Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone DMX

89 Posts
16 Users
7 Likes
14.3 K Views
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

@Bery 

D4C-L si mozes kupit priamo v iskydance. Mam ich doma a odskusane idu super a ziadny flash on power ON. Flash som tam mal iba ked som zapol aj 2x rele ktorym spinam napajanie 2x triak DMX302.Akonahle som zamenil tieto triaky DMX302 za triaky od iskydance oznacene S1-DR tak ziadny flash! Akurat mi to trvalo par dni zakial som nato prisiel 🙁

Co sa tyka D4C to je na dlhsie ale takto je to presne.

1. Najprv ukoncili vyrobu ze sa im to moc nepredava.

2. Ked som sa ich pytal ci by ich neurobili este tak povedali ze urobia pokial objednas minimalne 200ks

3. Ja som este stihol si predtym jeden objednat  ale taky kde bol upraveny software co som s nimi riesil nejaky ten cas aby nebol ziadny flash pri power ON a dostal som ho a fungoval ozaj super ziadny flash. Problem nastal ked mi jedneho dna zaskvrcal a zhorel ten D4C 🙁 Tak som sa zacal v nom vrtat a zistil som ze je to totalne zle urobene pretoze je tam vnutry stabilizator LM317 (max napajanie 37V) ale nie LM317T (max napajanie 48V) a preto zhorel a samozrejme zhorel aj procak (spravilo do neho dieru). Tak som im to vsetko pisal a aj fotky posielal a nakoniec mi napisali ze budu mat meeting ohladom toho a po meetingu sa rozhodli ze idu navrhovat novu D4C a to ze bude trvat mesiac. Toto napisali 24.7.2018. Takze bude aj nova D4C 🙂 cochvila

Moj nazor: Ja som mal tiez v plane davat D4C a do rozvadzaca ale nebudem to tak davat lebo je to ziarenie! Nakupil som D4C-L a tie budem davat do podhladu pri svietidla a co najkratsie a tienene kable....Jednoducho povedane moze sa ti stat ze ta bude bolievat doma hlava a nikdy sa nedozvies preco ak pouzijes D4C...asi tak. Ale finalne rozhodnutie je na tebe resp na kazdom... 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Týká se některý z výše uvedených problémů i D4?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

No mam aj D4, zase upravenu aby neblikala pri power on a to funguje ozaj dobre. Testoval som to ja osobne ale zatial je na policke kedze budem davat nakoniec D24. Pokazit sa mi nepokazil a do vnutra som nekukal takze neviem povedat...Co sa tyka umiestnenia ci do rozvadzaca alebo nie, ja budem mat 1ks D24 v rozvadzaci a druhu D24 na schodiste bude pod schodami. Urcite je co sa tyka ziarenia lepsie dat kazdy dimmer co najblizsie ku svietidlu ako to tahat z rozvadzaca ale samozrejme to nie vzdy ide a je to praktickejsie mat to v rozvadzaci...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Já mám rozvaděč na asi 20 modulů na chodbě mezi 3 místnostmi, kde budou stmívatelná světla kde bude zdroj 24V a DMX stmívače, proto je chci do rozvaděče.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

a preco to nedas do podhladu?Ja by som to do izieb urcite netahal z rozvadzaca! Zo zdroja uz ide PWM a tak isto aj z dimmera uz ide PWM...plati, ze medzi zdrojom a dimmerom by malo byt max 20cm kabel a to iste medzi dimmerom a svetlom....max do 0.5metra. Kedze das zdroj aj dimmer do podhladu, tak medzi zdrojom a dimmerom vies dodrzat aj 20cm ale medzi dimmerom a svetlami asi tazko ked svetla su kade tade...takze zdroj+dimmer  umiestnit tak aby bol v strede medzi vsetkymi svetlami a tienenym kablom pripojit dimmer k svietidlam. Ja idem touto cestou... 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mne to pride pritiahnute za vlasy. Ked odhliadneme od toho, ze vplyv elmag ziarenia nebol nijak zaznamenany a preukazany, nevidim rozdiel medzi dimmerom v rozvadzaci a 20m kabla a 20m kabla a dimmerom v podhlade. Rozdiel je maximalne tak vo frekvencii na ktorej toho 20m kabla kmita.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Raději mě osobně bude bolet hlava, než abych si dal nějaký "silový" prvek vyrobený v číně s bůhvíjakou výstupní kontrolou do podhledu a zahrabal ho vatou 😀 Nemám to ani jeden z těchhle extrémů, protože táhnout na 20m 400W při 24V je prostě špatně 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Budu mít v rozvaděči 31 ks těch D4 a vše tahám kabelama ke spotřebiči.  Jsou to trasy cca do 25 metrů délky.

Z dávání něčeho do podhledu jsem vyléčený. To při problémech je i pak problém zajít pro stoličku nebo hliníkové schůdky atd.

Včera mi D4 dorazil, kabel 25 metrů 5x2,5 mám už taky nachystaný, takže to brzo chci testnout.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

No je jasne ze kazdy ma nato svoj nazor samozrjeme...ale tahat z rozvadzaca 230V AC s 50HZ a tahat 24V jednosmernych DC s PWM pri 500HZ resp 2KHz (ako ktory dimmer) je ozaj rozdiel. Viem ze normy su take ake su a casto ich vacsina z nas nedodrziava na 100% ale ja som len napisal tak ako by to malo byt spravne pre info. 

Co sa tyka mna, tak led panely mam normalne constant current, ale vsade mam kombinaciu:

Rele (v rozvadzaci)+Mena well zdroje (v podhlade)+D4C-L( v podhlade)+Led panely.

Takze ak je poziadavka zapnut nejaky led panel, zapne sa Inrush rele, to privedie z rozvadzaca 230V na meanwell zdroj do podhladu (zo zdroja budem mat kraty kabel max do 0.5m na dimmer D4C-L) zdroj sa zapne a da napajanie dimmeru D4C-L (preto nesmie byt flash pri power ON) a z dimmeru mi pojdu tienene kable do panelov.

Takze aj ked sice bude cina v podhlade, ked nebudem doma alebo sa nesvieti tak je bez napajania:)

Co sa tyka D4 a D24 tak tam budem mate nieco v rozvadzaci a nieco pri Ledkach...Led pasy mam len vsade take kusky takze neni to velky vykon...kompromis 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

tienene kable k led panelu. a samotny led panel je ako antena z ruskeho radaru 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Mám 24 kanálový DMX dekodér https://www.t-led.cz/p/dmx-dekoder-24ch-din-65602 a chci pomocí něj spínat relé. Když bych spínal externí relé přes relé na loxone, tak na jedno relé přivedu 24 V ze zdroje a na ostatní relé dostanu 24 V z předchozího relé. Tedy nemám od zdroje k relé X vodičů, ale jen jeden. Ten DMX dekodér má na každé 3 kanály zvlášť +, takže bych asi měl na každá tři relé vést zvláštní vodič s 24 V. Je tohle ale potřeba? V čem se liší napětí na + svorce u jednotlivých kanálů oproti 24 V, které jdou ze zdroje?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

V nicom. Horny vstupny plus je prepojeny s hornymi vystupmi a spodny zo spodnymi vystupmi.

Nezabudni dat k cievkam rele paralelne diody.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Pro znalejší zřejmě hloupá otázka, ale k čemu dioda na cívce relé? Udělám tak děličku proudu, takže nepoteče všechen proud skrz cívku, ale proč to je při napojení na DMX potřeba a při připojení na jiné relé ne (nebo jsem aspoň nikde nezaznamenal, že by to bylo třeba)?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Vseobecna zasada ked spinas indukcnu zataz trazistorom tak pri odpojeni napajania a spatnom chode jadra sa vytvori impulz s opacnou polaritou.

Aby sa nedostal dalej do obvodu, neposkodil tranzistor tak sa dava dioda . Anoda na minus, katoda na plus.

DA9F16B5 5C9D 444E 90E1 9AF4AACB272D

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Ano, jmenuje se to antiparalelní dioda. Výrobci relé do patic je nabízí jako volitelné příslušenství do patice.
Všeobecně by se to mělo dávat na každý výstup spínaný polovodičem. Většinou OC. Tuším že papouch má tohle už ošetřený přímo na desce.

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: