X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

LOXONE - MODBUS

426 Posts
46 Users
39 Likes
56.5 K Views
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Zdravím, aktuálně také řeším integraci Hidrolife a Loxone, budu mít i Aquastar Air. Ze Španělska mi také poslali ModBus registry. Také se mi nechce kupovat od Loxone Modbus Extension. Když koupím tento převodník, bude ovládání Hidrolife fungovat čtení i zápis? BTW přes Modbus TCP ovládám Meteostanici ME13.

Díky. M.


   
ReplyQuote
koubek
(@koubek)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

Dobrý den, mohl byste napsat, jak nastavit ten USR-TCP232-410S aby fungoval jako loxone modbus server ? Děkuji za případnou odpověď. Koubek.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@Koubek, prostuduj prosím níže uvedené odkazy, kde jsme uvedenou problematiku řešili..:

Propojení Loxone Modbus + Abb elektroměr

METEOSTANICE – MĚŘENÍ ATMOSFERICKÉHO TLAKU, VLHKOSTI, TEPLOTY, INTENZITY SVĚTLA A DETEKCE SRÁŽEK


   
ReplyQuote
koubek
(@koubek)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

Děkuji za návod, funguje to, mám na to připojenou jednotku Dixell IC121DX pro chlazení, Loxone modbusserver čte registry, zapisuje, všechno vypadá dobře, jenom se nevyznám v těch UART, sync a ostatních nezaškrtaných políčkách, registry type a work mode. Každopádně to však běhá i tak bez problémů. zde je snimek z obrazovky usr-tcp  (Nevím, jak nahrát obrázek  do diskuse, tak přes google) a zde loxone config. Připojil jsem modbus linku dixellu paralelně s loxone modbus extension a převodníkem usr-tcp a běhá to všechno dohromady.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Ahojte, 

dosiel mi SDM630-Modbus V2, domam mam uz Jablotron Alarm napojeny na loxone cez Loxone Extension RS485. Otazka, musim si kupit alebo zbastlit Modbus Prevodnik do loxone alebo mozem vyuzit dany Loxone RS485 extension? Ak ano ako? Napojil som to na RS485 extension ale v monitore som nevidel ziaden tok dat...Videl som nejake zapojenia s odporom 120 Ohm ale to by som nerad robil len tak uz...Dakujem moc za radu.

Ivan


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Obávám se, že si budeš muset koupit/zbastlit Modbus do Loxone. Někde tu podobný dotaz už je a odpověď byla ve smyslu, že by to teoreticky šlo i s RS485 od Loxonu, ale musel by sis "naprogramovat" Modbus komunikaci sám. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Prijde mi to tak složité a bude to stát tolik času s nejistým výsledkem, ze je jednodušší a levnější koupit ten modbus extension.


   
ReplyQuote
(@karelb)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
 

Jablotron se připojuje přes Loxone RS485 extension a Jablotron rozhraní JA-121T. Častá chyba je, že rozhraní JA-121T je připojeno k napájení jen na straně Jablotron sběrnice, ale napájení musí být i na straně Loxone. Správně by to měl být jiný zdroj, protože sběrnice jsou galvanicky oddělené, ale funguje to i když se to propojí z jednoho zdroje.

Pak se také stává že RS485 extension je v nějakém divném stavu a nechodí monitor. Stačí RS485 extension v configu odebrat a znovu přidat...


   
ReplyQuote
kajmaj
(@kajmaj)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Vzhledem k tomu, že mám jen "polochytrý" dům tj. ne Loxone a podobné, ale HomeAssistant na svém serveru a na něm přes WiFi navěšené spotřebiče. Teď jsem se dostal do fáze, kdy bych rád připojil Hydrolife, které teď běží na WiFi modulu.

HomeAssistant má komponentu Hassio Modbus, která umí modbus 

Otázka zní, když připojím solničku přes Modbus RTU to WiFi Converter měl bych být schopen číst data ze solničky (pH, teplota, co je zap/vyp) nebo se pletu? Samozřejmě za předpokladu, že budu znát číslo registru, typ atd.

Vzhledem k tomu, že osvětlení, protiproud, dopouštění a filtraci můžu zapnout přes asistenta, myslím, že by v této fázi stačilo čtení. Komplet ovládání přes MQTT by bylo pěkný bonus 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

všechno jde, chce to jen pojít fórum. Někde jsem to popisoval. Bohužel nemám moc času. 

Hidrolife mi funguje přes Loxone Modbus Extension. Zkoušel jsem i jiné alternativy ale fungovaly sporadicky. 

Vyčítání hodnot je skoro bez problémů. Zápis a tedy provedení nějakého povelu je už horší. Např zapnout světlo, znamená postupně změnit hodnotu ve třech registrech s určitým časovým zpožděním. 

Popis Španělů je opravdu jako pro španěla 🙂 

Zatím vše co potřebuji mi zaplať pánu bohu funguje. Stálo mě to ale skoro rok práce.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Zdravím, taky se na to chystám, mám komplet Loxone, koupil jsem Modbus Extension (jeěště není zapojen), od Španělů jsem získal dokumentaci s registry, ale podrobnější popis "jak na to" jsem z nich nevyždímal. Programace bude nadlouho... 🙁

Ale asi budu potřebovat jen číst hodnoty ze solničky, max. ovládat nějaké relé. Automatiku ovládání bazénu jsem nakonec vyřešil zakoupením hlavice Aquastar. Je to sice pálka, ale provoz a ovládání na pohodu, vč. 3 relé. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Programovat se nic nemusí. Vše se dá udělat pomocí dostupných objektů v loxone.

Pokud někdo používá jejich "dálkové ovládání" tak to funguje podobně jako Cloud. 

Zakoupíš si hidrolife u svého prodejce, ten zaregistruje jednotku podle výrobního čísla ve Španělsku. Ovládání pak funguje tak, že když chceš zapnout světlo v bazénu, letí info z aplikace na smartphone do španělska a odtud do hidrolife k tobě domů. Je to v podstatě náhrada za pevnou IP adresu - akorát výrobce má docela slušné informace o provozu jednotek ve světě. Vlastně má zdarma důležité informace jak pro marketing tak pro servis nebo vývoj. 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ahoj

Najde sa niekto kto je doma čo sa týka modbus rtu?Zaujima má čítanie a zápis registrov a to take ktoré majú hodnotu napr 0 1 2,napr 0-stanby,1-run,2-stop,aký to je dátový typ pri nastavení modbus mastra v lox.Dakujem


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

To zalezi na konkretnim zarizeni, Loxone je to jedno. Obvykle se pouziva na takove stavy unsigned integer.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ahoj

To mi je jasne že loxonu to je jedno ale myslím si že dátový typ musí byt nastavený správne aby vyčítal resp zapísal hodnoty spravne

Snazim sa napojiť Brink rekuperator cez modbus 


   
ReplyQuote
Page 8 / 29
Share: