Forum

Forum

Nefunkční scrollová...
 
Notifications
Clear all

Nefunkční scrollování doleva-doprava v grafech

65 Posts
9 Users
3 Likes
6,562 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

zdravim,

taky se vám stavá, že vám přestane fungovat scroll po časové ose v grafu?

nejdřím mi to dělalo na notebooku jen občas a teď už to nejede vůbec. Zkoušel jsem smazat cache, cookies a podobný blbiny ale nic nezabírá.

chrome 2017 04 03 20 28 53

   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Navážu trochu se zpožděním - dělá mi to taky, dlouhodobě a čím dál tím víc. I v mobilní aplikaci (7.4.1, Android). Přitom ty šipky nahoře fungují vždy. Je to dost otravné, snad největší problém Loxone 8.x (pokud to teda mají novější verze už opravené)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Dela to update chromu. Kdyz ho odinstalujes, vse jede. 

Bohuzel asi bez reseni krom updatu 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Dělá to bohužel i Android mobilní aplikaci (což používá Chrome ale taky), takže to řešení není. Záhada je, že to dělá jen někdy.

Kdyby tak nějakej webovej vývojář zjistil v čem to je nebo portnul fix z novější verze... Přeci jenom máme všechny skripty k dispozici (FTP: /web/commonv2.zip) a když je tam upravíme, projeví se to všude. Alespoň se domnívám, nezkoušel jsem to.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Takze znovu. Dela to update chromu. Kdyz ho odinstalujes, tak ti to pojede. 

Ano, dela to i v apk android aplikaci. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

A ad scripty, nejsem si jist, ze loxone drzi logiku vykreslovani grafu v app. To si dela imho apka sama, protozr muzes updatnout jen app na mobilu brz updatu miniserveru. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Jakej update konkrétně - mluvíš o desktopu nebo Androidu? Víš i od které verze to začlo?

Ad mobilní aplikace - pravda, to jsem se neuvědomil. Tak to by se muselo opravit dvakrát, jednou přes FTP a podruhý v APK: assets/www


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Desktop mi funguje vsude ok. 

Resim jen adroid.

Update netusim. Je potreba dat remove chrome, on odstrani vse krom základní instalace


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Tak to mám teda velkou smůlu, když mi to dělá i desktop. Používám to tam v Chrome, tj. ne Loxone desktop aplikaci, která používá Edge (a není tak plynulá).

 

Ad Android - chtěl jsem napsat, že to bude dost specifické, protože různý telefony s různýma fw budou mít různý verze Chrome - pak jsem to zkusil na Pixelu 3, což je dost novej telefon a potvrzuju, že rollback na původí verzi (66) to řeší. Jakmile zaktualizuju na 73, je to v háji.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Loxone ma nejakou desktop aplikaci na ovladani? to vubec nevim.

kazdopadne chrome, firefox i edge mi jedou ok, pouzivam denne. zkontroluj, jestli ti to nedela nejake rozsireni.

ad android, delaji to vsechny a vsude. udajne to byl nejaky fix v chrome, ktery zpusobil, ze prestal fungovat loxone app. nenapada mne, co tam ty ocasove jak meli udelane, aby to toto zpusobilo.

Ale bohuzel, reseni imho neni, leda update na hnusnou cernou.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

Loxone ma nejakou desktop aplikaci na ovladani? to vubec nevim.

kazdopadne chrome, firefox i edge mi jedou ok, pouzivam denne. zkontroluj, jestli ti to nedela nejake rozsireni.

ad android, delaji to vsechny a vsude. udajne to byl nejaky fix v chrome, ktery zpusobil, ze prestal fungovat loxone app. nenapada mne, co tam ty ocasove jak meli udelane, aby to toto zpusobilo.

Ale bohuzel, reseni imho neni, leda update na hnusnou cernou.

ano. je v MS store


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Nebo vytáhnout webové skripty z opravené verze (mám pocit ale, že to dělala i devítková verze), porovnat a pak patchnout zelenou verzi. Ty skripty jsou přímo v tom APK, pokud ho otevřeš jako ZIP


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

to by chtelo nejakyho webare/javascriptare asi. ja moc do tohodle nevidim. 

a kdyz se ty scripty zmeni a nahraji zpet do apk, tak ono to jede? tam neni nejaka CRC kontrola nebo neco?

A ad ta MS Store verze, to je fakt husty ;-). To defakto jen otevre edge a zada adresu loxone ne? 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

PS: Jinak zkusil jsem aktualni Edge, a opravdu to stale funguje:

?dl=0

Nevim jak zjistit verzi, ale normalne ten, co je ve Win10. Edge jinak vubec nepouzivam.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Ta Windows aplikace je IMHO podobná androiďácké - tj. lokální sada HTML+CSS+JS (jaks správně připomenul) - aby se to nestahovalo z Miniserveru + systémová komponenta webovýho prohlížeče. Plus něco málo navíc možná. Android aplikace ale podlě mě používá WebView komponentu (Chrome) zatímco Windows App Store aplikace používá Edge.

 

Po modifikaci Andoiďácké aplikace je potřeba to APK znovu podepsat. Dá rozum, že to nejde oficiálním podpisem, protože k tomu má privátní klíč jen Loxone. Takže si to podepíšeš libovolným svým klíčem. Výhoda - takovouto aplikaci pak Play store nenabízí k aktualizaci, protože má jiný klíč než oficiální.


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: