X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.6 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

vies oznacenie modelu? 


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@blax: to jako ten za 2500EUR? ;-). To uz se vyplati si to vzit od Loxonu


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

uz to mam 

https://www.doorbird.com/downloads/datasheet_d2101v_en.pdf

takze snad problem vyrieseny...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jinak ceny i vsechny modely jsou tady https://www.doorbird.com/buy


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Pin klavesnici u vstupu chci a resim taky (uz jsem psal v jinem vlakne, oproti biometrice nebo karte/chipu mi znalost pinu prijde jako nejlepsi reseni).

Zatim mam v planu reseni: nezavisla (mala a levna) pin klavesnice do zabezpecovacky, ktera da impuls loxone, ktere otevre dvere. Ty integrovana reseni allinone me zatim nepresvedcila.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

ohledně klávesnice ... na loxone supportu mi do telefonu řekli, že někdy okolo vánoc budou mít svoji vlastní klávesnici, bližší info ale zatím není k dispozici. jen aby to zas pak nestálo desítku :-/

na dotaz jak se to bude pripojovat mi rekli at si tam privedu UTPcko

nevím jestli náhodou někdo nemáte víc podrobností ....?


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: Stingray

...  jen aby to zas pak nestálo desítku :-/

Tipuju nějakou z Eur přepočítanou baťovskou cenu 8900,- 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

cca 12k


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Jenom za klávesnici? Tak to opět nezklamali, ale vlastně mě to nepřekvapuje.


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Prosim Vas vysvetlite mi to, chceme teda staviame si "inteligentne" domy. Na co preboha davat zvonka klavesnicu? Vsak to je nenormalny prezitok tukat ako ďateľ nejake kody. Ja som okamžite prešiel aspon na RFID (vnutri domu). Preto som sem dal aj ten fingerprint. Pretože po mojich skúsenostiach s zlodejmi intelig. zlodej to aj tak dokaže obist vid rušička prestrihne kable a pod...a ten neinteligentny použije hrubu silu do domu a je mu jedno či "hučí" alarm al. nie...

Tj. zvonka fingerprint a vnutri karta na kluci od auta na odblokovanie.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@IvusoSK: Já teda uvažuji o klávesnici pouze jako o záložním řešení. Fyzické prostředky autentikace (RFID, mobil, klíč) můžu ztratit, rozbít, vybít baterku, nebo mi je ukradnou. Pokud se náhodou octnu před barákem nahej, nemám jak si otevřít. Biometrie nelze použít, pokud náhodou potřebuju autentikovat někoho, jehož fingerprint nebo voko systém ještě nezná (uvažuji situaci kdy jsem offline nebo zrovna nemám mobil, abych mu otevřel na dálku). Klávesnice mi proto přijde ideální, protože k jejímu použití už není nic dalšího potřeba, nejde ji jednoduše rušit ani napíchnout. Resp. ideální je pokud nestojí 15 litrů žejo ... potřebuju totiž minimálně dvě (brána, dveře).

Nebo máte jiný nápady pro nouzové a zároveň blbuvzdorné otevření chytrýho domu?


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@juras: máš bližší info (velikost, krytí IPxx, tree?) a příp. fotku jak to bude vypadat?


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Nudzove rieseni je vzdy. Svoju vonkajsiu IP vies,  notebook ma kazdy tak prihlasit sa na web rozranie loxone nie je problem. Ak by si aj stratil kluce mas elektricky zamok. Ak mas elektricky zamok a este aj bodovy a ten nie je elektricky nudzove riesenie je vzdy mat u znamych rodicov priatelov zalozne kluce aby sa nemusel volat zamocnik 🙂

Z mojho pohladu nudzove riesenie ma byt nudzove a tym padom nie pohodlne ako klavesnica 😉

Tj. odomykat alarm zvonka mi nepride ako ideal.

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Uz jsem to tu shrnoval.

Hledame pro nas nejpohodlnejsi a nejlepe spravovatelne reseni:

RFID - to same co klic, nevidim zde pridanou hodnotu. Misto zelezneho klice s sebou musim tahat chip, pokud chip ztratim/zapomenu atp. mam problem. Distribuce stejne narocna jako u zelezneho klice.

BioMetrika - teoreticky nejidealnejsi reseni, ALE: aby opravdu fungovala, dostavame se v hardwaru na pro nas neakceptovatelne castky. A levnejsi reseni moc smysl nema, protoze proste nefunguje dostatecne dobre, mluvim z vlastni zkusenosti. Muzu vam podat statistiky, kdyz jsme na zkousku nasadili bezne dostupnou biometriku na vstup do vyrobni haly. Stacily trochu spinave, zpocene, ci jinak docasne "deformovane" ruce a clovek mel na vstup utrum.

PIN - ano zadavani neni jednodussi, nez prilozit prst na ctecku, ale nemusim s sebou nic nosit, nemusim neustale myslet abych chip nezapomnel. Proste mam znalost pin, tzn do domu se dostanu vzdy bez potreby neco vlastnit. Navsteve muzu pridelit docasny PIN, ktery muzu kdykoliv deaktivovat atp.


   
ReplyQuote
Page 9 / 59
Share: