Forum

Forum

Loxone schémata
 
Notifications
Clear all

Loxone schémata

53 Posts
14 Users
5 Likes
8,913 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

To je duvod, proc mám v každé místnosti několik vypínačů a ovládám jimi jednotlivé světla. Nějaké scéna a dvojkliky/dlouhé kliky bych asi doma nidky nevysvětlit 🙁

Scény budu používat asi jenom okrajově nebo vůbec.

Noční osvětlení dvojklikem je ovšem zajímavý nápad, to asi taky vyzkouším - díky za tip L.!

@msk: Jo to už není úplně jednoduchý zadání, otázka jak bude v praxi použitelný - asi by chtělo vyzkoušet. Každopádně až vymyslíš nějaký funkční schéma s přepínáním scén tak to sem hoď 🙂


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

To msk: krátkým stiskem ovládat spojení radiobuttonu s blokem osvětlení on/off, dlouhým řadit scény na radibuttonu, a máš to cos chtěl


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

To msk: krátkým stiskem ovládat spojení AQ-ALS radiobuttonu s blokem osvětlení on/off (při rozpojení bude 0 na Als), dlouhým řadit scény na radibuttonu, a máš to cos chtěl


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano presne tato myslienka ma napadla ked si poslal ten radiobutton a ja som sa pozrel ze ide ovladat externe. Skusim cez vikend. Diky.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Není za co,pak to sem hodíme,já si to tež předělám podle tvého scenáře, bo ten dvojstisk mi taky sere


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Je to asi trochu OT, ale jde nějak vyřešit rozsvěcování DMX světel, tak aby v aplikaci bylo vidět klasické posunovací tlačítko? Potřeboval jsem narychlo zprovoznit tři světla a povedlo se mi to jen na tlačítko a není vidět zda je rozsvíceno nebo zhasnuto.

2017 09 21 09.23.41

Na posunovací tlačítko to sice fungovalo, ale světlo se rozsvěcovalo strašně pomalu a pro zhasnutí bylo nutné klikem ukončit rozsvěcování a dalším klikem zhasnout a zhasínání zase ukončit klikem aby šlo následně rozsvítit, uff snad můj popis pochopíte 🙂

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Nestacilo by prepat na vypinac, pridat blok nasobenie, na jeden vstup ten vypinac, na druhy konstantu 255, vystup na DMX aktor.

vypinac

   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Diky moc za tip na dvojklik, zrovna to ted resim jak si v noci omylem neodpalit sitnici neopatrnym rozsvicenim v loznici 🙂


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Pro všechny, kdo chce ovládat osvětlení podle scénáře "- klik -> dlhyyyyyyyyyyy klik -> klik

- on (posledne zvolena scena) -> scena2 ... 3 ... 4 ... -> off" 

Mám jednoduchý nápad, napadlo mě to dneska v nocí ve sklípku po litru morávského vína 🙂 , jen to vyzkouším a hned to sem hodím


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Takže Pánove, jednoduchý návod je zde:

Teď jen nastavit scény a je to!

Jediná váda na kráse,že po opětovném dlouhém stisku ty scény jedou v opačným pořadi,ale to myslím není taková tragedie

Osvětlení

   
IvusoSK and MartinB reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Kdybys to připojil na vstup + (a ne Tr) tak by měl scény cyklovat pořád jedním směrem.


   
VitaDDD reacted
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Dík,to už je detail, zkoušel jsem narychlo,a nenapadlo mě to 🙂

p.s: ale na tr je možnost  vrátit se zpět, když při vstupu na + se vždy musí začínat od nuly po vypnutí,ale to již podle toho,co komu víc vyhovuje


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Na Tr po vypnutí a zapnutí vždy se rozsvítí poslední zvolena scéna, což je žádoucí.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@VitaDDD do pice ty si GENIUS !!! Pecka, diky.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Rado se stalo 🙂


   
MartinB reacted
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: