X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
224.9 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

A v lokální síti Ti to bez SIP registrace funguje?


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

Nefunguje ani interní ani externí komunikace. Myslel jsem, že je vždy třeba lokální SIP server. Proto jsem pro lokální i externí komunikaci použil(pro testovací účely) iptel.org.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jaký máš typ toho VOIPu - je to určitě nějaký well?

No ten virtuální vstup se dělá jinak. potřebuješ virtuální UDP vstup u kterého si nastavíš na kterém portu bude miniserver naslouchat. V mém případě je to port 7000. Pak si spustíš udp monitor a stiskneš tlačítko rychlé volby na interkomu. Tím se "vytočí číslo" volání na miniserver a Ty uvidíš v UDP monitoru že přichází. To co odchytíš v udp monitoru osekáš o zbytečnosti, které se každým novým prozváněním mění a vytvoříš tak neměnné rozeznání příkazu.

V interkomu samo musíš mít v seznamu uložený miniserver včetně portu 7000.

Zkusím vytvořit nějaký srozumitelný návod a dá ho sem. Bohužel jsem teď tak časově vytížený že nevím kdy

Screenshot 2017 04 05 14.50.41
Screenshot 2017 04 05 14.50.59

.


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

jj je to well/yealink. Ale k tomu otestovat ten http vstup jsem se ještě nedostal. "Zazvonění" jsem simuloval jen z webového rozhraní. Problém je, že to vypadá jako by se miniserver ani nepokoušel komunikovat na SIP server. Ještě to dnes večer sniffnu wiresharkem a uvidím. Každopádně díky.

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Alda : ještě mě napadlo že v nastavení routeru se musí povolit port 5060


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

Tak jsem si na switchi udělal mirror portu, kde je připojený miniserver. Jakmile stisknu zvonek v appce se objeví okno, ale bez možnosti cokoli udělat, kromě zavěšení. Ve wiresharku v tu chvíli z miniserveru nevídím žádnou odchozí komunikaci,  ať mám intercom nastavený na DNS jméno, IP, IP vnitřní nebo vnější. Zkoušel jsem uživatelsky definovaný interkom i loxone intercom, upgradoval miniserver, ale stále stejné chování. Asi mi něco uniká...

Port 5060 je v odchozím směru povolen, ale vzhledem k tomu, že z miniserveru nic neleze, tak to asi nemá vliv.

nastaveni intercom

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Alda : Pokročil jsi nějak?


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

Neměl jsem na to moc času, tak jsem moc nepokročil.  Jen jsem zjistil, že ve chvíli, kdy aktuvuji vstup ovládání dveří, miniserver se něco snaží poslat na IP 52.28.49.143:443  (asi někam do loxone). Ale rozhodně se nestaží připojit na PBX. Ještě to budu chvíli zkoušet, ale asi budu muset zkusit podporu na loxone. Napíšu jak jsem dopadl...


   
ReplyQuote
 Goat
(@goat)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Zdravím,také jsem začal intercom řešit a zatím mi nejlépe vychází Doorbird. Z toho co jsem vyčetl by měl s Loxonem 100% spolupracovat, nyní podporuje i SIP. Na německém fóru jsem našel celkem pěkný návod, přidávám ho k příspěvku v originále i mnou přeložený z pomocí překladače.

 

Intercom chci zabudovat do sloupku. Zapuštěný doorbird je cca o 5000Kč dražší než ten obyčejný, takže momentálně uvažuji o koupi obyčejného a jehozabudování do schránky jako to udělal Kolda. Snad to půjde nějak rozumně rozebrat.


   
brudo reacted
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Supr, jen tam zase nedali loxplan. Todle ja nikdy nepochopim


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Alda : No tak podpora v Loxone vím jak dopadne. Doporučí Ti koupit jejich interkom.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

tam to ani nezkousejte, na todle jsou alergicky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hlavně pokud nejsi partner, tak žádná podpora není. Proto už pomalinku začínám koketovat s trošku jiným systémem.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

Povíš s kterym? Jen node red, nebo něco víc?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ne ne, chci se opět pokusit oprášit TECO. Tak nějak mám pocit že lidi kolem Teco jsou poněkud přívětivější než u loxone a navíc chystají nový SW. Mosaic by už měl jít pomalu na smetiště dějin 🙂


   
ReplyQuote
Page 2 / 59
Share: