X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone novinka

91 Posts
26 Users
10 Likes
10.6 K Views
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
Topic starter  

Ahoj,

 

tak viděl jste někdo upoutávku? Že by propojení na iphone, android nebo nějaké vlastní řešení, nebo úplně něco jiného?

https://www.youtube.com/watch?v=AdCtY-vH0dU


   
Quote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Podľa mňa to bude konečne podpora Apple Homekit a nečudoval by som sa keby len pre Miniserver v2


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Bych jim dal na rok stop stav s novinkami a ať ten rok věnují opravám toho co je v Configu rozjebané.


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@kobra23 agile development 😜 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

prave to prislo mailem. Loxone je nyni HomeKit certified!!!!!

konecne muzu vypnout HomeBridge, kterej teda funguje bezvadne, ale vim, ze kdyz se tam neco posere nikdy to nedam dohromady, ten Loxone-WS a jeho depencendce na starej nodejs je strasna :S

juchuuu!


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Áno, bude fajn mať to native. Smola pre Alexa a Google home userov, tý stále budú potrebovať bridge. To si myslím, že bude stále konkurenčná nevýhoda na západných trhoch kde sa viac používajú. Ale na druhej strane sa im nečudujem lebo tie ovládajú domácnosť z cloudu a nie po lokálnej sieti. 

Hlavne som zvedavý na ovládanie žalúzií, lebo to je niečo čo som sa snažil dorobiť do homebridge integrácie a nikdy to nefungovalo 100% s nastavením náklonu žalúzie. Vždy keď som nechal 100% zatiahnúť žalúzie v Apple home, tak ich stiahlo a potom narovnalo lamely ak boli predtým narovnané.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Inak to by nebol Loxone...v blogu alebo vo videu to nikde nespomínajú, ale pôjde to len na Miniserver v2 údajne kvôli sposobu komunikácie (ssl?)


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
Topic starter  

Tak v 1:40 minutě jsou dvě podmínky miniserver V2 a verze configu => 12.2.12.1


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@tomas_iw 

Ve videu s češtinou to je zmíněné.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Aha tak to som nepostrehol moja chyba, ale do blogu som schválne pozeral 2x


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Push button nie je podporovany.... Tak som sa tesil a takto mi pokazia radost...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

push button neni podporovany, protoze objekt push-button neexistuje jako takovy v homekitu, pouze vypinac/prepinac-poloh, ale i to je resitelne skrz vypinac s 1sec delayed resetem 🙂

gen2 imho neni kvuli SSL, ale proste a jednoduse kvuli vykonu jako takovemu, protoze tam musi bezet neco jako  apple native  homebridge, nebo?

njn, domaci automatizace na klic je pro prachaty lidi a ty pouzivaj v drtive vetsine apple... imho udelaj google home co nevidet.

za me to ma jediny 2 problemy -

1. v komplexite, protoze BFUs zacnou kombinovat logiku loxonu v homekitu a zacnou se v tom ztracet... dokud to bylo skrz homedrive pouzivali to jen lidi co vedeli (aspon z casti) co delaj.

2. v bezpecnosti, protoze predpokladam, ze v loxonu nepridaj native homekit uzivatele kterej se bude prirazovat k blokum kam ma mit homekit pristup, ale kompletne. Pokud uz to nekdo zkousel, tak me opravte 🙂 thx

EDIT->opravim se asi sam, ve video vybira uzivatele, predpokladam, ze je to ten uzivatel skrz ktereho se mapping udela. takze asi ok

This post was modified 2 years ago by elpaso

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

no zajimalo by me jak to bude pri obnove apod... jestli se vse uchova...

bohuzel me tedy ceka kompletne znovu "udelani" homekitu a vsech shortcuts vsude atd :S to je solidni vopruz sakra


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Někdy se vyplatí si počkat. Člověk pak nedělá věci 2x 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: @kobra23

Někdy se vyplatí si počkat. Člověk pak nedělá věci 2x 

to zas ne...pouzivam to 3 roky... a usability je obrovska... jen je to vomrd 🙂 mozna spis zustanu u homebrdige dokud se neposere hehe


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: