X
Forum

Forum

Loxone schémata
 
Notifications
Clear all

Loxone schémata

53 Posts
14 Users
5 Likes
8,761 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele já jsme nakonec od systému jednokliku, dvojkliku, podržení ustoupil - pro mě to bylo ok, ale manželka s tím měla problémy. Skončil jsem tedy tak, že jsem dal místo jednoho tlačítko dvojtlačítko a každé má standardní funkci.

Postupně doma zjišťuju, že ideální je mít jednoduchá a hlavně v celém domě jednotné řešení (třeba na ty světla).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

jojo, presne tak. clovek si vymysli trojkliky, ale po tom co to zena v noci desetkrat blbe zmackne a tebe vzbudi, tak to rad das pryc 😉

jak pises, hlavne to chce mit vsude vse jednotne. takze my treba presli komplet na jednoduchy system jedno tlacitko = jedno svetlo. zadne sceny (v loxonu ani doma 😉 ), zadne slozitosti.

akorat na 2klik je na vsech tlacitkach na chodbe rozsviceni nocniho. to se jeste da. vse ostatni sem dal pryc, sceny maximalne pres loxone app.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

jj, taky mám v plánu dát tam těch tlačítek raději více s tím že základní funkce bude na jeden klik, noční světlo na dvojklik kdy na chodbě ho stejně zapne PIR a nebo optická závora na schodech (to žena zvládne a u dětí uvidím až dosáhnou na vypínač...). Scény budou jen v obýváku a to spíše s vyjímečným využitím. Proto mi víceméně stačí moje řešení s long klik a multi klik modulem


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Hele, a proč  neudělat ty scény automaticky dle kalendáře,nebo okolního svitu?

Já mám na přepínaní noční/denní scény radiobutton řízený časovačem, kde můžu nastavit zvlášť pro každý den čas kdy mi má všechny bloky osvětlení přepnout na noční scénu (přes značku na vstup MS). Samotné spouštění mám realizovaný PIR čidlem od alarmu JABLOTRON (tahám z PGček přes JA-118N), dá se samozřejmě i po RS-485 ,ale nezkoušel jsem, nevím jak je to se zpožděním. Spouštění denní scény je podmíněno hodnotou denního svitu (modul Sedtronic v poloprůhledné krabicí za barákem)

Mám to takhle přes rok ke spokojenosti celé rodiny, v podstatě na tlačítka se sahá jen výjimečně.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale to bude chtít reálnou zkušenost a můj barák má zatím jen základovou desku, takže si elektroinstalaci jen maluju a plánuju a Miniserver s komponenty mám pro testování na stole... ? 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

pouzivat pohybáky od jablotronu na sviceni neni moc stastne, je to uplne jinej typ pohybáku - zpozdeni je veliky. Todle se da pouzit treba na okna - ktery jsou v jablotornu a z nejakeho duvodu je chci mit i  v loxonu. Radeji bych investoval na tree modulu a tree pohybáku. Namísto pohybáku v mistnostech od jablotronu napojit na kontakty v oknech 


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Nemáte nějakou fintu jak v configu řešit podmínky?

Např. pokud stistknu tlačítko, tak se na základě nějaké stavové hodnoty impuls pošle na vstup A, nebo na vstup B.

Zatím to řeším AND a NOT bloky, ale je to nepřehledné.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

co blok stav ?

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: