Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
225.9 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

pokracujeme v GDS3710:

- SIP funguje super skrz iptel.org

- diky SIPu a virutalnimu cislu jsem schopen zadat PIN#, ktery je spojeny s uzivatelem a ten ma SIP cislo definovane jako IP_LOXONU:PORT, coz jsem schopen odchytit na Loxonu a tim padem vyresit PIN->Aktivita bez pouziti HTTP Loggeru 🙂 Je to uplne stejne jako RingBellButton, u ktereho se to definuje uplne stejne... jedina nevyhoda, ze v Loxonu musi mit clovek vic UDP Inputu podle cisla portu u SIP destination

PROBLEM = GDS posle UDP SIP packet 6x ve stejne podobe, a ja nevim jak pouzit jen 1 a ostatni zahodit... nastaveni aby posilal jen 1 jsem zatim nenasel. Coz se trosku nema rado s Loxone appkou a samotnym GDS, protoze kdyz GDS posila UDP packet neda se do nej zavolat... ani nemluve o tom, ze bych pomoci PINu otviral branu/branku :))

- kamera zatim nejede, pitomci nemaj basic_auth, jde to teoreticky vyresit pres ONIV/Synology, nebo si to nascriptovat (spis cekam, budu montovat az v dubnu... treba to pridaj), MJPEG to ma, ale jen skrz formbased auth nebo sessionID/cookie coz u loxonu imho nejde naprimo pouzit


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

prijde mi,že za cenu toho času, co jste stim stávili, by byl už dávno celej doorbird, kterej je s loxonem kompatibilní a funguje 🙂 Já mam problém, že se mi tydle noname vubec nelibi.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

krom faktu, ze kdyz si to koupej dalsi 2 kamosi tak uz je uspora enormni 🙂

btw Doorbird ma mjpeg?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: Dáda

prijde mi,že za cenu toho času, co jste stim stávili, by byl už dávno celej doorbird, kterej je s loxonem kompatibilní a funguje 🙂 Já mam problém, že se mi tydle noname vubec nelibi.

Neřekl bych že je Grandstream zrovna noname. Existuje 15let, 500 zaměstnanců...


   
elpaso reacted
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Grandstream GXP1610, už jsem to toho pronikl, telefon nastaven a vše funguje krásně s Loxone App. SIP pomocí iptel.org.

Jsem zvedavý na výsledek s GDS3710!

 


   
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12

   
ReplyQuote
 Undy
(@undy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Ahoj, máte už někdo zkušeností s integrací nějakého intercomu (ne přímo ten od Loxone) a jeho chování respektive se zpožděním notifikace v aplikaci Loxone?

Mám intercom 2N Verso, který posílá přes UDP příkaz, který rozezná Loxone a pošle notifikaci do aplikace. Vše funguje jak má - obraz zvuk. Jediný problém mám se zpožděním notifiace. Jde o to, že po stisku tlačítka na itercomu k oznámení notifikace na zařízení (mobil, tablet) dojde až 30 sekund po stisku tlačítka, což zvonícího může odradit v čekání. Prodleva je stejná, když jsem se zařízením na vnitřní WiFi, na které je i Intercom, nebo připojen k internetu přes LTE operátora. Zkoušel jsem to i s 2 telefony, jeden připojen přes LTE druhý na WiFi a k notifikaci došlo na sekundu přesně ve stejný čas tzn. 30s po stisku tlačítka.

Řešil jsem to s podporou 2N, ale problém nejspíš nebude v intercomu, ani v nastavení sítě, ale v aplikaci Loxone. Pokud totiž aplikace Loxone je spuštěna na obrazovce telefonu tzn. je aktivní, tak k notifikaci dojde ihned a to jak v mobilu, tak třeba na stolním PC. Přijde mi to že buď to blokuje úmyslně Loxone, nebo je to o tom, že android naslouchá aplikace na pozadí s nějakou periodicitou např. těch 30s. To by však ale znamenalo, že stejné chování by bylo i v případě originálního intercomu Loxone.

Jak se to chová vám? Případně poraďte prosím, kde by mohl být zádrhel.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@elpaso - podarilo sa ti rozchodit interkom? je to plne pouzitelne?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Jak mas udelanou tu notifikaci do Loxonu? Pres SIP call na IP_loxon a na Loxonu potom UDP Virtual input?

Co kdyz si pustis loxone config a zapnes UDP monitor? dostanes ten notifikacni packet okamzite?

ja sitm problem vubec nemam... odezva je v radu desitek ms a do telefonu potom cca 1-2sec


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@juras :

- SIP jede kompletne, je potreba vyresit akceptaci jen prvniho UDP SIP packetu... coz v loxonu nejak mozne urcite bude

- kamerou jsem se nezabyval, ale funguje transcript RTSP->MJPEG pres VLC/rpi... verim ale ze do dubna nez to budu nasazovat uz bude fungovat http basic auth a vse bude vyreseno 🙂

- pouziti PIN a nasledna akce v Loxone (treba otevreni brany) funguje uplne stejne jako Ring_bell na zaklade SIP-INVITE packetu

- vyuziti RFID karty skrz SIP-INVITE packet nelze

vse by se vyresilo, kdyby nekdo napsal konverter HTTP->UDP, cekam na odpoved od @jiri.sv jestli je moje myslenka spravna a ze by se to dalo naroubovat na jeho arduino reseni pro Xiaomi. Nasel jsem nekde arduino script na HTTP POST listener

kdyby se toto podarilo rozbehnout odpadl by problem SIP-INVITEm jako inicializacnim packetem a zaroven by to vyresilo i pouziti RFID atd, protoze by vse fungovalo na zaklade UDP notifikaci do Loxonu.

Nasledne by sle i urcita forma MFA... PINy na garaz/alarm/branu budou fungovat po dobu 10s po prilozeni RFID karty

Tak jako tak za 6000czk bez DPH je to zarizeni, ktere obsahuje veskerou nutnou funkcionalitu a jako jedno z velmi mala ma i podporu PINu/RFID coz je pro me alfa a omega pouziti


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Undy

Ahoj, máte už někdo zkušeností s integrací nějakého intercomu (ne přímo ten od Loxone) a jeho chování respektive se zpožděním notifikace v aplikaci Loxone?

Mám intercom 2N Verso, který posílá přes UDP příkaz, který rozezná Loxone a pošle notifikaci do aplikace. Vše funguje jak má - obraz zvuk. Jediný problém mám se zpožděním notifiace. Jde o to, že po stisku tlačítka na itercomu k oznámení notifikace na zařízení (mobil, tablet) dojde až 30 sekund po stisku tlačítka, což zvonícího může odradit v čekání. Prodleva je stejná, když jsem se zařízením na vnitřní WiFi, na které je i Intercom, nebo připojen k internetu přes LTE operátora. Zkoušel jsem to i s 2 telefony, jeden připojen přes LTE druhý na WiFi a k notifikaci došlo na sekundu přesně ve stejný čas tzn. 30s po stisku tlačítka.

Řešil jsem to s podporou 2N, ale problém nejspíš nebude v intercomu, ani v nastavení sítě, ale v aplikaci Loxone. Pokud totiž aplikace Loxone je spuštěna na obrazovce telefonu tzn. je aktivní, tak k notifikaci dojde ihned a to jak v mobilu, tak třeba na stolním PC. Přijde mi to že buď to blokuje úmyslně Loxone, nebo je to o tom, že android naslouchá aplikace na pozadí s nějakou periodicitou např. těch 30s. To by však ale znamenalo, že stejné chování by bylo i v případě originálního intercomu Loxone.

Jak se to chová vám? Případně poraďte prosím, kde by mohl být zádrhel.

Stejný problém mi dělá voip telefon. Jakmile je appka aktivní na telefonu, jde to hned. Jinak je opravdu velké zpoždění .


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: David
Posted by: Undy

Ahoj, máte už někdo zkušeností s integrací nějakého intercomu (ne přímo ten od Loxone) a jeho chování respektive se zpožděním notifikace v aplikaci Loxone?

Mám intercom 2N Verso, který posílá přes UDP příkaz, který rozezná Loxone a pošle notifikaci do aplikace. Vše funguje jak má - obraz zvuk. Jediný problém mám se zpožděním notifiace. Jde o to, že po stisku tlačítka na itercomu k oznámení notifikace na zařízení (mobil, tablet) dojde až 30 sekund po stisku tlačítka, což zvonícího může odradit v čekání. Prodleva je stejná, když jsem se zařízením na vnitřní WiFi, na které je i Intercom, nebo připojen k internetu přes LTE operátora. Zkoušel jsem to i s 2 telefony, jeden připojen přes LTE druhý na WiFi a k notifikaci došlo na sekundu přesně ve stejný čas tzn. 30s po stisku tlačítka.

Řešil jsem to s podporou 2N, ale problém nejspíš nebude v intercomu, ani v nastavení sítě, ale v aplikaci Loxone. Pokud totiž aplikace Loxone je spuštěna na obrazovce telefonu tzn. je aktivní, tak k notifikaci dojde ihned a to jak v mobilu, tak třeba na stolním PC. Přijde mi to že buď to blokuje úmyslně Loxone, nebo je to o tom, že android naslouchá aplikace na pozadí s nějakou periodicitou např. těch 30s. To by však ale znamenalo, že stejné chování by bylo i v případě originálního intercomu Loxone.

Jak se to chová vám? Případně poraďte prosím, kde by mohl být zádrhel.

Stejný problém mi dělá voip telefon. Jakmile je appka aktivní na telefonu, jde to hned. Jinak je opravdu velké zpoždění .

tento problem v ramci testovani fakt vubec nemam... mozna zalezi na zarizeni... mame doma vsichni iOS


   
ReplyQuote
 pa4k
(@pa4k)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

 

caute,

tiez mam 2Nko. A tiez som s tymto bojoval...bojujem 🙂

Ale moje skusenosti su ze na androide som nastavil aby apku loxone mi nikdy nedavala do sleep modu a odvtedy to vypada ze to funguje celkom spolahlivo to som robil na samsung S8 s poslednym androidom. Manzelka ma iphone 7 a tam to chodi rozne ked ja aktivna na mobile dojde notifikacia skoro hned a ked nie je to ako pises niekedy aj dlhsiu dobu. 

Neviem ci je to ale konkretnym iOS ale predtym sa mi to nezdalo az take hrozne...

Asi sme viacery co s tym bojuju a hladaju kde je chyba..intercom, loxone, nastavenie siete atd...

Ale teraz uz spolahlivo viem povedat ze je chyba na synchronizacii na jednotlivych mobiloch..kedze ja som si nedavno zakupil taky maly zvoncek 8V a spinam nim rele na loxone.

A ked niekto zazvoni tak to zvoni hned a potom pozeram ako postupne prichadzaju notifikacie, android prvy potom postupne iOs podla aktivity userov.Dufam ze som pomohol.

Mna by este zaujimalo ako mate doriesene to ze ked niekto zazvoni a chcete hned vidiet kto je pred dverami, nieco ako ma 2N indoor touch ze sa vam hned zobrazia vy iba pridete k tomu a naviazete hovor. Resp. ako mate doriesene zvonenei v dome? cez music server?

Ono by bolo fajn napr. keby niekto zazvoni sa na tablete hned hodi full screen loxone ovladani dveri a aby to netrebalo robit na viac krat..otvorit nofitfikaciu..cakat kym nabehne apka..ktora sa niekedy zasekne a zial ten kto stoji pred dverami musi pockat kym restartnete apku 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Aha vidis, na tohle jsem uplne zapomnel, ze Android dava appky do sleep modu, zkusim to nastavit a dam echo, zda to pomohlo. Dik za nakopnuti 😉

Jinak pokud mi nekdo zazvoni, tak mam obraz z kamery ihned na mobilu(S8) popr PC, pokud mam WEB s loxone prihlaseny. Full screen jsem vubec nenasel, ale na to,abych videl kdo je za dvermi, mi ten mensi obrazek bohate staci.

Zvoneni mam na LED pasek v obyvaku + pres nastaveny datum v uziv, rezim jeste blikani svetla na Pergole popr WC 🙂 a samozrejme jeste diky @jirina.sv jeste pres python xiaomi gateway (zvuk zvonku) + multiroom audio( viz wiki, Android TV multiroom). Gateway mam primo ve vstupni chodbem stou notifikuji i zapnuty alarm(cervena barva) + zvuk pri aktivaci zpozdene zony pri alarmu,aby se manzelka nezapomnel vypnout pri prichodu do baraku. Multi room pak v obyvaku atd. Stim zvovenim a pripadnou dalsi notifikaci uz si muzes pohrat xx zpusoby.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tak potvrzuji, zakázat androidu uspání lox app = odezva na zazvonění do 1s.


   
Vladiczek, pa4k and Georgio reacted
ReplyQuote
Page 17 / 59
Share: