X
Forum

Forum

Loxone schémata
 
Notifications
Clear all

Loxone schémata

53 Posts
14 Users
5 Likes
8,840 Views
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj,

tak si říkám že tohle téma tu trochu chybí. Já se teprve učím programovat v Loxone, ale určitě by mi bylo pomohlo, kdybych tu našel nějaké ty schémata. Chtělo by to dost moderovat, na což teď nemám úplně moc času, ale třeba se to někomu zalíbí 🙂 

Abych nezakládal topic jen tak bez ničeho, přidávám funkční schéma PIR čidla, které je aktivováno jen v určitou dobu (dle denního světla - zde je možné uzpůsobit třeba podle senzoru intenzity světla, či si koupit rovnou PIR, které to umí).

Zároveň zachována funkčnost tlačítek. Šlo by dodělat, aby si člověk mohl vypnout svícení PIR, když to nechce, ale to už je pro mě zbytečné 🙂

LoxonePIR

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Ahoj, ja myslim, ze je to zajimavy napad. Pokud by se seslo schemat vic, klidne pro to zalozim samostatnou sekci a udelame kazdemu schematu samostatny clanek.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Byt tebou,tak se podívám na videa přímo od LOXONE k jednotlivým modulům, a ne snažit se vymýšlet kolo,  ono již je vše dost elegantně vymyšleno, odzkoušeno a dost dobře funguje 🙂

Níc ve zlem,ale to, cos tam napropojoval,je nesmysl.

https://www.loxone.com/cscz/kb/ovladani-osvetleni/  


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

urcitě bych zde rád uvítal různé nápady a realizace určitých situací či řešení, není to vůbec špatný nápad 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No ja som narychlo potreboval svetelne sceny v obyvacke a musim povedat, ze som ten modul "ovladani osvetleni" asi moc nepochytil, takze som sa na to vysral a spravil som si to bez neho cez vlastnu logiku.  Chcel som jednoduchu vec - klikom zapnut/vypnut a dlhym klikom menit sceny. Vcelku jednoduchy a priamociary scenar. Za boha som to nedal, vzdy to pri dlhom kliku (mal som pred tym modulom "dlouhy stisk") ten kokot prehadzoval na scenu "all off", takze ked to v nej clovek nechal, tak sa cudoval, ze si nezapne svetlo vobec.

Asi sa k tomu budem musiet casom vratit, ale momentalne riesim teplotne cidla, topeni, dnes som s chladiarom rozbehal tepelne cerpadlo, takze je 1000 inych veci na praci momentalne.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@msk: Nevím, co ti nefungovalo, ale tohle by mělo jít (dlouhý stisk >=2s).

dlouhy stisk

   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ve zlém to určitě neberu 🙂 Věřím že to Loxone má ve svém bloku vymyšleno, ale i přes to, že jsem se snažil jsem jejich blok nedokázal rozchodit bezchybně na to, co jsem chtěl 🙂 

Tím nechci pochybovat o tom, že to ten blok umí 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@radek Ano presne takto som to (zhruba) mal, jediny problem je, ze som neprisiel na to, ako ten kram donutit, aby za jednu zo scen nebral "all off". Potom sa totiz lahko dostanes do stavu, ze dlhym stiskom precyklujes sceny az tie svetla zhasnu. Potom odides a vecer mozes mackat vypinac kolko chces a svetla sa proste nerozsvietia.

Ale mozno som len kkt, skusim to cez vikend este raz.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

V nastavení bloku světla je dole zaškrtávací možnosti při přepínání scén nezahrnovat scénu 0 (vše vyp.).

To jsi zkoušel?

blok svetla

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, samozrejme. Akurat ked tak teraz premyslam, neviem ci som dal deploy 😀 😀 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@radek kam zmizol ten screenschot? teraz som to chcel overit a uz ho nevidim 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja uz viem v com bol problem - teraz som si to znovu skusil a znovu som na to narazil.

@radek - mas to pekne, ale stale to nie je to chovanie co som chcel (aj ked je dost mozne, ze mi to bude presne takto bohate stacit).

Loxone dokumentacia hovori toto:

- klik->klik->klik->klik->dvojklik

- scena1->scena2->scena3->scena4->off

... coz ja osobne povazujem sa ukazkovy antipattern, ako by sa to presne robit nemalo.

Ja chcem:

- klik -> dlhyyyyyyyyyyy klik -> klik

- on (posledne zvolena scena) -> scena2 ... 3 ... 4 ... -> off

Proste chcem splnit nasledovne body:

- prvym klikom zapnem, druhym vypnem (ziaden poje***y dvojklik (!!!!) )

- dlhym stlacenim menim sceny (pokym drzim, tak sa menia, po 2 sekundach napr.)

- po vypnuti a opatovnom zapnuti sa zapne posledne nastavena scena a nie prva v zozname

No a tu som proste narazil a nebol to schopny predratovat tak, aby to robilo presne tak, ako to chcem ja. Narazil som presne na to co uz L spominal milionkrat - my sme 'apple', vy ste tupe ofce a budete to pouzivat presne tak, ako sme povedali, pretoze sme najmudrejsi na svete.

Takze som skoncil na tom, ze tam pred tymi scenami mam sekvencer, jeho reset, kratky dlhy klik a su to proste strasne spagety.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Radiobutton by nepomohl? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na ten nekliknem na stene vypinacom. Alebo mi nieco unika?

Edit - unika.

Diky pozrem na to, to by s nejakym sekvencerom mohla byt cesta.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@msk: Tak presne tuhle kokotinu s ovladanim osvetleni jsem taky resil a nakonec jsem ten prvek zahodil ;-).

Ten dvouklik na zhasnuti je dobry jen v nekterych situacich, jindy je to zase uplne nesmysl.

Ja treba nakonec dosel k tomu, ze dvouklik na prvnim vypinaci ve vsech mistnostech ovlada nocni osvetleni. Je to dobry k tomu, ze clovek muze v kterekoli mistnosti rozsvitit/zhasnout nocni na chodbe a dojit v noci na zachod/kuchyne/...  a nemusi hledat to spravne tlacitko.

Dost se nam to osvedcilo, kdyz jsme v noci chodili za malym. Zkouseli jsme spoustu ruznych variant, ale vetsinou to vedlo k rozsviceni celeho baraku a nasrani vsech ;-).

Stejne tak jsme zkouseli variantu 3-klik, ale to uz je fakt pro masochisty. Takze vetsinou I. stala na chodbe, rozsvitila vsechny rezimy, zandavala a sla pak radeji po tme 😉

Takze jsem zhasinani dvouklikem vsude zavrhl, aby bylo ovladani jednotne. Ale ta varianta co si popsal ty je presne to, co by se mi taky libila. Jenze, kdyz uz to vyrobis, tak pomoci hromady bloku. A protoze Loxone nema zadne moduly/templaty, tak to budes muset rozkopirovat a rucne udrzovat pro kazdou misnost, coz bude peklo.


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: