X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
224.9 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Takze pockat s instalaciou DV2102 az po vyriesieni problemov. Predchadzajuca generacia je lepsia, alebo ma tie iste problemy?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Nainstalovat sa to moze len  integracia do Loxonu nebude hned. treba pockat ako sa vyjadria z doorbirdu ze kedy bude rozchodene API alebo nejaky iny sposob ako tahat obraz z ich zariadenia. Nova verzia ma viacero  noviniek RFID 4D senzor a lepsi reprak.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 
Aktuální info o Doorbirdu
 
D21x budou mít nové API, zatím ho neuvolnili.

Snad / prý koncem roku. Původně ho slibovali na říjen, pak na listopad, teď listopad/prosinec…
 

   
ReplyQuote
 Goat
(@goat)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Ahoj,pro inspiraci jak jsem si intercom zabudovaný do schránky zhotovil já z Doorbirdu ( https://www.czc.cz/fibaro-dverni-stanice-doorbird-na-povrch-polykarbonat-bila/191913/produkt ) a nerez schránky od presbetonu ( http://www.presbeton.cz/produkty-realizace/doplnky/nerezove-dopisni-schranky/produkty ). Požadacek byl kombinace schránky a intrcomu zabudovaná ve sloupku s plnou funkčností jako origo Loxone za rozumnou cenu bez zbytečného bastlení. Nechtěl jsem přijít o záruku, takže doorbird jsem nerozebíral, ale jen ho přilepil ze zadu na chránku, do které jsem laserem dodělal potřebné otvory.

Otvor pro původní zvonek jsem zakryl štítkem s jmenovkou a  číslem domu. Ještě jsem uvažoval ho využít pro 1-wire čtečku, ale vypadá dost podobně jako zvonek, asi by si to návštěvy pletly :-).

Náklady(včetně DPH):

  • Doorbird D101               9 789 Kč
  • Schránka SB/1/1/A/S  4 756 Kč
  • dovrtání děr laserem      500 Kč (odhad, já to měl zadarmo)
  • celkem                       15 045 Kč

Trochu jsem se pral s nastavením aby to fungovalo i s vnější sítě, ale nyní vše běží. Už jen to dát do sloupku :-).

Fotky před a po úpravě

P1230841
P1230839
P1230836
DSC 1658
DSC 1657

výkres pro dovrtání děr

 

 


   
tomas_iw and kozmo21 reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643

   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Video opet jen v H.264, muselo by se to zas nekde dekodovat do mjpeg.

Ale co se tyce jen intecomu + nejaka IP kamera. To by mohlo valit s Loxone. Cena je bych rekl velice pratelska 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

s tim dekodovanim, ja planuju vyzkouset udelat docker instanci, ktera toto bude umet. ten mjpeg jsem uz u kamer vzdal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Za 1). Největší problém ale je, že Číňan netuší co ta zkratka SIP vůbec znamená. Většinou je tam jen prostě napsaná. Je to stejné jako CE = China Export 🙂

Za 2). Na 99% ta kamera nebude mít výstupní formát mjpeg, takže bez další konverze re-streamu to do Loxone neohneš.

Pořád se mi zdá nejlevnější varianta ta, co jsem už někde popisoval a někdo to už i udělal.

a). plechová schránka do plotu

b). vykuchat obyčejný IP telefon Well - co má v menu funkci intercomu

c). vyvrtat do schránky dírku a zezadu přilepit levnou ip kameru d-link za 800kč co umí mjpeg. Nebo jak to mám já, kameru mám úplně někde jinde - nad vchodovými dveřmi.

Je nutné si uvědomit, že celý interkom v Loxone nefunguje tak jak se logicky domníváme ale tak, že návštěva před domem stiskem tlačítka systém Loxone jen "prozvoní" a člově na druhé straně co je v domě, stiskem tlačítka "navázat spojení" zpětně vytáčí zařízení venku !!! Takže to zařízení venku musí umět následující - 

1). stiskem zvonkového tlačítka pouze jedenkrát zazvonit na určité číslo a hned položit.

2). automaticky připojit přicházející hovor.

3). po ukončení hovoru automaticky zavěsit.

Z těchto důvodů je integrace interkomů třetích stran složitá. Pokud jednu z těchto funkcí ten interkom nemá, nemá smysl se tím vůbec zatěžovat.

Kamera a interkom nemusí být jedno zařízení!!! Vždy nastavuješ IP adresu kamery a IP adresu interkomu. Nejdražší z toho je ta plechová schránka 🙂 

Já jsem stihl koupit od 2N audio kit ještě za necelých 6.000,- Kč takže používám ten audio kit. V šuplíku mám i ten ip telefon Well (teď už se zase jmenuje jinak) ale doteď jsem na to neměl čas.

Když napíšeš Číňanovi ať Ti pošle bližší specifikaci, tak to neudělá nebo pošle informace které jsou ti k ničemu. Na  101% se Ti to nepovede. 

Bohužel pár takových hraček doma mám 🙁

Až se nas..ru tak to poskládám a napíšu do místní Wiki 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

@Kolda: ajo, tam je jeste to debilni prozvaneni vlastne ;-(.

Napad s navod do wiki je supr. Konecne bych se snad dokopal tu schranku doresit a mel bych pokoj 😉


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@kolda

Az budes v tom psani do wiki, prihod jeste navod na zprovozneni Loxone <-> vrata Hormann

Diky moc.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ono to má svůj význam. Takhle se ten stisk zvonkového tlačítka podle mně bere jen jako "event" - a dál se nezatěžuje miniserver. Pokud se chceš s dotyčným bavit - volá zpět. Je to luxusní když nejsi doma a mluvíš s někým před domem - Těžko se ale některým lidem vysvětluje, že nejsi doma 🙂


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Ten Niteray Q504 mám doma. Zatím ho mám rozebranej v pracovně. Příští rok budeme dělat nový plot, takže to nechávám na potom. SIP kupodivu opravdu umí. S Loxonem jsem ho nezprovoznil - viz to blbý prozvánění, ale nevadí. Existuje workaround! Tlačítko Q504 přivedu na digitální vstup Loxone a na základě režimu buď rozezvučím bzučáky různě po domě coby zvonek, nebo v případě nepřítomnosti pošlu zpět sepnutí na původní kontakty, čímž začnu vyzvánět SIP. Jako SIP jsem zaregistroval nějaký Antisip, který je zdarma, ale těchto poskytovatelů bude spousta. Na domácí SIP server jsem zatím nenašel čas.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo tak to KNX už ani nevím jak jsem vlastně dělal. Snad si vzpomenu 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Za 1). Největší problém ale je, že Číňan netuší co ta zkratka SIP vůbec znamená. Většinou je tam jen prostě napsaná. Je to stejné jako CE = China Export 🙂

Za 2). Na 99% ta kamera nebude mít výstupní formát mjpeg, takže bez další konverze re-streamu to do Loxone neohneš.

Pořád se mi zdá nejlevnější varianta ta, co jsem už někde popisoval a někdo to už i udělal.

a). plechová schránka do plotu

b). vykuchat obyčejný IP telefon Well - co má v menu funkci intercomu

c). vyvrtat do schránky dírku a zezadu přilepit levnou ip kameru d-link za 800kč co umí mjpeg. Nebo jak to mám já, kameru mám úplně někde jinde - nad vchodovými dveřmi.

Je nutné si uvědomit, že celý interkom v Loxone nefunguje tak jak se logicky domníváme ale tak, že návštěva před domem stiskem tlačítka systém Loxone jen "prozvoní" a člově na druhé straně co je v domě, stiskem tlačítka "navázat spojení" zpětně vytáčí zařízení venku !!! Takže to zařízení venku musí umět následující - 

1). stiskem zvonkového tlačítka pouze jedenkrát zazvonit na určité číslo a hned položit.

2). automaticky připojit přicházející hovor.

3). po ukončení hovoru automaticky zavěsit.

Z těchto důvodů je integrace interkomů třetích stran složitá. Pokud jednu z těchto funkcí ten interkom nemá, nemá smysl se tím vůbec zatěžovat.

Kamera a interkom nemusí být jedno zařízení!!! Vždy nastavuješ IP adresu kamery a IP adresu interkomu. Nejdražší z toho je ta plechová schránka 🙂 

Já jsem stihl koupit od 2N audio kit ještě za necelých 6.000,- Kč takže používám ten audio kit. V šuplíku mám i ten ip telefon Well (teď už se zase jmenuje jinak) ale doteď jsem na to neměl čas.

Když napíšeš Číňanovi ať Ti pošle bližší specifikaci, tak to neudělá nebo pošle informace které jsou ti k ničemu. Na  101% se Ti to nepovede. 

Bohužel pár takových hraček doma mám 🙁

Až se nas..ru tak to poskládám a napíšu do místní Wiki 🙂

Jestli je moznost, jak Te poradne nasrat, aby doslo na WIKI, rekni :)) Wiki bych dost ocenil, manzelka porad prudi se zvonkem a ma jednoducha odpoved, ze aspon nikdo nezvany neotravuje, uz ji prestava bavit... 🙂


   
ReplyQuote
Page 11 / 59
Share: