X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Intercomy s NFC jsou, jen u placení si blinkneš.

https://www.2n.cz/cs_CZ/produkty/interkomy/2n-helios-ip-verso#tab-3


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@jirin-sv  podařila se ti prosím ta integrace do Loxone ? mám VTO6100C ale podle toho co je na německém webu to rozchodit nedokážu 🙁 

Díky dalibor


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Čaute, vždycky když si o nějaký části domu myslím, že mám vše promyšlený, zamyslím se do detailu a už zase váhám.... Scénář následující jo, vedle vjezdu do garáže mám branku, kterou primárně mám odemčenou, je spíš kvůli čoklům z okolí, aby si chodili ulevovat kamkoliv jinam. Pak je samozřejmě pěknejch pár metrů a pak až vchodový dveře. Jak vyřešit dveřníka? Lama, který nedojde, že branka není zamčená, potřebuje zvonit už u branky, kde samozřejmě tím pádem potřebuju minimálně komunikovat, potažmo i vidět...ikdyž ty brankový kamery, to se musí dobře promyslet, vesměs bejvaj nainstalovany tak "chytře" že hosta nevidíš, případně mu vidíš na břicho nebo ještě hůř...  No ale co když je to někdo s mozkem nebo znalej místní zvyklosti, brankou projde ke vchodu..bude potřebovat zazvonit tam a opět potřebuju komunikovat a rozhodně vidět než někomu někdo z domu otevře dveře. To jako dvě venkovní jednotky a jednu vnitřní? Nebo jak to řešíte? My na instalacích máme často dvě jednotky přesně jak to píšu, ale z toho co tu vidím u vás, nikdo to tak neřešíte, tak se divím jestli mi něco uniká po letech... 😉


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

taky jsem to řešil a nakonec mi vyšlo jako nejlevnější dát na branku “kouli” a odemykat mg zámkem přes vnitřní jednotku. VTO od Dahua se přemístila z baráku ku brance.Na vchových dveřích mám NUKI ještě z doby kdy to dali na Kickstarter. No a vchod i branku mám pod kamerou taky Dahua.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja mam presne jak pises: z ulice pouze vrata do garaze a branka, teprve za brankou vchodove dvere. Zvonek u branky.

Mam v planu 2 klasicke IP kamery, ktere snimaji cely prostor (jedna pred brankou, druha u vchodovych dveri). Jejich vystupy pomoci softu (napr. xeoma) spojim do jednoho obrazu, vratnik nejaky simpl ze sip telefonu jiz bez kamery. 

Nejak jsem tem vratnikum s rybim okem neprisel na chut. Drahe reseni a stejne je v te kamere prd videt (nemusim nikomu zkoumat bedary na nose, potrebuji videt pocet osob a okoli).


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

V létě jsem u zákazníka zprovozňoval dva kusy tohoto:

https://www.viakom.cz/hikvision-ds-kv8102-im/product-1321

s tímto:  https://www.viakom.cz/hikvision-ds-kh6310/product-2550

funguje to bez problému. Rozchodili jsme u toho i odemykání obou dveří (vstup do areálu a vstup na halu) na kartu.


   
ReplyQuote
(@oblasek)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Ahoj nevím zda se jiz neřešili ale co tento DS-KV8102-IM https://www.express-alarm.cz/?i=3432/ds-kv8102-im-ip-dverni-interkom-1-tlacitkovy-1-3mpx-kamera&s=3789

 

Nebo za podobnou cenu kolem 5 tisíc? 


   
ReplyQuote
(@oblasek)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

https://www.businesscom.cz/detail/724/akuvox-r20a-ip-video-intercom.html

Nebo co tento jen si myslim ze bude problem s videem? 


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

zariadenie zaujimave, ale...

Neni dostupne , skusal som, predajcovia v CZ uz ocakavali prve kusy ale mam pocit ze este niesu stale.

Vyrobca dost neochotny dat ani sample za zalohu ak by sa to podarilo rozbehat... CZ zastupenie predajcu bolo ochotne aspon zistit ci tento zazrak uz niektory ich partner instaloval do Loxone, ale nic. Alebo si to mozem kupit a do 30 dni vratit ak nebude fungovat.

Okrem toho je to novinka , a sam predajca nevedel co si od toho produktu slubovat. takze aj preto aktualne skusam GDS3710 (ani tam to neni uplne bez prob).


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

k GDS3710 aktualny stav u mna.

Grandstream medzitym vidal novsi FW, takze niektore veci s nemeckym navodom nie uplne sedia. Novy FW ma par veci zmenenych a nie vsetko idea idealne ale napr pristup k MJPEG uz ide aj anonymne, takze netreba na video ani login pre loxone..

Trosku hneva SIP k providerom typu iptel alebo antisip, ale riesim to s GDS supportom cez Teamviewer. Cez softphone sa to spoji s iptelom ale GDS nic:(

K lokalne pustenemu asterisku sa po setupe spravnom (je treba specificky format!) GDS pripoji.

Budem updatovat, ci sa to podari rozchodit alebo nie. Ak ano aj s navodom ako nato...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ja bych dodal, ze mam funkcni GDS3710 s NodeRed, takze zvonek uz se nemusi delat skrz SIP, ale skrz Log Manager v GDS.

Log manager bohuzel v tuto chvili neposila ID swajpnute karty nebo ID zadaneho PINu. Na toto ma udelany ticket a v dalsi verzi FW by to melo byt.

Ve chvili kdy toto pujde, lze GDS prepnout do rezimu "PIN ONLY" tzn, ze nastaveni maximalniho delky, je rovnou jaka-koli kombinace teto delky rozeznana jako PIN a v pripade toho, ze PIN odpovida nejakeho definovanemu uzivateli bude jeho ID odeslano skrz HTTP POST -> NodeRed -> UDP Loxone. Timto bude velmi brzo mozne definovat PINy pro "cokoli" velice jednoduse. V tuto chvili tu samou funkcionalitu umoznuje presmerovani UDP debuggu z GDS primo do Loxone (ale zprav je tolik, ze to loxone trosku zahlti).

Dalsi co GDS zvlada super (a jen opet jen otazkou casu odesilani ID skrz LogManager) je Wiegand parenting, coz znamena, ze k GDS je mozno pripojit jakoukoli 26bit Wiegand ctecku https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190529104452&SearchText=wiegand+reader pripradit k uzivateli, ID odeslat do loxonu a pouzivat 🙂 mam vyzkouseno (skrz syslog), jede...

pokud by byl zajem muzu dat NodeRed schema do Wiki, NEBYLO to lehke... ten post command z GDS je divokej 🙂

Kuba


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Nod-red som v spojeni GDS cital dnes na loxwiki. Jeden z userov to pouzival na TCP , a potom cez loxberry to prehadzoval pluginom TCP2UDP do loxone.

Zial toto je aj "problemik" toho GDS. Je to fajn zariadenie, vyzera stabilne postavane, ale ma proste svoje muchy. Co mne osobne vadi, su skoky vo firmware toho zariadenia vo veciach zakladnych (napr. komplexne zmeny linkov na video a pod.) ale na druhej strane zanedbavanie zakladnych veci napr pocez userov. Dokaze to evidentne aj RS485 co by mne mozno mohlo pomoct vyrazne, nakolko mam dva kable k interkomu vonkajsiemu a viem s aspojit s loxone na RS485 alebo vstupoch atd... najjednoduchsie by bolo ale keby doplnili niektore primarne veci pre loxone a mali by myslim pekny odbyt...

Zariadenie ma jedneho usera "admin" (case-sensitive) a to je vsetko. Nakolko som si pisal kvoli SIPu so supportom tak prechadzame aj ine veci, a davam im neake inputy co zmenit...tak uvidime co z toho bude. Jeden z nich je vytvorenie uzivatela ktory je len na zobrazovanie videa, aby nevedel robit zmeny v systeme GDS. Je non-sense prenasat admin pwd v HTTP...

Zariadenie nema napriklad absolutne ziadnu ochranu voci DDoS (a teraz nie chcenemu ) ale napr zmeni clovek heslo, napise ho do loxonu, ale zabudne na NASko co uklada video stream, a moze rano rozmyslat preco GDS nenatiahne stranku... Vychadzam ze to vnutri bezi neaky linux , takze fail2ban by nemal byt problem, akonahle by bol uzivatel na video (alebo viacerych).

Takisto som po nich chcel aby sa dalo nastavit system tak, ze ked pipnem RFID zavola to neake SIP cislo ako zvoncek, bez toho aby clovek musel stlacit iba vnutorne SIP cislo interneho uzivatela .. Vraj to momentalne takto nejde, ale est enieco skusame...

Inak support staff je ochotny, aj vcelku zdatny (aspon ten co som dostal ja), a technicky sa orientuje.

@elpaso: neskusal si im vlastne navrhnut aby doplnili neake funkcie cez UDP priamo pasujuce na loxone?? Nemyslim ze by pre nich mal byt velky problem spravit moznost vystpu generovanie UDP packetu s neakym markerom atd... nanajvys to skusim takto:)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

nechapu proc pouzivat TCP a prevadet to na UDP v loxberry, kdyz to umi rovnou nodered 🙂 ovsem priznavam, ze na korektni zpracovani stringu v POSTu bylo treba trochu (20 radku) javascriptu...

GDS posila skrz UDP uplne vse v ramci debug logu skrz syslog. takze by slo udelat si syslog server a jen urcite messege preposilat do loxonu a tim vyresit veskerou funcionalitu...

ja osobne pojedu NodeRed bez SIPu a na PINy pockam az v dalsi verzi zaintegrujou do LogManageru... myslel jsem ze kod bude alfa a omega, ale neni 🙂 alfa a omega je posuvna brana, homebridge a Apple Watch 😀 vic vlastne vubec nepotrebuju


   
ReplyQuote
(@pavel-mahdalik)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Ahoj Všem, mám velkou prosbu. Poradí mi někdo jak zprovoznit na Doorbird vs loxone zvuk?

Už jsem zkoušel mnoho návodů, ale marně. Předem díky 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: merlin99

Nod-red som v spojeni GDS cital dnes na loxwiki. Jeden z userov to pouzival na TCP , a potom cez loxberry to prehadzoval pluginom TCP2UDP do loxone.

Zial toto je aj "problemik" toho GDS. Je to fajn zariadenie, vyzera stabilne postavane, ale ma proste svoje muchy. Co mne osobne vadi, su skoky vo firmware toho zariadenia vo veciach zakladnych (napr. komplexne zmeny linkov na video a pod.) ale na druhej strane zanedbavanie zakladnych veci napr pocez userov. Dokaze to evidentne aj RS485 co by mne mozno mohlo pomoct vyrazne, nakolko mam dva kable k interkomu vonkajsiemu a viem s aspojit s loxone na RS485 alebo vstupoch atd... najjednoduchsie by bolo ale keby doplnili niektore primarne veci pre loxone a mali by myslim pekny odbyt...

Zariadenie ma jedneho usera "admin" (case-sensitive) a to je vsetko. Nakolko som si pisal kvoli SIPu so supportom tak prechadzame aj ine veci, a davam im neake inputy co zmenit...tak uvidime co z toho bude. Jeden z nich je vytvorenie uzivatela ktory je len na zobrazovanie videa, aby nevedel robit zmeny v systeme GDS. Je non-sense prenasat admin pwd v HTTP...

Zariadenie nema napriklad absolutne ziadnu ochranu voci DDoS (a teraz nie chcenemu ) ale napr zmeni clovek heslo, napise ho do loxonu, ale zabudne na NASko co uklada video stream, a moze rano rozmyslat preco GDS nenatiahne stranku... Vychadzam ze to vnutri bezi neaky linux , takze fail2ban by nemal byt problem, akonahle by bol uzivatel na video (alebo viacerych).

Takisto som po nich chcel aby sa dalo nastavit system tak, ze ked pipnem RFID zavola to neake SIP cislo ako zvoncek, bez toho aby clovek musel stlacit iba vnutorne SIP cislo interneho uzivatela .. Vraj to momentalne takto nejde, ale est enieco skusame...

Inak support staff je ochotny, aj vcelku zdatny (aspon ten co som dostal ja), a technicky sa orientuje.

@elpaso: neskusal si im vlastne navrhnut aby doplnili neake funkcie cez UDP priamo pasujuce na loxone?? Nemyslim ze by pre nich mal byt velky problem spravit moznost vystpu generovanie UDP packetu s neakym markerom atd... nanajvys to skusim takto:)

Kde jsi to videl ba loxwiki? Nemuzu to tam najit. Mam to desne debilne napsane protoze ten httpmpost nevraci array a je to cele napikacu. Chtel bych to videt od nekoho kdo vi co dela... nejsem koder 🙂


   
ReplyQuote
Page 25 / 59
Share: