Forum

Forum

Loxone integrace ex...
 
Notifications
Clear all

Loxone integrace externích automatizačních služeb

21 Posts
10 Users
3 Likes
4,039 Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Co tu pracku pripojit skrze spínatelnou zásuvku a měřit proud. když klesne pod nějakou mez na nějakou dobu, tak odpojit


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

na tu pračku jsem taky hloubal jak na to. napadá mě použít ten elektrozámek, kterej blokuje dvířka pračky během praní, což je IMHO jasnej indikátor toho jestli pračka pere nebo ne. naše pračka, nějaký 5 let starý beko, si zamyká dvířka nejen při normálním začátku praní, ale i při AKTIVACI časovaného spuštění. vnitřek pračky jsem neviděl, ale hádám že tam je jedna deska kde ze který vedou dráty ke všem perifériím uvnitř. takže by stačilo pověsit ňákej třeba optočlen nebo relátko na ten drát kterej zamyká ty dveře ... a detekovanej stav propagovat do nadřazenýho systému

This post was modified 6 years ago by Stingray

   
danielcada reacted
ReplyQuote
(@danielcada)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 31
 

To ale dobrý nápad!

Sice to znamená rozebrat pračku ale do toho půjdu. Centrální uzávěr vody mám už namontovaný, zavírá se při aktivaci alarmu. V prádelně je máme i plynový  kotel který celý řídím z Loxone výstupním napětím 0-10V, takže mi tam vede dost drátů, jeden volný využiju. Voda se tedy uzavře, když bude spuštěn alarm a nebude sepnut uzávěr dvířek pračky.


   
Stingray reacted
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

jo tak pak prosím napiš / vyfoť co jsi zjistil ... uděláš nám takovej proof of concept

eště teda takovouhle vychytávkou detekovat funkci myčky ... ta bohužel zámek nemá, ale je tam ledka, která začne blikat když to domeje ... takže na tu se nějak napíchnout nebo fototranzistor, zatím jsem to nezkoumal

 

This post was modified 6 years ago by Stingray

   
ReplyQuote
(@danielcada)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 31
 

Myčku neřeším, jelikož u ní není z principu nutný odložený start. Zapíná se vždy hned a mycí program nebude nikdy delší než hodinu. Navíc, myčka vodu napouští jen na začátku. Ventil hlavního uzávěru vody zavírám se zpožděním. Myčku tedy nikdy neodříznu od vody. U pračky to je ale jiné, tam je odložený start běžný.

HUV řeším tři venkovní kohoutky teplé vody, nechci aby je někdo zlomyslně pustil a mě tekla týden teplá voda. 

 

This post was modified 6 years ago by danielcada

   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

No pokud se nemylim naše myčka má základní program na noc a ten běží možná 3-4 hodiny a hadam ze vodu za tu dobu potrebuje minimálně 3x: namáčení, hlavní mytí, oplach,druhej oplach? Programy trvaj od 20minut do těch cca 3 hodin, takže bez čtení ty ledky se asi neobejdu.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: