X
Forum

Forum

Loxone Tree technol...
 
Notifications
Clear all

Loxone Tree technologie

125 Posts
26 Users
8 Likes
33 K Views
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

díky za postřech!! takže krabičky neutopit, no uvidíme teď koukám na ebay po skleněných 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Uživatelé Loxone touch vypínačů, jak se vám používají? Zvažujeme jestli je nepoužít a mám trochu obavy abychom si na ně zvykli. S prostředkem problém asi nebude, spíš mi jde o ty rohy. Jsou dostatečně velké? Používají se ok nebo s tím máte nějaký problém?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja som spokojný, 99% sa vždy trafíme. Jediná nevýhoda je, že si možno svetlo nezapneš lakťom vo svetri 🙂


   
blaf reacted
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Moje zkušenost je spíše pozitivní. Zvyknout si není problém, asi bych neměnil.

Nicméně pár problémů se najde.

  • v koupelně se mi několikrát stalo, že mokré ruce jsou problém (může se i stát že se díky vodě uloží aktuální scéna)
  • ve tmě se člověk musí naučit nahmátnout hranu a od té pak mačkat prostředek
  • jinak přijde mi, že vzhledem k zapuštění je sensor vlhkosti dost mimo (pouze subjektivně, nemám potřebu přemeřovat)
  • teplotu měří v mých podmínkách v pohodě

Určitě je dobré si nastavit vlastní "tlačítkový standard" a toho se pak všude držet. Ja mám prostredek rozviti základni scenu (navstevy a babicky nic dalsiho neresi). Leve rohy pak scena nahoru a dolu, prave rohy zaluzie nahoru a dolu (kompletni sjeti na dlouhy stisk).


   
blaf reacted
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Souhlas s Frcem, nemám ke tlačítkům nic, co by mě denně obtěžovalo. Naopak, využíváme maxima funkcí. Možná dvojklik do rohů vyžaduje trochu soustředění, ale nic hrozného.

V koupelně občas vlhký ručník přepne scénu, ale to je jen problém špatného umístění ručníku 🙂

Měření vlhkosti je pomalé a částečně vždy bere vlhkost zdiva. Podobné (i když méně výrazné) je to s teplotou, ale tam je to spíš chtěné.

Souhlas s vlastním tlačítkovým standardem - u nás zejména žaluzie, hlavně pokud je jich v místnosti víc (absolutní nesmysl je domněnka Loxone, že na všechny žaluzie v jedné místnosti stačí jedno ovládání).

Obecně za sebe jen doporučuji.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Cousma a jak tedy řešit ovládání žaluzií pro typicky obýváko kuchyňo jídelnu, kde jsou žaluzky třeba 3 nebo dokonce 5? To mi vrtá hlavou už tak rok 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

My máme taky obýváko-kuchyn a pro každou část mám na 1 stěně sólo sadu vypínaču. A pro každou zaluzii 1 přepínač. Mám celkem 4 žaluzie, tedy v každé sadě vypínaču 2 přepínače. A jsme s tím spokojeni.

Ovládat je nějak společně by u nás taky nefungovalo. 

IMG 20180927 065750
This post was modified 6 years ago by radek

   
ReplyQuote
(@h-stx)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

U nas k plne spokojensti funguje pro 4 rolety v obyvako-jidelno-kuchyni system sdruzeny, kdy se vysoke (HS portal) ovladaji jednim, nizke (standartni okna) ovladaji druhym roletovym ovladacem.

Kdyz to prestane stacit, vleze se do nabidky tabletu, ktery je v rezimu "Na zed" nastaveny na "Obyvaci pokoj" a odovlada se to dle potreby pro kazdou roletu zvlast.

Ten tablet je na zdi rovnou nad tlacitky, tak jako to ma Radek.


   
ReplyQuote
(@h-stx)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

A jeste k Tree Touch, pro testovani jsem jeden poridil a nedari se mi, natoz moji drahe polovicce, aktivovat jej hned prvnim dotekem/poklepem. Na vsech peti "tlacitkach" se to chova stejne a temer vzdy to chce i nekolik pokusu, nez zareaguje. Pak napr. nejaky viceklik ani neprichazi v uvahu.

Takze nevim bud mame vadne prsty, nebo vadny kus.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: h.stx

Takze nevim bud mame vadne prsty, nebo vadny kus.

Nebo špatnou obuv, nebo špatný materiál podlahy 🙂


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Za mě s tree touch taky spokojenost. Mám v každé místnosti 1 ks, výjímkou je obýváko-jídelno-kuchyň, kde jsou 3 ks, pak ještě několik klasických vypínačů nad linkou a tablet na zdi. Ale zjistil jsem, že ten tablet používám úplně minimálně. Maximálně když se chci kouknout na venkovní teplotu nebo změnit režim VZT...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@radek prosimtě, co to máš nad tím tabletem?

Vy, co máte Touch tlačítka a máte k nim jiné rámečky, neměli byste původní Loxone rámečky na prodej? Rádi bychom dali černé vnitřky a bílé rámečky. Kdyžtak do SZ prosím.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Teplotní čidlo od TČ. 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahoj všem. Aktuálně řeším Loxone Touch, líbí se mi verze Pure, ale tolik za to dávat nebudu 🙂 Neřešil někdo aktuálně jiné rámečky u klasické verze Touch? Rád bych použil jiné, trochu elegantnější, ale nevím, k jakému výrobci budou vypínače sedět.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Jak už bylo jinde zmíněno, sedí parádně do Schneider Merten - mám je. Ti mají i skleněné a kovové rámečky. Já to kupoval na Elima, kde mě udělali parádní cenu. Jinak vzorek jsem objednával na Elektropen.


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: