X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.6 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

l.adamek: Akorat bacha s tim PINem a spinavyma rukama ;-).

Uz jsem videl takto par klavesnic, kde se z toho stala tipovacka 4 cisel misto 10ti 😉 

Edited: Jinak ja to mam vymysleno tak, ze z venku plotu klavesnice nebude, ale treba na dome ano. prave proto, aby treba kdyz si zabouchnu dvere a jsem na zahrade, tak se jednoduse dostanu domu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

l.adamek a L naprostý souhlas 🙂

Nebo si ty čipy můžeme nechat nastřelit pod kůži a to pak bude machrovina při otevírání 😀


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Sám za sebe mohu doporučit biometriku - fingerprint. Vše k maximální spokojenosti. O vysoké ceně se nedá v žádném případě mluvit. Čtečka, deska a kryt kolem 1000 z Alíka. Funguje naprosto spolehlivě. Podle modelu má paměť na 200-500 otisků prstů, takže pokud si naskenujete všechny prsty, žádný problém. Jen občas, když na to svítí "nízké sluníčko", tak to pípá. Ale dá se to řešit "stříškou". Je to ale častý jev těchto skenerů. I u nás ve firmě, kde máme docházkový systém na otisky prstů a občas zasvítí slunko přes skleněné vstupní dveře, tak jednotka pípá.

Taky jsem se na počátku zabýval argumentem, jak zajistit puštění někoho na omezenou dobu formou klávesnice, ale strašně rychle jsem to zavrhl. Vždycky mohu na dálku člověka pustit já nebo další člověk s rodiny. A to, že by k nám přišel někdo, bez mobilu (bez mobilu v dnešní době!!!), aby se nám pro otevření nemohl dovolat - je pravděpodobnost blížící se nule.

Mám to jak na brance pro stup na pozemek (tam je to "k dispozici" - myšleno funkční pořád), tak i vstupu do domu (tam je to funkční pouze pokud je dům odalarmován a odemčené vstupní dveře).

za mě tedy klávesnice na dnešní dobu přežitek....... pokud se tedy jedná o RD


   
IvusoSK reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Problem tohoto reseni vidim hlavne v tom, ze mas logiku a klice (otisky) ulozene ve ctecce, takze ctecka vyhodnocuje, jestli te verifikuje. Tomuto se chci vyhnout, ctecka ma byt pouze reader a tedy pouze odeslat udaje, o vyhodnoceni se ma starat neco bezpecne schovaneho uvnitr.

 


   
Pavel reacted
ReplyQuote
(@loxtom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 21
 

Resili jste take problem s pojistenim takovych staveb? Akceptuje pojistovna pri pojistne udalosti, ze byly prekonany fyzicke zabrany, pokud k otevreni dveri doslo chybou HW / SW?


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: Felda

Čtečka, deska a kryt kolem 1000 z Alíka.

Zkus prosím hodit tip, popř. odkaz na něco, co máš ověřeno a funguje. Je to AllInOne řešení nebo to může komunikovat dále ? Díky. 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

l.adamek: klávesnice na PIN (teda aspoň ty co znám) jsou stejně autonomní systém jako "moje" biometrika. Tzn. definuji povolené entity (klíče, otisky, PINy) přímo zde. Navíc, pokud se bavíme o přístupu do rodinného domku - ruku na srdce - kolikrát musím měnit, přidávat, odebírat dalšího uživatele abych byl ochoten připlatit tu vyšší cenu? Autonomní systém je nepoměrně levnější proti typu "pouze čtečka" a inteligence uvnitř. Nechci nikoho přesvědčovat, rozumím Tvému názoru, to samé se odehrávalo v mých úvahách, než jsem se rozhodl pro toto "ne ideální, ale pro mě nejvýhodnější řešení". Teda minimálně co se týče poměru užitná hodnota/pořizovací cena. 🙂 Opět zdůrazňuji, platí pouze pro rodinný dům, bytovka nebo nedejbože nějaká ubytovna, hotel apod... tam není jiné cesty než plné inteligentní řešení bez kompromisu.

 

Georgio: já mám tohle  https://www.aliexpress.com/item/R305-fingerprint-reader-and-K212-fingerprint-control-board/32761851868.html

Krytka, kterou jsem zadělal do čela schránky:  https://www.aliexpress.com/store/product/Mounting-bracket-of-R305or-R307-fingerprint-module/827649_32810735160.html

Pokud by Tě to oslovilo, dej vědět, našel bych někde i výkres pro přesné vyrobení díry do schránky (či jiného panelu) pro tuto krytku. Výrobce ji totiž na webu nemá.

Dneska jsem ale ještě narazil na tohle:  https://www.aliexpress.com/store/product/K216-fingerprint-control-board-and-R305-fingerprint-module/827649_32793759523.html

V době, kdy jsem to objednával, tak nic takového nebylo. Myslím tím tu vymoženost s dálkáčem pro nastavování. Musel jsem si u své verze pomoct tím, jsem jsem si na prodloužený kabel přidělal tlačítko, abych nemusel rozdělávat schránku pro přidání otisku. U této verze nemusíš.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@Felda: Díky za tipy. Zatím se o to zajímám v teoretické rovině. Nicméně je to fakt za hubičku, když to srovnám s řešeními, které nacházím na "českém internetu". Pokud jsi s tím spokojený (píšeš, že jsi a že je to spolehlivé), pak je to super!


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@felda: ctecka pekna a za prekvapive dobrej peniz. Akorat teda kazdej kdo se doláme k tý desce a spojí dva kontakty, tak je vevnitř ... to je dost zasadni security issue. Pokud je ctecka venku a deska za zdí, tak je to OK. No ale na bráně/brance to je trochu horší.

Každopádně dobrej tip, budeme rádi i za ten výkres na kryt jak jsi psal.

 


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@Stingray: Rozumím argumentaci s bezpečností. Desku mám integrovanou ve schránce s bezpečnostními šrouby. Ano i ty se dají demontovat, ale to už bych mohl takhle tvrdit o každém zařízení včetně origo Loxone videovrátníku. Už je prostě v cestě nějaká překážka. Utržením samotné čtečky se nikdo nikam nedostane.

Ve schránce je i malina s kamerou a se SIP klientem nahrazující právě Loxone.

Navíc to mám zapojené tak, že deska čtečky nespíná přímo relé pro otevření zámku, ale spínám tím jeden Loxone vstup. Tím pak mohu v Loxone rozhodovat o dalších pravidlech (časové plánování, nepovolení při zakódovaném objektu tak jak to mám u vchodu do domu apod.)

Přikládám kótované kresby pro výrobu otvoru. Pokud si vzpomenu, doma vyfotím i finální verzi na schránce.

1842112787 644111453
1842112780 644111453

   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@felda: chapu a souhlasim. pokud se cilene nekdo rozhodne vybrat nas barak, tak mu v tom stejne nezabranim. staci mi rozumna sekurita s dobrym pomerem cena/vykon, ktera zaroven neobtezuje samotné uzivatele. a vychytat takovy ty nejvetsi vulnerability. takze jasne, bezpecnostni srouby jsou v poho, mnohem jednodusi je totiz vykopnout dveře nebo vysklit vokno


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Mozno hlupa otazka ale ako to oddolava vode, dazdu a pod?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ahoj 

Prečital som si vlakno a nikto neriešil  Doorbirda DV2102 kedze je to novinka.

Minuly tyzden mi dorazil mal som ho predobjednany a  celkom sklamal.

Prevedenie je dost robustne to je fajn ale prednynerezovy plech sa da lahko zachytat tak na nom vidno vsetky otlacky ( to su zeneske starosti) ale co trapi mna  ze nejde zatial rozbehat  zo ziadnym inym systemom  lebo  to api ktore je popisovane v kazdom navode nefunguje.

SIP ide rozbehat aj s loxone  ale obraz ani za svet a tak isto nefunguje ani na web prehliadaci .Mam to potvrdene aj od importera  ze na tom pracuju  uz druhy tyzden.

Pisem to len pre istotu keby sa s tym nahodou tiez niekto trapil a nevedel kde robi chybu. tak chyba je na strane doorburdu.

Dalsie celkom sklamanie je  kvalita zvuku  dufam ze to bude len nastavenim lebo to je celkovo take zasumene a s dost velkou odozvou  skusal som to na  LAN/4G cize podla vyrobcu parametre uplne v pohode.

4D pohyb funguje to je fajn  a  RFID som este neskusal.Napajanie cez PoE co celkom potesilo 

 

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Skym jsi o tom mluvil ? S Wokounem z Yatunu?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Neviem ako sa volal ten pan ale bolo to s TP yatun-u.Buduci tyzden s chystam volat znovu ci maju nieco nove 


   
ReplyQuote
Page 10 / 59
Share: