X
Forum

Forum

Loxone schémata
 
Notifications
Clear all

Loxone schémata

53 Posts
14 Users
5 Likes
8,850 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jakým způsobem máte v Configu pořešeno to noční osvětlení dvojklikem? V bloku osvětlení je default nastaveno, že dvojklik = vypnutí osvětlení v místnosti.

Musím to udělat tak, že tuto funkci vypnu a za vypínač si dám blok "vícenásobný klik", který pak přivedu do bloku "osvětlení", nebo lze udělat nějak elegantně přímo v bloku osvětlení "a já to jen nevidím)?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Zkouseli jste někdo V9 Loxconfigu? Udajne by tam měly byt nejake nocni sceny. A zda se ze prekopali ovladni - vypnuti svetel na trojklik wtf?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jezisi kriste nestras. Zatial som loxone zabranil v komunikacii a updatoch, ale pokial budu takto pokracovat dalej, je mozne, ze dalsim krokom bude ho vyhodit z rozvadzaca 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

hohoho, jako fakt trojklik? 😉 To ctou seznam veci co nejvic nesnasime tady na blogu a pak to implementujou ne? 😉


   
msk reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Nenasel jsem jeste odvahu to stahnout 😀

Koukam ted na ceske stranky a trojtisk / dvojtisk by mel fungovat stejne jako driv. Jinak to michani scen by mohlo byt zajimave.  Uvidime.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Teď to instaluji na testovací miniserver, tak jsem zvědavý na ty novinky 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

hlavne dobre otestujte, at vime, jestli jeste pockat, nebo do toho jit. Ja jsem taky zvedav, ale nemam odvahu dat to rovnou na domaci minisvr...


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak toto mě dostalo 😀

analýza projektu

Jinak co jsem zkoušel blok "ovládání osvětlení" tak tam zůstal starý se scénami a je tam nový a místo scén jsou nálady + nastavování automatiky pro různé režimy (noční)

A 2-klik na obou blocích funguje pořád stejně, jak dřív.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tem novej blok osvetleni me zajima. Prepinani svetel v kuchyno-obyvaku a nocni rezim se me zatím nepovedlo uspokojive vyresit. Tak snad ted


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Zdravím chlapi,

toto fórum sleduju už od jeho založení, nyní jsem se odhodlal k registraci a to z důvodu, že mě zaujalo toto téma ovládání osvětlení klik (zapnuto) dlouhýýý klik (přepnutí scén) klik (vypnuto).

ve vláknu ale již bohužel nejsou přiloženy screeny configu - mohu tedy zdvořile požádat o zaslání případně alespoň o nakopnutí správným směrem?

Mám Loxone na baráku od roku 2016 a na oplátku tedy mohu poskytnout taktéž nějakou radu nebo zkušenost.

Předem díky 
Kvikkvik 
Brno


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ahoj, použiješ modul "Dimmer" na vstup "Als" bloku osvětlení, potřeba upravit parametry Min/Max podle počtu scén a  Krok/Délka kroku podle toho,jak chceš rychle scény střídat


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Ahoj, díky za tip, vyzkouším. 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 
Posted by: VitaDDD

Ahoj, použiješ modul "Dimmer" na vstup "Als" bloku osvětlení, potřeba upravit parametry Min/Max podle počtu scén a  Krok/Délka kroku podle toho,jak chceš rychle scény střídat

Tohle funguje dobře na přepínání scén držením tlačítka, ale jak odfiltuješ jedno/dvoj klik tak, aby dimmer neměnil hodnotu na Als a mohl jsi jedno/dvoj klik použít na konkrétní scény?


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Nechápu otázku, toto funguje tak, že jednoklik vypne/ zapne poslední zvolenou scénu, dlouhý stisk mění scény 0 až 10, když se náhodou stane,že přeskočíš potřebnou scénu, stačí pustit tlačítko a při opětovným stisku se budou řadit v opačným pořadí. Nějakou filtraci dvojjednokliku prostě nepotřebuji,vyhovuje mi to 🙂

 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Moje chyba, měl jsem v hlavě vícenásobné využití tlačítka tak, jak ho v jiným vlákně popsal Radek, ale už tam není schéma zapojení (tak že jedním klikem zapneš/vypneš jednu scénu, dvojklikem jinou a současně dlouhým klikem můžeš přepínat další scény nebo třeba měnit intenzitu světla).

To co jsi popisoval s dimmerem jinak funguje dobře a je to jednoduchý na zapojení, ale já třeba chci jednoklik - základní scéna, dvojklik - noční osvětlení, dlouhej klik přepíná na dalsí scény. To se mi povedlo jen částečně, kdy každej dlouhej klik přepne na další scénu, ale delším držením se nemění scény jako s využitím dimmeru...


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: