Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.5 K Views
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 
Posted by: Pavel.Mahdalik

Ahoj Všem, mám velkou prosbu. Poradí mi někdo jak zprovoznit na Doorbird vs loxone zvuk?

Už jsem zkoušel mnoho návodů, ale marně. Předem díky 

A co přesně potřebuješ?


   
ReplyQuote
(@pavel-mahdalik)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Díky, ale už je to vyřešené.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@pavel-mahdalik kde bol nakoniec problem?


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

@elpaso: nooo, priznam sa ze to som nasiel citanim toho fora krizom-krazom /a uz je to davnejsie:(/, ale tym ze nemam node-red, tak som to len tak precital, neulozil ani ako zalozku iba ma to zaujalo s tym ze ty pouzivas ine riesenie ako ja.

Ked dem mat trosku casu mozem pozriet ci to este najdem, ale viem ze to bolo vo fore niekde.

ja som s tym loxberry celkovo spokojny, este keby to chceli hodit na synology docker NAS, tak uplne happy vysmiaty:)

This post was modified 5 years ago by merlin99

   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

@Pavel.Mahdalik: odporucam pouzit PCMA protokol na audio, s inym protokolom i.e G.722 to pri pouziti interneho SIP serveru (asterisk) blblo. Po pushovani loxonu na niektorych clientoch zmizol "zeleny telefon" button /napr z 4 klientov apple, mi mali len 3ja zelene tlacidlo.../. S PCMA nastavenim na GDS sa toto kompletne vytratilo zatial, takze upodozrievam inkompabilitu niekde Loxone / Asterisk .

Loxone odporucilo pouzit internu IPcku Asterisku aj v poli externe, ale toto zblblo uplne, kompletne to zabilo loxone ked sa islo na GDS...


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

akurat pozeram ze uz je FW 1.0.7.4 a pridali GDSmanager credentials a par inych veci ( co som nechcel, a tie nepridali... takze dik support:)...)

"This feature is implemented based on field customer feedback. Now separate credentials can be configured and used in GDSManager to communicate with GDS3710, instead of using GDS3710 webUI administrators credentials. System administrators keep the admin password and use another password for GDSManager where usually operated by HR or other company staffs. "

This post was modified 5 years ago by merlin99

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja presel internet a externe na antisip a vsechny problemy jsou pryc...

jsem jedinej komu se dejte, ze loxone appka obcas spatne detekuje jeslti je IN nebo OUT vnitrni site?

ja presel na totoznou konfiguraci absolutene vseho jak internet tak externe (ano je to dost prace navic s DNS), ale veskere problemy jsou uplne pryc... kamery, SIP, adresa loxonu jako takove...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: merlin99

akurat pozeram ze uz je FW 1.0.7.4 a pridali GDSmanager credentials a par inych veci ( co som nechcel, a tie nepridali... takze dik support:)...)

bohuzel stane nepridali ID/RFID/finger skrz LogManager... to az pridaj tak bude vyreseno... uplne vsechno a stane se to nejuniverzalnejsim intercomem ever (kdyz vezmu v uvahu wiegand interface tak je to naprosta topka)


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 
Posted by: elpaso

ja presel internet a externe na antisip a vsechny problemy jsou pryc...

jsem jedinej komu se dejte, ze loxone appka obcas spatne detekuje jeslti je IN nebo OUT vnitrni site?

ja presel na totoznou konfiguraci absolutene vseho jak internet tak externe (ano je to dost prace navic s DNS), ale veskere problemy jsou uplne pryc... kamery, SIP, adresa loxonu jako takove...

osobne si myslim ze to robi problem u mna ciastocne, ale pouzivam iba interne, takze neviem potvrdit...mozno raz...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Konecne jsem se dokopal nainstalovat Intercom ( IP kamera, Well T32G,Loxberry) + kryt z nerezu. Za 1900,- silene muziky.

Nicmene dotaz,asi nesmyslny...Nemam Lox pusteny do internetu, lze i tak prijmout hovor kdyz jsem mimo vnitrni sit? Neberu ted zapnutou VPNku.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

DO (SNAT/FW) internetu nebo Z (DNAT/FW) internetu?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

DNAT, jsem mimo barak, nekdo zazvoni. Je to jen teoreticka otazka, tezko budu postacce vysvetlovat, ze nejsem doma, kdyz sni prave mluvim 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

pouzivam antisip.com jak uvnitr tak zvenku a funguje to super...

snazim se (jak uz jsem tu jinde vysvetloval) drzet veskerou konfiguraci pro interni a externi naprosto stejnou (fqdn pro kamery, SIP, atd atd), protoze se mi stava, ze Loxone spatne identifikuje, ze je uvnitr nebo venku a cpe mi adresy pro ext access kdyz jsem uvnitr na wifi na vnitrni siti


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@elpaso

Taky mam oboje na antisip. Neni zadny problem,pokud mam pristup na lox z venku,jde mi oto,zda to zle udelat,aniz bych mel zpristupneny miniserver z venku. Bez vpnky zapnute.


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 
Posted by: David

@elpaso

Taky mam oboje na antisip. Neni zadny problem,pokud mam pristup na lox z venku,jde mi oto,zda to zle udelat,aniz bych mel zpristupneny miniserver z venku. Bez vpnky zapnute.

No , ono zalezi ako dobry si koder , potom to mozes mat tak spravene aj za lacno;-)

V opacnom pripade, odporucam PaloAlto Networks L7 firewall s prislustnym support contractom, spravne nakonfigurovane, a nemal by byt problem. Ak bude, otvoris ticket:)

Ak si dobry koder, tak spravis linuxovy FW , s port knockingom pre SIP komunikaciu od specifickeho vendora, ktory bude otvarat komunikaciu potom podla potreby, a zacnes to predavat ako konkurenciu pre PAN:) Ak budes cenovo medzi PaloAlto Networks a Fortinetom, tak zarobis balik - hlavne to ale musi fungovat.

Ak si standardny uzivatel - tak to nespravis inak ako @elpaso pisal, otvorenim isteho typu komunikacie.


   
ReplyQuote
Page 26 / 59
Share: