Forum

Forum

Notifications
Clear all

LOXONE - MODBUS

426 Posts
46 Users
39 Likes
56.2 K Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ahoj,

jaké použít příkazy, tak to bývá napsané v dokumentaci daného zařízení.

Co jsem našel dokumentaci k Brinku, tak pro vyčítání je to napsané v prvním sloupci "Function code 0x03" v Loxone "3 - Read holding register"

A pro zapisování Function code 0x06 v Loxone "6 - Preset single register"


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Toto mi je všetko jasne lenže keď sa pozrieš ďalej je tam dátový typ,v tom mám nejasno,v dokumentácii je uvedený dátový typ pre analógové hodnoty ako napr.teplota,tlak,rýchlosť atd,ale pri stavoch zariadenia nijak nie je špecifikovaný dátový typ


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@zoltan:

A neni snazsi proste naintalovat SW Modbus clienta, vycist si ty hodnoty do kompu a podivat se na jejich strukturu, nez to takhle slozite resit? 😉

Normalne si data stahni a podivej jak vypadaji. Pokud jsou to inty, budou bud little nebo big endian. Pokud jsou to floaty/doubly, budou zase v nejakem formatu.

Vetsinou ty SW klienty maji i moznost ukazat data v danem typu, tzn staci projit vsechny typy a koukat, co to po konverzi ukazuje. A jakmile najdes hodnotu, co se shoduje s hodnotou co hledas, mas vyhrano.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Pro inspiraci, modbus klientu je hromada, uz nevim, kterym sem to tenkrat delal. ale mam tu tyto

TOTALCMD 2019 11 16 10 08 16

dohledej si je pres google a zkus stahovat data


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: Zoltan

Toto mi je všetko jasne lenže keď sa pozrieš ďalej je tam dátový typ,v tom mám nejasno,v dokumentácii je uvedený dátový typ pre analógové hodnoty ako napr.teplota,tlak,rýchlosť atd,ale pri stavoch zariadenia nijak nie je špecifikovaný dátový typ

Pokud to dokumentace nezminuje a vyrobce mlci, tak jedine rychle, jednoduche (v pripade Modbus TCP) a spolehlive reseni je opravdu pouzit Modbus Poll nebo jiny program. Datatype v urcitych pripadech stejny byt nemusi (to plati i v tomto pripade), pokud se pouzivaji jen stavy 0, 1, 2, tak to dokonce muzes vycitat jako binary, nicmene integer/unsigned integer bude stacit.


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Zdar borci. Nemate niekto zintegrovane Tepelne Cerpadlo od Materthermu (Aquamaster i) do loxonu? Je v nom PcO5 Carel, popis registrov a hodnot som nikde nenasiel a vyrobca mi na moju prosbu ani neodpisal.


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Modbus citanie funguje perfektne z cerpadla, pouzil som prevodnik usriot usr-tcp232-410s. Akurat malu radu. Analogovu hodnotu teploty posiela ako celu hodnotu bez ciarky, teda napriklad 13.2°C -> 132. Udaj vyrobcu hovori, ze hodnoty na tejto adrese mozu byt od -999,9 po 999,9, nastavil som teda korekciu nasledovne:

 

3

Teda posuvam vysledok o desatinne miesto. Je to tak spravne? Dik.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ano, to je spravne. Modbus samozrejme umi i plovouci desetinnou carku, nicmene nekteri vyrobci se datatypu Real uspesne brani 🙂

edit: ale koneckoncu je i toto zcela dostatecne, uznavam


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Nejaku chvilu bojujem s rekuperaciou Konfovent R400V.
Je to komunikacia modbus tcp. Mam tento manual  kde je popis registrov.
Modbus ID mi je jasne ale co mam nastavit v loxone tuto ?

image

Toto mam vyplnene podla sablony ventbox, ale nefunguje mi to.
Dik za kazde nakopnutie.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Není náhodou tahle tabulka jen při konfiguraci přes Modbus RTU tz. pokud to ovládáš pomocí Modbus Extension? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@smotek7

Sosni si nejprve nejakyho modbus clienta, kde si vyzkousis, ze to co nastavujes vubec funguje. A az to budes mit vyzkousene, zacni zkouset davat do Loxonu.

Potrebujes nejdriv zjistit prave to poradi registru/bytu a v loxonu se to debuguje pekelne blbe.

ja tu mam mod_RSsim , qModMaster , RMMS , ModbusSlaveSetup64Bit.exe 

Uz nevim, ktery byl nakonec nejlepsi, ale vetsinou kazdy umi neco. A predevsim, umi ti nacist stavy toho zarizeni, takze vidis co to presne dela


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Cez qModMaster som skusal a ani tuk.

V tom manuale moc toho neni a modbus som este nerobil.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

zkus i ty ostatni. je opravdu snazsi rozchodit to nejprve v necem jinem nez v Loxonu 😉


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @l

zkus i ty ostatni. je opravdu snazsi rozchodit to nejprve v necem jinem nez v Loxonu 😉

Přesně, protože pro soudruhy z Loxone je problém vytvořit nějaký monitor, aby se vědělo co se na lince děje resp. jestli se něco děje. 


   
L reacted
ReplyQuote
Page 9 / 29
Share: