X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone DMX

89 Posts
16 Users
7 Likes
14.5 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tyhle dimmery vyrabi iSkyDance a je uplne jedno jestli je koupis u nas, nebo v Cine. 

Ja jich mam doma 5 a vsechny koupene na Ali. Za cenu na ali mam oproti cz 2. A mit nahradni v krabici je rychlejsi reseni nez reklamace 😉


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kuliss9

s krytem na DIN pouziva asi @smotek7

Ja mam

https://www.aliexpress.com/item/32387978299.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19a84b3bSRzkrP&algo_pvid=2dd1382a-568a-4dba-83e3-ce9fe4fffe05&algo_expid=2dd1382a-568a-4dba-83e3-ce9fe4fffe05-5&btsid=2100bb4716044844019657030e49c6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

u jedne desky jeden kanal se uplne nezavre a svetlo mirne svitilo a neslo uplne zhasnout. Celkem mam uz 5 techto desek. Objednavany v ruzne dobe, vypadaji velmi podobne i co se materialu tyce, vypada ze tam je stalost produkce


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Moc děkuji, ještě jedna taková technická otázka pro neelektrikáře. Teoreticky, když koupím podhledové rámečky a k tomu LED 12V světla s paticí MR16, tak si s tím tyhle dekodéry poradí, nebo musí být vždy 24V?

 

Chtěl bych do SDK podhledu využít světla v tomto designu a to se mi ve 24V nedaří sehnat.

Snímek obrazovky 2020 11 04 v 11.20.20

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

DMX většinou umí rozmezí 12-24V důležité je trafo, pokud budeš mít vše na 12V, tak ok, jinak budeš muset mít dvě trafa a DMX. Jedno 12V na podhledy a druhé 24V pokud budeš mít nějaká další světla/pásky na 24V.


   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Jeste dopnim info k dmx.

Ja pres dmx controller v rozvadeči  a relatka ovladam jeste venkovni žaluzie..

 

 


   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@kuliss9 vacsina uz bola napisana.
Iskydance su dobre predavaju sa aj v CZ, na ali su lacnejsie.
Co sa tyka 12V , je to v pohode, dokonca sa da miesat na jeden dimmer.
Ja osobne netaham plus pre svetla z dimmera. Dam napajanie na dimmer 24V , Minus dam dostatocny prerez. Plus k svetlam taham priamo zo zdroja cez poistku. Cize kludne z 24 kanalov 12 mozes dat plusy z 24V zdroja a 12 kanalov das z 24V zdroja.


   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Moc děkuji všem za rady. Nakonec tedy asi vezmu na zkoušku tento z Alíka: https://www.aliexpress.com/item/32903359200.html. Dalo by se tam asi nalézt i levněji, ale tento má alespoň nějaké hodnocení.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

dotaz na ty, co pouzivaji iSkyDance DMX dekodery.

Mam celkem 5 DMX dekoderu a DMX reseni pomoci arduina.

 

Kdyz u nas dojde k vypadnuti proudu, po nahozeni DMX dimmery pousti do vsech kanalu 24V az do doby, nez se chytne a spusti DMX arduino a posle spravny signal.

Coz je, zejmena v noci, samozrejme na ho*no, protoze se naplno rozsviti svetla v celem dome. Daji se dimmery nastavit tak, aby po pripojeni napajeni, bez DMX signalu mely vsechny kanaly off?

Prosel jsem nastaveni, ale nic, co by muj problem vyresilo.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@l-adamek

Mám ty samé dimmery a nedělá mi to. Koukám na návod (viz příloha) a podle mě musíš nastavit Stand-alone dimmer mode, který je aktivní v případě, že není DMX signál. Přejdi do Stand-alone dimmer mode a nastav všechny kanály na nulu.

Stejně tak bych si pohrál s nastavením Arduina, aby po startu (respektive po iniciaci DMX sběrnice) automaticky nastavilo všechny kanály na nulu.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Pouzivam 4ks D24 ale s Loxone DMX a u niektorych bliknutie je ale necaka az na DMX. Je to podlamna len start procesora v D24.  Zalezi kus od kusu, novsia varka to ma lepsie.
Len u nas malo vypadava elektrika. Nemas tam zalozny zdroj? Daj to na ten a mas vyriesene.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@budulinek Vyborne, nastaveni stand-alone vyzkousim.

Arduino DMX ma pomalejsi start nez dimery (v ramci jednotek s), takze i kdyz budu po startu nastavovat nulu, nekolikavterinovemu rozsviceni se neubranim. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Ahoj, zkusim tady v tomto vlakne.

Mam DMX na 230v svetla a jedinny ktery nema mechanicke kontakty na zada i čísla kanalu. Nahodne, kdyz se vypne elektrika (vcera to smrdelo fakt pruserem tady v okoli) tak se zmeni samovolne cislo kanalu o jeden nizsi nez byl puvodne.

Je nejaka finta prosim?

Diky

 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@richard přesně tohle se mi dělo taky u jednoho kontroleru a musel jsem ho vyměnit..... celkem mám zapojené tři stejné kusy a všechny už teď drží.

 

Nikdy jsem to neviděl rozebraný, ale měla by tam být podle mé dedukce nějaká baterie na zálohování nastavení a tam předpokládám, že se to klukům v Číně úplně nepovedlo


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

O baterii silne pochybujem, skor to bude ulozene v eeprom/flash pouziteho mikrokontrolleru.


   
ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: