X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Já nepoužívám externí ani interní SIP server. Loxone je to, co vyvolává hovor a volá přímo IP adresu klienta. Stačí ať ten je modu auto-answer a vše funguje OK. Žádná závislost na dalším prvku.

Problém asi bude u těch "vykuchaných IP telefonů", že v konfiguraci se musí nějaký SIP server zadat. Tam pak není jiné cesty.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Vykuchany IP telefon lze samozrejme pouzit uplne stejne jako cokoliv jineho, ve vnitrni siti nepotrebuje SIP server, loxone na nej vola primo. Nepocitam samozrejme volani ven, pokud chci komunikovat mimo dum, ale to stejne ceka cokoliv jineho, pokud vypadne Internet.

Jinak i v pripade nefunkcniho Interneru, muze v baraku cokoliv "zvonit a sviti" , na to neni treba zadnej SIP server(provider), samozrejme stim, ze pokud cekame hlasku i na mobil, tak tu uz nedostaneme 🙂

@Felda

A jak resis extrerni hovor bez SIPu? Pres mobilni data preci necekas, ze mas stale stejnou IP...


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@David

Port-forwarding (atypické porty) + zabezpečení dostupnosti pomocí omezených IP adres (např. pevné IP adresy z práce, mobilní wi-fi router s pevnou IP, z vybraných IP adresních prostor mobilního operátora apod.) 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jasny, portforw jsem si tak nejak myslel, ale je to opruz, kdyz jedes nekde jinde, nez mas nastaveno. Ale jo, je to moznost


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

zdravim tak to jsem rad ze jsem vas navedl na cestu droida..

jen ja jsem to zkousel jako p2p komunikace a tam jsem teda klienta nenasel pres sip server se to jevi jako stabilni

diiiky

 

jinak jsem rozchodil i ten ip telefon spa922 od linksysu a auto naswer jsem vyresil 🙂 tak ze beru stav pokud se rosviti LCD/LED pres tranzistor a nasledne rele spinam zvednuti hovoru na nem 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@chucky - aku mas funkcnu konfiguraciu?


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

nechapu otazku...napis sz at tady neni balast


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: blaf

otázka trochu mimo: Kolik chrániček máte ven? Já to před rokem moc neřešil a udělali mi do desky dvě, myslím, že mají tak 8 cm. Přemýšlím jestli bych neměl přidat ještě další, dokud je čas do desky dodělat díru/y. Nutno dodat, že plánuju udělat podružný rozvaděč v garáži, která je oddělená od domu, takže z rozvaděče z domu bych měl táhnout jen kabely do té garáže a k brance. Ostatní budu tahat z garáže. Ale i tak to nějaká kabeláž bude.

Mám 10ks  o průměru 63 mm v řadě vedle sebe v místě budoucího rozvaděče. Rozvaděč bude 1,2-1,4 metru široký.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: kobra23
Posted by: blaf

otázka trochu mimo: Kolik chrániček máte ven? Já to před rokem moc neřešil a udělali mi do desky dvě, myslím, že mají tak 8 cm. Přemýšlím jestli bych neměl přidat ještě další, dokud je čas do desky dodělat díru/y. Nutno dodat, že plánuju udělat podružný rozvaděč v garáži, která je oddělená od domu, takže z rozvaděče z domu bych měl táhnout jen kabely do té garáže a k brance. Ostatní budu tahat z garáže. Ale i tak to nějaká kabeláž bude.

Mám 10ks  o průměru 63 mm v řadě vedle sebe v místě budoucího rozvaděče. Rozvaděč bude 1,2-1,4 metru široký.

duvod mit vic chranicek? jakoze treba na mrazak a lednici v garazi? 🙂

mam jednu na venek/garaz, v garazi podruzny rozvadec do ktereho mi jde 5x2,5ka z hlavniho a pak dalsich 3x1,5 na rizene okruhy, kdo mohl vedet, ze budu do mesice davat do garaze Loxone Extension 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Samozřejmě důvod je, jinak bych je tam nedával 🙂

Vedu zvlášť slabo a silnoproud, kde je to potřeba.

Chráničky potřebuji do externího sklepa, do zahrady, do ČOV, do studny, k retenční nádrži, do technické místnosti jezírka, k bráně,  k hlavnímu rozvaděči v plotě.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Trošku se vracím k tématu interkomu. Potřeboval bych radu. 

Mám doma dva staré IPADy první generace, které bych rád ještě nějak využil - třeba na chatě. Takže jsem vzal starší ip telefon, ze kterého jsem udělal interkom ke dveřím a IP kamerku s mjpeg streamem, kterou jsem umístil na bezpečné místo. Vše funguje jak má ale problém je, že používám loxone config 10. Aplikaci není možné provozovat na straších verzích iOS. Takže tablet můžu použít jen přes webový prohlížeč, kde samozřejmě nebude fungovat funkce bloku ovládání dveří.

Co s tím?

Nápad: nainstalovat nějakou VOIP Intercom aplikaci pro tablet (tedy v mém případě iOS-5xx), která by mi sloužila pro komunikaci s dveřním vrátníkem, fungovala by na pozadí a pokud někdo zazvoní, navázal bych spojení přes tuto aplikaci a ne přes loxone rozhraní.

Je tu ale jeden drobný problém a to je fakt, že audio stream a video stream z dveřní vrátníku mají jinou IP adresu (VOIP telefon má jednu a IP kamera druhou). Většinou ale tyto aplikace mají v nastavení jen jednu IP adresu.

Takže pro využití staršího tabletu bych potřeboval aplikaci která poběží na straším iOS a navíc musí umožňovat nastavení zvlášť ip adresy pro video a pro audio.

Snad jsem to popsal trošku srozumitelně 🙂

Jinak co se týče toho řešení pomocí IP telefonu, tak je opravdu asi nejlevnější (cca 30USD stojí telefon). Tento jsem umístil přímo do rozvaděče, akorát jsem vyvedl ven mikrofon a reproduktor. Jinak telefon zůstal původní, takže z něj můžu volat třeba domů (z chaty) protože mám vše přes VPN v jedné síti. Tím že se jedná o chatu, je docela dobré, že je kamera umístěna jinde než u dveří - alespoň to tak neláká ji utrhnout. Venku mám jen reproduktor , mikrofon a tlačítko. Prozvonění realizuji pomocí digitálního vstupu loxone - resp. v mém případě virtuálního vstupu alarmu Paradox (těch mám volných daleko více). 

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

můžeš mi prosím poslat link na ten IP telefon? Budu to co nevidět řešit. Kameru už mám akorát mi zbývá ta audio komunikace. Díky


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Neřešili jste někdo spotřebu řešení přes VOIP? Zmiňovaný SPA922 od @chucky jsem dohledal maximální 5W, nevíte pohotovostní?

Řešení přes RPI Zero, by mohlo mít v klidu kolem 0,6W, nebo Orange PI Zero s LAN. 

Případně jestli máte někdo změřenou spotřebu vašich řešení včetně kamery?


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Ahoj,

navážu na téma interkom, což je věc, kterou aktuálně řeším. Nechce se mi dávat víc jak 5 tis. za jednotku, už kvůli tomu, že potřebuji 2 ks (dva vchody) a zvoní většinou jen pošťák nebo soused 😉 Nicméně rád bych to i tak integroval do Loxone. 

Nezkoušel někdo jednotku Hikvision DS-KB8112-IM? Dle dokumentace by měla umět SIP i MJPEG, drátové připojení s PoE, zkrátka vše, co potřebuji...

Tady je popis.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

AHoj vsem,

predposledni beta FW pro Grandstream GDS3710 z cervence a nyni jeho oprava uz maj naintegrovany HTTP basic auth pro JPEG/MJPEG cimz je gds3710 imho kompletne funkcni pro Loxone...

ja naposledny testoval Alfu na ktere jsem delal testing s jejich vyvojarema cca 3 mesice zpet

http://firmware.grandstream.com/Release_Note_GDS3710_1.0.3.35.pdf


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
Page 23 / 59
Share: