Forum

Forum

Loxone v novostavbě...
 
Notifications
Clear all

Loxone v novostavbě RD - popis a zkušenosti po 3 letech provozu

24 Posts
8 Users
19 Likes
6,054 Views
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

@whocko ten dával kluk, co mi dělal komplet bazénovou technologii, zítra se podívám. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Nádhera, a pak že to nejde s jedním MS 1 gen … nicméně  o 2 gen. jsi neuvažoval ? ( a nejde jen o vytížení ) 

P.S. ještě tak heliport a přiletěl bych na čmendu 🙂


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

@dalibor haha, heliport, no to by mě ochranáři z CHKO, respektive brzy Národního parku, asi sežrali 🙂 S tím novějším MS počítám. Ale asi bych to spojil s nějakým větším refreshem v rozvaděči, který časem přijde na řadu. Zatím mám vytížení kolem 50%. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@mikrotom ji ji taky jsem MS1 provozoval 6 let a teprve před rokem přešel na MS2 … těch důvodů je ale více. A pokud máš KNX na MS1 je to i o EXT. 

P.S. nevím o jaké CHKO se jedná ale pokud mi např. začne kolísat tlak oleje mohu nouzově přistát kde chci a po kontrole, která nezjistila závadu opět odstartovat 🙂 zřízení HP byť na soukromém pozemku je vskutku pakárna i bez CHKO

PS. vyhláška č. 108/1997 Sb. stanoví omezení leteckého provozu ale výslovně říká, že pokud jsou dodržena obecná pravidla pro VFR lety a není vyhlášeno v dané oblasti letové omezení nebo uzávěra je možný let od 300 m nad terénem. V par 14 odst.5  b) pak ovšem zakazuje vzlety a přistání např. v oblasti CHKO 

vedou se různé diskuze o létání s drony… ale pokud by dron vypadal jako káně může vlastně cokoli neboť se neprokáže že plaší zvířátka 🙂


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  
Posted by: @whocko

el. ventil máš, prosím jaký?

6341F475 B578 4699 9E83 772DFE23EDEA
1731AD7A 0348 41E2 BC2F 22D73B6B66BC

   
ReplyQuote
(@miloselektrokral-cz)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

Krásná prace.

Slo by poskytnout komunikaci s Asekem. Dekuj


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

@miloselektrokral-cz poslal jsem do mailu.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Skvely pocin, pekne se to cte! Take jsem si Loxone v dome programoval sam a podle svych predstav, takze chapu a chvalim, jak je to pekne dotazene do detailu Zaroven souhlasim, nektere veci nema smysl integrovat. Maly dotaz, jestli jsem pochopil spravne, nerozsveci se ti svetla automaticky pri vchodu? Ja mam loxonacka cidla pohybu/pritomnosti, a krome obyvaku a loznic si automaticke zapinani svetel uzivam, uz jsem si na to zvyknul. I navstevy to chapou, na vypinace temer nemusim sahat. Elektromechanicke zamky mi prijdou take super (za rok pouzivani).


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

@jakub se světly to mám takto:

1) Sama se na pokyn PIR čidel rozsvěcí pouze v technicko-provozních místnostech, kde existuje vždy jen jeden člověk (garáž, sklad, koupelna, wc, špajz a prádelna).

2) Veškeré obytné místnosti (pokoje, obývák, ložnice, kuchyně atd.) fungují pouze na tlačítko. Nedovedu si představit, že se v obýváku někdo dívá na TV, další přijde a zbytečně se rozsvítí. Nebo že v kuchyni sedíš u rozsvícené LED rampy digestoře a při vchodu dalšího se rozsvítí hlavní světlo nebo si čteš v posteli u čtecí lampičky a vcházející partner s drinkem ti rozsvítí hlavní světlo. To mi prostě nepřijde pohodlné.

3) Mám ovšem zautomatizované rozsvěcení/zhasínání v návaznosti na různé akce, např. tyto:

  • Při příjezdu do domu se rozsvítí venkovní světla, dvůr, garáž a chodba (po setmění).
  • Při otevření jakýchkoliv dveří/okenní otvírky se rozsvěcí venkovní světla (po setmění).
  • Od soumraku do úsvitu se ztlumeně rozsvítí pár světel okolo domu.
  • Každý den ve 2.00 hod. se jednorázovým pulsem zhasnou všechna vnitřní světla (taková rána na jistotu, kdyby kdokoliv kdekoliv zapomněl rozsvíceno, ať to nesvítí do rána)
  • atd.

   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: