X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ne, bez miniserveru ven to fungovat proste nebude. Sip sice pojede ale do “kamery/intecomu” v loxonu se nepripojis

co se DNATu z venku tyce - absolutne v tom nevidim zadne rizoko, pokud clovek pouzije nestandardni tcp port a source IP geo FW. Miniserver je proste dostupny jen pro CR ip adresy a kdyz jedu nekam na dovolenou tak si tuto zemi proste docasne povolim

ten komfort proti vpn je priliz velikej a rizikp imho minimalni


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jasny, ja kdyz to mel chvili do netu, tak jsem mel jen rozsah operatora+ip kanclu. Jako idealni reseni bych jeste videl, nejak povolit/zakazat dnat v mikrotiku. Zazvoni se, povolim, po par minutach se zase zakaze.

 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Mikrotik má API, tak by to problém být neměl. Volat nějaký skript v RPI nebo domácím serveru z loxone. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@jzaruba

ja si myslel, ze to urcite pujde, jen ze to pujde az tak lehce jsem netusil 🙂 Dik za postrceni.

Nejsem si uplne jisty, jak moc rychle na to zelenac zareaguje, ale dnat se mi ted zapne 1s pred zazvoneni na blok uziv. intercom a po 120s se dnat opet vypne.

Jak dojdu domu, vyzkousim jestli to je pouzitelny.

 


   
merlin99 reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

dobry dobry, todle je fakt moc pekny 🙂 ale mam skutecne pocit, ze az moc paranoidni... ja jsem tento boj vzal a preferuji usability/user experience v tomto pripade na ukor bezpecnosti


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 
Posted by: David

@jzaruba

ja si myslel, ze to urcite pujde, jen ze to pujde az tak lehce jsem netusil 🙂 Dik za postrceni.

Nejsem si uplne jisty, jak moc rychle na to zelenac zareaguje, ale dnat se mi ted zapne 1s pred zazvoneni na blok uziv. intercom a po 120s se dnat opet vypne.

Jak dojdu domu, vyzkousim jestli to je pouzitelny.

 

to znie dobre ak to bude fungovat


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@elpaso

jako mas pravdu, je to uz paranoidni. Ale staci se podivat ZDE, priblizit si CR a schvalne kolik lidi by se tu naslo 🙂 Takze pokud jde necemu zamezit, aniz by se zhorsil uzivatelsky komfort, je to dle meho OK. 

@merlin99

To API funguje dobre, dsnat se aktivuje rychle, tudiz APPka uz nasledne jede pres otevreny port.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@david-pr: Problem je, ze i tohle predstavuje bezpecnostni problem ;-). Prave tu par lidi prozdradilo backdoor do sveho domu. Takze v extremu, pokud bude nekdo chtit a cilit na toho konkretniho cloveka, staci si pockat az bude na dovolene a s laptopem u domu zazvonit na zvonek..... 😉

Ja vim, paranoia. Ale to neznamena, ze se to nemuze stat 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jasny, nicmene uz to riziko snizis, nez kdyz to mas porad open Nehlede nato, ze nejake IP restrikce atd muzes mit stale nasazene.  Ale jo, mas samozrejme pravdu 😉

Vcera jsem zazil presne co jsem si myslel ze i nastane. Znamej zvoni, jsem jen 2min od baraku. Rikam nejsem doma, budu zachvili. Odpoved, co kecas, ted s tebou mluvim...No koukal, ze jsem opravdu zachvili dojel...Uz to vidim, jak to budu vykladat nasrane postacce, ktere "odmitnu" prevzit dopis, protoze preci jsem doma, kdyz sni mluvim 🙂 Ono to vypada v przentaci Loxone jako supr trupr vec, ale v realu....

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Mne to prijde dobre, delat si takhle z lidi prdel ;-). Jeste to pak spojit s otevrenim brany/branky, at to tam nechaji.

Tesim se na to ;-).

Jinak s tim otevrenim mas pravdu a uvidim, jak to nakonec pak vyresim ja. Mozna to spis resit pres nejakou sub-vlan kde bude jen ten voip nebo neco, uvidim.

To pripojovani na VPN je samozrejme blbe, ale zas stopro bezpecne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A btwm, ad k shodunu.

S miniserverama otevrenyma do webu muze byt spousta legrace. Treba jen posilat schvalne spatna hesla, aby to majitelum samotnym blokovalo pristup do nich 😉

Staci tusim 3x-5x spatne heslo a na minutu se zamkne. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jo otevreni garaze pro dopravky pouzivam casto, kamera rekne co delaji a je to 🙂 Nastesti dopravky vzdy volaji a mam tak vzdy cas zapnout VPNku, 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Vzdyt VPNka se nahazuje tak 3-5sekund, to clovek stihne i pri zazvoneni.

Ale premyslim, jestli by to neslo nejak automatizovat pres Tasker App, ze kdyz prijde notifikace (klidne i najak vlastni) tak zapni VPN

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: L

A btwm, ad k shodunu.

S miniserverama otevrenyma do webu muze byt spousta legrace. Treba jen posilat schvalne spatna hesla, aby to majitelum samotnym blokovalo pristup do nich 😉

Staci tusim 3x-5x spatne heslo a na minutu se zamkne. 

Ty jsi ale zlyyy kluk 😀 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

To jen demonstrace, proc otevreny miniserver do webu je fakt baaaad idea ;-). A hlavne, ty co jsou otevreny nonstop, tak krom toho, ze budu nasirat majitele, jeste muzu zkouset hesla.

vsichni budou mit uzivatele admin a heslo nejaky nesmysl, spousta z nich bude telefoni cislo. Takze staci zkouset cisla. A i kdyz udelam 5x heslo za minutu na jednom miniserveru, tak pri vsechnom case sveta se jednou za cas do nejakeho dostanu.


   
ReplyQuote
Page 27 / 59
Share: