Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
219.7 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Najvacsi problem pri integracii s loxone byva obvykle to, ze loxone podporuje len mjpeg.


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Tomu rozumím, ale v zásadě neřeším, jelikož na dveře vidím i z kamery umístěné na domě, která mjpeg umí. Jde mi tedy primárně o část audio a využití čtečky. Video holt nevyužiju. Ale nenašel jsem nikde žádný doorbell jen audio + čtečka. Bez videa by tedy integrace byla možná?


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Největším omezením podle mě u krabiček výše uvedeného typu je právě nepřítomnost SIPu, pomocí kterého komunikuje Loxone.

SIP server nemusí ani existovat. Tím, že hovor vyvolává Loxone a umí přímo zavolat IP klienta, stačí, ať SIP klient v interkomu umožňuje Auto-answer. Pak vše funguje bez problémů.

 

PS: Přidávám foto své funkční realizace - bez zádrhelu 4 rok používání. Jedná se o schránku Dols, v našich končinách velice rozšířenou. Je tam dost místa na vše potřebné.

Se impulzem západu slunce (resp. 30 předem), se podsvítí jmenovka, tlačítko zvonku, podsvětlení čísla popisného a rozsvítí se navíc IR dioda pro noční vidění (nad tlačítkem zvonku). 

Tablo

   
blaf reacted
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Je to tak, skutečně to SIP nepodporuje, teď jsem komunikoval s výrobcem. Tím pádem  se vítězem stává tvoje řešení do schránky. Mám k tomu ještě pár dotazů, dám to dohromady a pošlu SZ ať nespamujem fórum. Předem dík. 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim taky bych rad realizoval itercom za rozumne penize bohuzel problematice sip vubec nerozumim obcas neco zbastlim na arduinu ale jsou to spise slepeniny kodu 🙂

po precteni tohoto vlakna jsem dosel k zaveru ze pro me jsou asi relevantni 2 moznosti.

1) postavit reseni na maline... tim bych rad touto cestou pozada Felda aby jeste trochu vice popsal reseni..  predpokladam ze je zalozeno na loxberry a pluginu door ..? jak se nastavuje vlastni sip netusim... 🙁 a zapojeni kamery take ne 🙁

 

2) mozna mam myslenku z cesty...ale! co na to nepouzut nejaky vyrazeny/stary telefon s androidem??????? do nej nainstalovat nejakou app ktery si bude hrat na sip/telefon

slo by to....?  nebo je tato myslenka z cesty... ??

 

diky vsem... 🙂 super forum


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

zdravim tak  bojuji na 2 frontach jedna je s rasberry a jpsip em nejak je to moc na me fousaty 🙂  tak nevim zda to dam... hodil by se navod pro windowsaky a ne fousace.. 🙂

ale mam par poznatku s androidem.. asi by to bylo relevantni reseni.. mam vyzkouseno s app  bas-ip ktera ma i auto answer ..ale zase sakra nepousti sam reprodkuktor... dokonce mam i vyzkouseny BT handsfree takze ve schrance by byla je BT "bedna" a funguje to bezvadne..

nejlepsi se mi jevi app castel sip ale ta sakra zase nema auto answer..

valci s tim jeste nekdo  🙂 ?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Ja sel cestou IP tlefonu,za 750kc,ten jsem rozebrat, vlozil do gewiss krabicky,udelal si z hliníku predni kryt designu loxone/2n , cina board ip kamera fisheye za 400kc,na maline dekodovani do mjpeg. Na stole to jede na výbornou. A cenovka směšná. 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

zdravim napsal byste typ sip telefonu.. ja i nejaky doma mam ale s tim se mi to nepovedlo rozchodit...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

YEALINK SIP-T32G


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Ale lze pouzit relativne jakýkoliv, pokud je venku privedeny i dlasi UTP neni treba autoanswer,pouzije se dig.vstup. Tento ma programovaci 3 tlačítka ,ktete lze pouzivat i jako tlacitlo pro zvonek, ale posílá ten udp commandu moc,takze sem to musel pres node-red osekat,aby se to loxone poslal jen jeden a zbytek node-red zahodil. Ale na konec, stejně pripojim asi na dig vstup,prijde mi to lepsi,protoze i tak stale i po osekani je asi 15s nemozne znovu poslat udp command a tedy by se mohlo asi stat,ze pokud by zvonili 2 lidi v tom casovem úseku,druheho by to nezaznamenalo. Ale to je uz extrém. Uvidim co přinese realne nasazení. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Edit: stim ze neni nutne auto answer jsem samozřejmě myslel ze neni treba intercom :)) autoanswer je nutný!


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

To:David

Mám doma Yeaplink T26P a nějak jsem to nerozchodil

Nedáš návod???

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: pavka28

To:David

Mám doma Yeaplink T26P a nějak jsem to nerozchodil

Nedáš návod???

 

Co jsem tak koukal neměl by to byt problém. Návod dam do wiki jakmile mi to pojede u dveří, pokud chces pomoci driv,tak to posli pm,rozebírat to taky na foru by bylo naprd.


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Zdravím všechny příznivce IP telefonie,

chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenosti s transformací smart phonu na IP interkom. Je to dle mého názoru nejjednodušší a nejlevnější řešení v jednom. Telefon v sobě obsahuje vše potřebné, není nutné nic dokupovat. Za prvé jsem zprovoznil video stream mjpeg z telefonu pomocí aplikace CamON live streaming, která generuje spolehlivě a na pozadí mjpeg stream. Za druhé jsem stáhnul appku Mizudroid pro VoIP soft phone (obsahuje autoanswer i speaker ON), stačilo si udělat účet na iptel.org, přihlásit softphone k SIP serveru a zadat hodnoty do loxone. Zatím to funguje bezchybně a spolehlivě v interní LAN síti, ale nebude velký problém udělat portforwarding na WAN pro komunikaci z venku.

Jiná otázka bude, jak spolehlivé to v konečném důsledku bude, pokud nebude nutné něco po týdnu restartovat apod. To se musí vyzkoušet.

Snad to někomu pomůže


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mna trosku zaraza jak to vsetci pripajate k externemu SIP providerovi - znamena to, ze ked vypadne konektivita von, tak to nezvoni ani v baraku?


   
ReplyQuote
Page 22 / 59
Share: