X
Forum

Forum

Loxone Tree technol...
 
Notifications
Clear all

Loxone Tree technologie

125 Posts
26 Users
8 Likes
33 K Views
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Dobře uzemnit stínění tree  a předpokládám ze všechny 1-wire a utp taky 🙂 děkuji 😉 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Možná tip pro někoho, kdo řešil něco podobného jako já. Místo krone svorek jsem dal klasické proklemované 4 násobné svorky. Stojí to pár korun a myslím si, že to vypadá v pohodě. Na čtveřici svorek můžu dát 15 tree komponentů a místa je i v klasickém rozvaděči celkem dost.

svorky

   
DaO and MartinB reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Řešil jste někdo přesnost senzoru vlhkosti v Touch Tree vypínačích? Mám jich v domě několik, všechny momentálně ukazují 56 - 59 %, přičemž Nilan ukazuje vlhkost odtahovaného vzduchu 46 %. Věřím spíš Nilanu než loxonu 🙂


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 
Posted by: blaf

Řešil jste někdo přesnost senzoru vlhkosti v Touch Tree vypínačích? Mám jich v domě několik, všechny momentálně ukazují 56 - 59 %, přičemž Nilan ukazuje vlhkost odtahovaného vzduchu 46 %. Věřím spíš Nilanu než loxonu 🙂

Mam stejnou zkusenost, osobne to prisuzuju "mikroklimatu" tlacitka ve zdi. Po lete jsou vlhci zdi a ty to muzou ovlivnit. Jednoduchy test je vytahnout tlacitko z krabicky (mam dokomce pocit, ze jsem kdysi delal)


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tak tlačítko trčící do prostoru sice ukazuje o fous méně, ale stále je to úplně mimo. Je to k řízení vzt úplně nepoužitelné :/ 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ahoj kluci, čím spojit zemnící drátek u FTP za loxone tree vypínačema a pohybákama? 

mám takové miniaturní gelové spojky . mohu tím ? 

Děkuju


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

A kam to chces pripojovat? Ja u tree (podle doporuceni loxone) stineni neresil. 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

takže  to ani v krabičkách za komponentama nemáš propojený tu zem? Nebo jsi tahal UTP bez stineni?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

U tree kabelaze jsem nikde stineni neresil, ani v krabickach a zatim se neobjevil problem. Ostatni kabely mam do hvezdy, tak tam stineni pripojuju jen v rozvadeci.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Hm tak já to propojovat nebudu ani v krabičkách a uvidíme:-) děkuju 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Někde v loxone dokumentaci jsem četl, že se má každá tree větev na posledním prvku zaterminovat 120 ohm odporem. Dneska to budu zapojovat, ale teď když to hledám, nemůžu to u nich nikde najít?? Terminuje se to teda nebo ne? 😀 

Děkuju 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já žádný odpor nedával a vše funguje. 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

a kolik máš prvků na jednom kabelu, nebo to máš do hvězdy? mně to vychází cca 10 prvků na kabel.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @solcik

Někde v loxone dokumentaci jsem četl, že se má každá tree větev na posledním prvku zaterminovat 120 ohm odporem. Dneska to budu zapojovat, ale teď když to hledám, nemůžu to u nich nikde najít?? Terminuje se to teda nebo ne? 😀 

Děkuju 🙂

Tento odpor se dává na Tree Extension pokud je na konci Lox sběrnice. Na konec Tree se nic nedává.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @solcik

a kolik máš prvků na jednom kabelu, nebo to máš do hvězdy? mně to vychází cca 10 prvků na kabel.

Může být až 50 prvků na každé straně. Takže co Tree Extension to celkem 100 Tree prvků.


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: