X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
224.4 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

nebo radsi dve 😀


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja som dal len jednu 🙁 fi 125mm


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja mam 2xcat5E a proste musi stacit


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

ahoj, tyhle spekulace typu "640kB stačí všem" s úspěchem řeším tímhle a tímhle ... a máte klid

 

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já jsem k těm chráničkám nedůvěřivý. Už několik lidí mi říkalo, že už tím později stejně nic neprotáhnu. Kvůli ohybům, apod. Takže raději natáhnu nějaké kabely rovnou. Asi dám 2x CAT 5 a jednou CAT 6. To by mohlo stačit. Rezervní chráničku dám, ale budu doufat, že nebude třeba skrz ní nic tahat.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@Stingray - k čemu to ocelové lanko?


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

tak jasně kdo si dá do zdi klikatě a přes 4 rohy husí krk 16 a nechá to v absenci zaházet zedníkům, bude jistě plakat že tam nic neprotáhne

ale správně:

ocelový lanko v PVC si tam právě předem protáhneš a nechíš ho tam, abys jeho pomocí pak kdykoliv snadno protáhnul cokoliv dalšího

samozřejmě si pohlídáš, že je po celé délce chránička uložena intelignetně ... tzn maximálně přímo, pozvolné ohyby, zápískovaná.

po lehkém zasypání si tu průchodnost otestuješ: vemeš předmět vhodného průměru, přivážeš ho k lanku a připojíš k tomu ještě jedno lanko (zbytek cívky s novým lanem) a potáhneš to tam a zpátky

proti neprůchodnosti se dále pojistíš tím, že máš chrániček více na různá místa (např můj rozvaděč jich má cca 18) a především dostatečným průměrem ... ctyřicítka či padesátka je pro 3-4 UTP tutovka.

totiž - kdo by chtěl kopat beton a zámkovou dlažbu kvůli tomu, že mu někde chybí jeden blbej kabel o kterým jste tenkrát vůbec netusili, že ho budete potřebovat


   
blaf reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No a potom zistis, ze ti je to aj tak k hovnu, pretoze si kokot a chranicky si si vyviedol do rozvadzaca od podlahy, takze sa k nim:

1. neda rozumne dostat, lebo su za isticmi

2. hrozne zle sa z nich taha to lanko, pretoze reze izolaciu vsetkej kabelaze okolo, takze musis v priestore rozvadzaca narvat mensiu chranicku do vacsej, vytiahnut ju von z rozvadzaca a tahat to tak

3. si este vacsi kokot, lebo si si myslel, ze trubicku na optiku (tvrdu jak svina) tam natiahnes "potom" 😀


   
Stingray reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja to mam okorenene este o to, ze pri instalacii stlpiku pre branku mi presekli oba ftp-cka uplne na sracky a chranicku som tam sice mal, ale hned dole pod nohami (pod dlazbou) som ju rozvetvoval, takze som tie kable povytiahol asi o 2 cm a koniec. Takze mam teraz v stlpiku krabicku a doma na stole utp-ckove spojky :D.

Na druhu stranu mam velku variabilitu, mozem poprepojovat zili medzi kablami podla lubosti. Sice mi to k nicomu nie je, ale tu moznost proste mam 😀


   
Stingray reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Me se zda, ze to az moc dramatizujete. Dulezity je pri pokladce chranicky premyslet - to staci. Ja jsem chranickou 32 pd zaklady (50m dlouhou 3x lehce zalomenou) dodatecne protahoval ftp kabel a bez problemu. Pouzil jsem provazek, ktery uz v chranicce byl.

Jinak optiku sem taky dodatecne protahoval a s protahovacim perem se podarilo bezproblemu.

Na co je potreba myslet je fakt to, kde vam v rozvadeci ta chranicka usti - taky mi lezla hodne hluboko (skoro az pod montazni deskou) a pristup k tomu je naprd.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

ftp kabel je pohoda, myslim ze s vazelinou a tamtym ocelovym lanom tam zatiahnem aj tu trubicku, len sa mi do toho nechce. Mozno nakoniec dam mediakovnertor na antonicek a do baraku pojdem len metalikou, lebo tu trubicku do rozvadzaca mozno dostanem, ale ako ju "vypletiem" pomedzi vsetky draty a narvem vedla do 19" racku uz fakt netusim...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

otázka trochu mimo: Kolik chrániček máte ven? Já to před rokem moc neřešil a udělali mi do desky dvě, myslím, že mají tak 8 cm. Přemýšlím jestli bych neměl přidat ještě další, dokud je čas do desky dodělat díru/y. Nutno dodat, že plánuju udělat podružný rozvaděč v garáži, která je oddělená od domu, takže z rozvaděče z domu bych měl táhnout jen kabely do té garáže a k brance. Ostatní budu tahat z garáže. Ale i tak to nějaká kabeláž bude.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Mám ven celkem 5 chrániček. Jedna k budoucí studni a garáži, druhá na terasu, třetí k brance, čtvrtá k bráně a pátá k retenční nádrži.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

nestalo se nahodou nekomu, ze mu prestal fungovat uzivatelsky intercom modul?

kdyz neni zadana adresa kamery v kolonce "obraz po zazvoneni", tak nepusti obraz...


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Zdravím místní diskutéry,

fórum čtu v podstatě už od jeho založení a intercom je věc, která u mě na baráku právě přišla na řadu. Nejvíc se momentálně přikláním k řešení které postoval Felda a straně 6 s malinou a zabudováním do schránky, chci totiž taky využívat čtečku prstů. Než se do toho pustím - mohl by mi prosím někdo znalý vysvětlit zda a proč nejde do Loxone integrovat řešení videovrátných z ebay např:
http://1url.cz/WtAUT

nebo jiné podobné, kterých je tam celkem dost.

Předem díky za info


   
ReplyQuote
Page 21 / 59
Share: