Forum

Forum

RGBW Dimmer - frekv...
 
Notifications
Clear all

RGBW Dimmer - frekvence PWM


honza
(@honza)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 99
Topic starter  

Ahoj,

dosud jsem všechny světla spínal jen ON/OFF (na jednom místě DALI led driver) mám 24V led panely. Chtěl bych nyní použít RGBW dimmery, našel jsem však na některých forech informaci o "blikání" světel jelikož PWM je jen na 123Hz. Například většina DALI led driveru má frekvenci => 400Hz, případně i v 1000Hz. Používáte někdo RGBW dimmery jak nové tak případně DMX kde to bylo defakto stejné zařízení. Nastává skutečně tento problém nebo to není potřeba řešit? Údajně jde frekvence RGBW dimmeru změnit, ale to je nějaká nepodporován funkcionalita, takže otázka jestli to vůbec funguje.

Ještě jsem někde na něměckých stránkách narazil na informaci ohledně vývoje tuneable white podpory v loxone config pro RGBW dimmer. Tudíž bude možnost přepnout RGBW dimmer na 2 tuneable světelné zdroje, což by bylo také zajímavé t.j. stejná podpora jak pro DALI DT8.

Prakticky to řeším hlavně kvůli ceně, nechci použít úplně nějaký čínský dali driver z AliExpress, takže pak je ta cena v poslední době poměrně dost šílená.

 

 

Díky

Honza


Quote
Topic Tags
Share: