X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
225.6 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja mam tiez uz 5 min pred 12tou - zvonek som stale nevyriesil...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Narychlo jde zvonek vyřešit tak, že si např. rozblikáš světlo 🙂

Já to mám vyřešeno tak, že jsem vykuchal obyčejný gong zvonek, který ovládám digitálním výstupem, zároveň se rozsvítí RGB rampa v obýváku na zeleno a v zahradním domku mi píská klávesnice alarmu, kterou spouštím virtuálním vstupem (Paradoxu). 

Ten interkom mám samozřejmě v plánu, zatím ale funguje ten od 2N, takže řeším důležitější věci. Nicméně začíná zimní období, takže asi brzy něco napíšu. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Narychlo jde zvonek vyřešit tak, že si např. rozblikáš světlo 🙂

Já to mám vyřešeno tak, že jsem vykuchal obyčejný gong zvonek, který ovládám digitálním výstupem, zároveň se rozsvítí RGB rampa v obýváku na zeleno a v zahradním domku mi píská klávesnice alarmu, kterou spouštím virtuálním vstupem (Paradoxu). 

Ten interkom mám samozřejmě v plánu, zatím ale funguje ten od 2N, takže řeším důležitější věci. Nicméně začíná zimní období, takže asi brzy něco napíšu. 

Ja bych se asi pustil cestou balastu z VoIP telefonu, nasel jsem, ze WELL SIP-T22P ma fci intercom, prepokladam, ze by to melo byt ono.

Pochopil jsem ze pak by nemel by problem to zprovoznil? Je treba nejaky SIP ucet externi? Tento by Ip tel. by mel zvladnout P2P, takze by to asi melo valit samo osobe stim ze zbytek udela APPka od Lox?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Externi SIP potřebuješ abys mohl komunikovat i s interkomem i když nejsi doma. Pokud by to bylo pouze ve vnitřní síti tak asi SIP nepotřebuješ. Já jsem se zaregistroval zdarma na iptel.org


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě k tomu IP telefonu. On sice má tu funkci INTERCOM ale mám takový pocit, že jsme narazili na problém, že neuměl to prozvonění. Prostě po vytočení čísla nezavěsil. To ale není neřešitelný problém, protože se může použít digitální vstup, jako tlačítko zvonku.

Elegantnější je samozřejmě použití rychlé volby toho telefonu, kde vstupem do Loxone je pak virtuální UDP. Navíc ten, kdo má ke schránce přivedený jen jeden UTP kabel už musí řešit další dva vodiče, takže s 8-mi vodičů jsou dva jen pro digitální vstup a 4 pro data plus dva na napájení. Chce si to pohrát s nastavením.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ok, vezmu ten IP tel a zkusim to zatim na stole, zda to pojede. Nasel jsem ho za 600kc, to me nezabije, kdyz mi to jako dalsi xx veci na <> skonci ve stole koupenych z Ali na tema Intercom v radech tisicu 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Ještě k tomu IP telefonu. On sice má tu funkci INTERCOM ale mám takový pocit, že jsme narazili na problém, že neuměl to prozvonění. Prostě po vytočení čísla nezavěsil. To ale není neřešitelný problém, protože se může použít digitální vstup, jako tlačítko zvonku.

Elegantnější je samozřejmě použití rychlé volby toho telefonu, kde vstupem do Loxone je pak virtuální UDP. Navíc ten, kdo má ke schránce přivedený jen jeden UTP kabel už musí řešit další dva vodiče, takže s 8-mi vodičů jsou dva jen pro digitální vstup a 4 pro data plus dva na napájení. Chce si to pohrát s nastavením.

V tomhle jsem byl "magor" a mam u dveri rovnou 3xFTPcko, takze kabelu mam nastesti dost.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

tek kto to dokaze vyriesit a da nam funkce riesenie si moze kludne uctovat 1000 za hlavu a navod - myslim ze 28k za lox vratneho vs 1k za navod(konzultaica) a hw do 5k je poriadny rozdiel

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
Topic starter  

To je dobry napad. Kazdy tvurce by si na konec navodu mohl dat nejaky PayPal donate tlacitko, kam mu pujdou poslat penize za jeho praci.


   
ReplyQuote
(@kopec)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 2
 

Nazdarek chlapi..je tu nekdo, kdo by mi poradil se zapojenim vratnika od Alphatech - Variobell . Podarilo se mi nastavit SIP a kameru,ale to je asi tak vsechno:-)

http://www.alphatechtechnologies.cz/soubory_edit/Ke_stazeni_auto/EN/Manuals/Loxone---IP-VarioBell-quick-setup.pdf

Za dobrou pomoc tlačítko DONATE rád zmáčknu a podpořím:-) Dekuji Vám !


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@Kolda: Nevím, jestli oba popisujeme úplně stejnou situaci, ale podle mě externí SIP není vůbec potřeba.

Nemám zaregistrovaný žádný SIP server (ani interní, ani externí) a vše funguje k naprosté spokojenosti i když jsem na druhé straně republiky.

Používám P2P volání, kdy Loxone prozvání přímo číslo toho SIP klienta, který je v auto-answer modu. Po ukončení hovoru v Loxone okamžitě "zavěšuje".

 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Kdo kamarádí aspoň trochu s Linuxem, ať opravdu vyzkouší variantu s Raspberry a jejich kamerou.

Triviální za pár korun (celé do 3 tisíc) .Navíc se vše dá pohodlně zabudovat i do předního panelu schránky (např. všudypřítomné Dols).

Výhody:

Na malině běží vše potřebné, SIP klient i MJPEG streamer (takqže žádné dekódování či převod).

Raspi kamera s nočním viděním a IR přísvitem ve slišné kvalitě.

Možnost doplnit o IR cut pro denní zobrazení (lepší barvy).

Není potřeba žádný SIP server.

Největší práce je na tom to "prodrátovat" a upevnit mechanicky a upravit ten panel schránky. Ale to je ta daň za bastlení. 🙂


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

@ Felda: Mohl bys to dát do Wiki? L ti případně určitě rád přidělí patřičná práva 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Felda - předpokládám že se připojuješ k miniserveru přes VPN? V tom případě jsi vlastně v jedné síti a SIP by neměl být potřeba. Nebo se pletu?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

rpi 3 mam - tak ak spravis navod - rad by som do toho isiel


   
ReplyQuote
Page 12 / 59
Share: