X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
225.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ L - jo málem jsem zapoměl. Solnička už kompletně funguje. Ovládání si myslím že je konplet. Akorát nevyužívám timery original ale ty od Loxone. Ono je to nakonec takto opravdu lepší, protože uživatel má "jednotné rozhraní". 

Teď ještě stále čekám na ten převodník MODBUS RTU/MODBUS TCP z Číny. No a pokud bych to rozjel přes tento převodník, tak by to bylo úplně super.

No a ona zázračná podpora od loxone nakonec dopadla tak, že mi odmítli jakoukoli pomoc, jen zkonstatovali, že pokud budu chtít zdarma knihovnu nabídnout ostatním, tak to zakomponují do loxplanu. Nevím proč ale je z toho tak nějak divně 🙁 

Mám pocit že je to nebaví - a podle mě když někoho něco nebaví, tak ať to raději nedělá ne?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

No ta podpora je zvláštní. A je fakt, ze jakákoli odpoved působí naštvaně nebo tak, ze toho mají plné zuby.

 

Možná sami dobře vědí, že nelze nic změnit a ze se z hw i značky mozne uz jen zdimaji peníze a nic se nikam neposunuje.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo, takze moje vymysly s prevodem timestamp a sekundy na hodiny a minuty byly k nicemu? 😀

S tou podporou to je na ...

Ja muzu klidne zkusit neco nahodit z pohledu Loxone partnera, ale tusim, ze stejne odezva bude stejna, jak u tebe :/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

@Dawe: no to by mne docela zajimalo, jak zareaguji na partnera. Ale prijde mi, ze by nejradsi, aby se uz zadnej vyvoj nedelal, lidi pouzivali jen to co maji hotove a moc neotravovali.

Jakejkoli podnet na vylepseni smetou ze stolu, v loxconfigu se objevi zmena jen tehdy, kdyz vydaji novy predrazeny HW za desitky tisic, ale jinak nic.

@Kolda: Ad to teco, oni maji nejaky hezky vizualizacni SW pro mobily/tablety/web browser? Protoze vim, ze jejich HW je dobry, ale psat si celou SW cast sam je nesmysl


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Dave - ne, ne - určitě to není k ničemu. Jen se prostě nemůžu hnout dál. Napsal jsem Španělovi, který mi odepsal, že na tom pracuje a až to bude mít hotové, tak mi to pošle. Takže volba je jasná, verze 01 bude s časovačem od Loxone a dál se uvidí - jestli se mi ještě ozve. 

@ L - programovací SW je mosaic a vizualizaci má např. Inels. TECO a ELKOEP dříve spolupracovali. Nyní po nějakém soudu nevím jak to pokračuje. Mám domluvenou schůzku s Elkem tak uvidíme. Myslím že ElkoEp vyvíjí také nějaký vizualizační SW. 

Jinak já jsem také partner Loxone, ale zřejmě při každém dotazu mrknou kolik jsem tam utratil a podle toho se mi věnují. přitom můj dotaz nesměřoval k tomu jak něco funguje nebo něco nedej bože složitějšího. Já jsem se jen zeptal jakým způsobem můžu poslat sérii příkazů. Stačilo mi napsat : použijte blok ovládání médií a bylo to. Nakonec jsem na to přišel sám, protože jsem si vzpomněl, že když jsem rozbíhal tu Laru tak jsem na to náhodou přišel. 

Do nové stavby už nejsem přesvědčen na 100% že to bude Loxone. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Teco má dobrej HW ale Mosaic je nepouzitelnej. Mám startovací balíček od Teca doma (kdyby neckdo chtel, tak prodam) a ten Mosaic je neco sileneho. 20 let pozadu v UX. V Loxonu neresi, kolik jsi toho koupil, ale problém je, že ta, není nikdo na podporu. Herda uz tam nedela pul roku mozna vic. Vše to dela Milan randl a Honza Král. Nemají čas todle řešit. Pokud chcete něco vědět, pište rovnou na AT support skrze proxy. (Pokud pujdete pouze pres AT domenu, ten chat to pozna a hodí vás na CZ)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

@kolda: a jestli to teda chapu dobre, tak serii modbus prikazu si vyresil pres ovladani multimedii? Tam je nejakej tool na to, ze das co vsechno se ma pozapinat/ponastavovat a pak jednim prikazem to vsechno vysles? 

Nehodil bys sem jen screenshot z loxconfigu? Urcite by to bylo zajimave i pro ostatni. Dik


   
ReplyQuote
(@brudo)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
 

Ľudia neblaznite ja práve riešim do domu loxone, a teraz ma to trošku odrádza ak majú tento prístup na podpore zakaznikom/partnerom. Taktiez chcem ísť na školenie ale neviem čo si mám o Tom myslieť.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

 

Klidne co je potreba tak prednesu na podporu, ale vysledek vidim, ze bude porad stejny :/

@Kolda - Ok, ja kdybych nechtel tak to nevymyslim, ja jsě stejny jak ty, staci nadhodit nejakou ideu a hned to musim resit 😀

&Dada - mas pravdu, na zacatku roku jsem neco resil a Randl a Kral byly zrovna v Rakousku a nikdo mi nebyl schopny odpovedet padny argument...


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

Díky za reakce. Naštěstí už jsem to vyřešil a podporu nemusím zkoušet. S tím yealinkem to až na drobnosti funguje.

Zkoušel jsem to vždy z mého notebooku, a když jsem byl připojený přes webové rozhraní, tak se sice informace o tom, že někdo zvoní objevila, ale neobjevilo tlačítko pro navázání komunikace s intercomem(což dost zmátlo a vlastně pořád nevím proč to nefunguje 🙂 ). Až teď jsem to zkusil z appky v mobilu a to funguje bez problémů. Omlouvám se, že jsem otravoval s takovou "hloupostí".

Nicméně jsem se mezitím také zaměřil na ten DoorBird. Mám předdomluvenou zápůjčku. Vyzkouším ho a případně zkusím doplnit návod co sem dal Goat.

 


   
Goat reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Alda - mě to takto dělá standardně . Z notebooku mi navázat spojení nejde.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ L - screenshot je tady. Už jsme trošku OT 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aldo můžeš se hodit loxplan nebo screenshoty ? Hlavně tedy screeny z toho Wellu ne Yealinku? Díky 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Dawe - díky za neocenitelnou pomoc 🙂

Teď už mastím loxplan pro ovládání solničky a opět jak jsem si myslel že to bude bez problémů, tak vždy když už mám pocit že je to vymazlené, přijdu na další chybu 🙂


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo - klidne kdyz neco potrebujes tak napis sem nebo na mail. Kdyz dokazu pomoct, tak pomuzu 🙂

Stejne se uz tesim na to pivo v KM 😀


   
ReplyQuote
Page 3 / 59
Share: