X
Forum

Forum

RGBW Dimmer - frekv...
 
Notifications
Clear all

RGBW Dimmer - frekvence PWM

3 Posts
3 Users
0 Likes
1,334 Views
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
Topic starter  

Ahoj,

dosud jsem všechny světla spínal jen ON/OFF (na jednom místě DALI led driver) mám 24V led panely. Chtěl bych nyní použít RGBW dimmery, našel jsem však na některých forech informaci o "blikání" světel jelikož PWM je jen na 123Hz. Například většina DALI led driveru má frekvenci => 400Hz, případně i v 1000Hz. Používáte někdo RGBW dimmery jak nové tak případně DMX kde to bylo defakto stejné zařízení. Nastává skutečně tento problém nebo to není potřeba řešit? Údajně jde frekvence RGBW dimmeru změnit, ale to je nějaká nepodporován funkcionalita, takže otázka jestli to vůbec funguje.

Ještě jsem někde na něměckých stránkách narazil na informaci ohledně vývoje tuneable white podpory v loxone config pro RGBW dimmer. Tudíž bude možnost přepnout RGBW dimmer na 2 tuneable světelné zdroje, což by bylo také zajímavé t.j. stejná podpora jak pro DALI DT8.

Prakticky to řeším hlavně kvůli ceně, nechci použít úplně nějaký čínský dali driver z AliExpress, takže pak je ta cena v poslední době poměrně dost šílená.

 

 

Díky

Honza


   
Quote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Ahoj. Ano zmena funguje, pouzivam tree RGBW a zmenene ich mam z povodnych 123Hz na 600Hz, viac som zatial neskusal.

Staci poslat http command (cez browser napriklad) v tvare:  http://192.168.1.1/.../wsdevice/B010E4A6/PwmFrequency/600  (vypyta si kredence) - Ip adresa miniservra, za wsdevice/ je seriove cislo dimmera (zistitelne z loxconfigu) a po poslednom lomitku je frekvencia. Maximalna podporovana co som dohladal, je tusim 624Hz.


   
ReplyQuote
(@lukino2401)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 13
 

@yany 
Ahoj ďakujem za radu, pomohla táto rada aj mne, nepodarilo sa mi tento postup aplikovať iba na "Multi extension air" ten má tiež 4 pwm výstupy. postup som skúšal pri všetkých režimoch (Smart actor, PWM, atď.) no stále mam na výstupe iba 123Hz (merané osciloskopom).

nevieš o inom postupe? 
skúšal som aj iba ako pwm výstupy tam sa dá potom priamo v konfigu nastaviť frekvencia ale ani na toto to nepočúva.

 

Vopred ďakujem


   
ReplyQuote
Share: