago by pafka

   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pafka u SIP calls mám:

Name: legacy_api_sip_notification

SIP address: none

 

A v tom Allowed SIP Users mám akorát "[email protected]".

 

No a pak mám samozřejmě v tom daném useru, přes kterého volám z Loxona, nastavený permissions, co všechno může.


   
ReplyQuote
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@vasut tak tady bude problem... tady bych potreboval asi prosim vic rozvest

V tom SIP calls je Name (co mas legacy_api_sip_notification) user doorbirdu nebo loxone? a to none, je opravdu none a nebo prazdna hodnota (mam to jako povinne pole)

dalsi dotaz, toho [email protected] mam v doorbirdu v Allowed users, ale mam tohodle uzivatele mit jest enekde jinde?

to opravneni - v danem useru nastavit permission, v jakem prosim useru? v loxone, nebo doorbird?

fakt jsem do toho hodne zamotany, tak sry za asi blbe otazky

 

 

 


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pafka V SIP calls mám přímo v tom none napsáno "legacy_api_sip_notification" a jako SIP address primo napsano "none"

 

[email protected] mam taky jen v allowed users.

 

opravneni useru naleznes administraci - kdyz se prihlasis v doorbirdu do administrace, tak hned nahore mas jednotlive usery, kdyz je rozkliknes, bude tam tlacitko permission...


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Ahoj vyřešili jste ten problém s Doorbirdem a funguje v pohodě? Chystám se něco koupit a uvažuju o Doorbird D1101V  - potřebuji zapuštěnou verzi. Nebo je něco nového co máte vyzkoušeného a trošku to vypadá? Bastlit se mi nic nechce.. díky za info.


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@pepahr Hele používám skoro 2 roky a vše OK. Jedinné co mě trochu štve, je prodleva než se načte aplikace Loxone když někdo zazvoní. Kolikrát mi přijde, že budu dřív u okna.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@vasut Ok dík,  jakou máš verzi? nebo je to jedno a všechny jsou uvnitř stejné? Ten problém máš jen s kamerou a nebo se všemi notifikacemi? Mě to taky blblo  - mám jen kameru bez audia a pomohlo nechat app pořád aktivní - mám teda android.... Některé nadstavby to po čase zabijou ten proces a pak to chodí se spožděním...


   
ReplyQuote
Page 32 / 59
Share: