X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Osobne si myslim, ze pokud je verejna IP, tak by to melo valit taky p2p, ale 100% jist si nejsem. Ona VPNka neudela nic jineho nez jen secure tunel + route do LAN. Ale MS by pak vse mel poslat pres verejnou primo do APPky loxonacke, melo by byt fuk, zda je to na vnitrni nebo verejne. Spojeni s APPkou je navazany tak jak tak.

Pokud neni verejka, tak samozrejme spojeni s APPkou jeden pres loxonacke servery a tam uz to neprojde.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@Felda: Prava samozrejme rad nastavim a navod bych sam nejspis taky vyuzil. Z toho co pises mi to prijde jako dobra volba


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: kopec

Nazdarek chlapi..je tu nekdo, kdo by mi poradil se zapojenim vratnika od Alphatech - Variobell . Podarilo se mi nastavit SIP a kameru,ale to je asi tak vsechno:-)

http://www.alphatechtechnologies.cz/soubory_edit/Ke_stazeni_auto/EN/Manuals/Loxone---IP-VarioBell-quick-setup.pdf

Za dobrou pomoc tlačítko DONATE rád zmáčknu a podpořím:-) Dekuji Vám !

Ahoj, jaká byla cena Variobellu?

Díky.


   
ReplyQuote
(@kopec)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 2
 

Cao, 11tis vcetne ele zamku.. 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@Kolda: ne, VPNku nepoužívám. Nemám s tím dobrou zkušenost (mám na mysli TRVALE nahozenou VPNku  - hlavně Androidu).

Mám ale vystrčené porty pro SIP i kameru (na firewallu omezené na některé zařízení a adresy). 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

dělal jsem to už pár let zpátky (ještě na RPI2B). Od té doby jenom kopíruju dle potřeby existující image SD karty. Ale minulý týden jsem objednal 2 RPI3, takže si to zkusím (až najdu chvilku času) celé od začátku a doplním wiki.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Ještě k tomu IP telefonu. On sice má tu funkci INTERCOM ale mám takový pocit, že jsme narazili na problém, že neuměl to prozvonění. Prostě po vytočení čísla nezavěsil. To ale není neřešitelný problém, protože se může použít digitální vstup, jako tlačítko zvonku.

Elegantnější je samozřejmě použití rychlé volby toho telefonu, kde vstupem do Loxone je pak virtuální UDP. Navíc ten, kdo má ke schránce přivedený jen jeden UTP kabel už musí řešit další dva vodiče, takže s 8-mi vodičů jsou dva jen pro digitální vstup a 4 pro data plus dva na napájení. Chce si to pohrát s nastavením.

Dneska jsem objednal IP tel. Yealink SIP-T32G, novy za 890kc. Pokud to dobre chapu, tak zakladni problem je vetsinou absence Intercom a nemoznost prozvoneni,ze?

1)Intercom, popr.  auto answer tenhle tel. ma, takze zde asi problem nebude.

2) prozvoneni, chapu to dobre, ze jakmile na IP tel. venku nekdo zazvoni, tak to aktivuje v uziv. definovanem intercomu v loxone vystup Qb? Je tam nastaveno v defaultu 60s, kdy to zvoni.

Nasel jsem, ze tento Ip tel. lze nasledne jeste trochu ovladat i pres http. Co kdybych tedy  na vystup Qb, pres monoflop nacpal virt vystup s  http://10.2.40.13/cgi-bin/cgiServer.exx?CALLEND

Tenhle prikaz by mel ukoncit hovor( otazka,zda i ten co jeste neprobiha...) 

Po roce stale nemam ani schranku, tak bych vzal k tomu  http://www.postovni-schranky-dols.cz/1x-postovni-schranka-a-01-k-zazdeni-do-sloupku-horni-elektroschranka-s-1x-zvonkem-a-pripravou-pro-hm-oramovani-l-profilem-nerez

Zadnej design, ale nic lepsiho jsem nenasel....Takhle bych mel schranku, intercom a mjpeg kameru v rohu u dveri.

Je tohle cesta?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Podle mě ano. Já bych se dnes rozhodoval mezi řešeními Raspberry-pi nebo tento IP telefon. U raspberry víme, že funguje. je to někde na wikipedii loxforum.de 

Pokud se nad tím člověk zamyslí, tak 900kč za IP telefon a cca 900 kč za ip kameru je více než solidní cena. Schránku člověk potřebuje tak jako tak. Já má tuhle za 3600 kč.

Navíc dnes už mají schránky pro zabudovaní modulu btcino s kamerou, což je ještě lepší. Kameru pak stačí zezadu přilepit tavnou pistolí. Chce to ale vybrat karu s co nejširším úhlem záběru. Já jsem si objednal z aliexpressu čočku na telefon. Zatím jsem to ale nevyzkoušel.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tak jsem jsem se trochu podival na ten IP tel sip-t32g.

Zatim je to dost na divoko. Zakladni problem samozrejme prozvoneni, Telefon za 900Kc opravdu nema nastavitelnej timeout, takze "zatim" pres vstup.

Nechapu proc, ale pri Intercomu, me proste ta sfina nejde nastavit na Auto answer. Takze jak int. i ext. audio musi jit pres SIP providera. Zde lze v pohode nastavit auto answer . Ale odevza je stejna, takze to neni problem.

Ted prosim o radu, vytvoril jsem pres jedno z volitelnych tlacitek vstup zvonku, kde neni ale zadny timeout. Muzu ho ale nahradit prikazem

  http://IP_Telefonu/cgi-bin/cgiServer.exx?key=CALLEND   , ktery i nenavazane spojeni ukoncit. Jak tento prikaz nacpat do virt. vyst., aby se provedl jako bych ho napsal do prohlizeci? Jo, pozaduje jeste overeni, takze 1234:1234@ip.....

 

 

 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Tak som uvazoval, ze by bolo mozne pouzit novy loxone modul nfc kodovou klavesnici a uz len rpi s kamerou a mikrofonom a bolo by to cele vyriesene. Vie niekto ako integrovat rpi s kamerou a mikrofonom do loxone?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@juras

Na streamovani do MJPEG pomoci Raspberry je popis na nemecke loxwiki: http://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=8388623
Uz to tu zminoval kolda.

   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Moje trapenie s Doorbirdom DV2102 pokracuje dost ze nie je este uvolnene API a tym aj moznost to integrovat do Loxone ale dnes som zistil ze ani  kontakt na externy zvoncek nefunguje. v tejto zime to to cele na plote rozobral ci to nemam blbo zapojene a mal som to dobre. rele vystup 1/2 funguju ale  zvoncek nie. Premeral som to priamo na zvonceku  ci nie je chyba v kabloch alebo v konektore.

Takze akurat som prisiel o kvalitne zatesnene zariadenie 

dost velke sklamanie s celeho noveho doorbirdu.

Kvalita zvuku  zla

integracia do  ext systemu nemozna 

zvencelovy vystup nefunguje 

za 650€ celkom dobry pruser 

Z mojej strany to neodporucam kym si na tom nevychytaju muchy

dufam ze je to vsetko len SW zalezitost a bude sa dat ta stanica nejako aktualizovat 


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Netestoval nekdo Grandstream Gds3710 ? Cena 8tis

Nejake info o integraci na loxforum.


   
ReplyQuote
 pa4k
(@pa4k)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Ak by niekto chcel mozem napisat svoje skusenosti s integraciou 2N helios IP force.

Podla mna pekne a odolne zariadenie, skvely zvuk aj obraz, ja zatial iba chvalit mozem.

Ono nastavenie intecomu ma tolko moznosti ako keby ste sa hrabali v rooteru :D.

Je sice trocha drahsi a porovnatelna cena s loxone ale za tu cenu mam HD kameru + RFID(NFC) citacku


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

a mozes dat pre info cenu? 


   
ReplyQuote
Page 13 / 59
Share: