X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone DMX

89 Posts
16 Users
7 Likes
14.5 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

1). Obyčejný cat 5e

2). Jde o klasický patch panel v datové skříni (Rack 19" 42U). Pointa je v tom, že mám celý dům do hvězdy a všechny UTP zakončené v patch panelech a silové kabely v řadových Wago svorkách. Všechny kabely mám označené číslem. V loxplanu tyto čísla dodržuji, takže když například označuji digitální výstup, napíšu název plus číslo kabelu. Snáze se pak v tom orientuje. Ale to je to si každý dělá podle sebe - co mu víc vyhovuje. Já mám celkem 600 různých zakončení kabelů, takže číslování bylo rozumné. K tomu je samozřejmě nutné vést kabelovou knihu. 

3). Směr rozsvěcování se aktivuje podle směru chůze, dole IR čidlem a nahoře upraveným PIR čidlem. V loxplanu jsem to udělal pomocí Wiping relé připojeného k bloku osvětlení, kde mám nastavené scény.

Screenshot 2017 06 03 06.40.35
Screenshot 2017 06 03 06.41.31

   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

Koldavideo vdaka za odpoved.

1. Sila ze to DMX ide aj s CAT5e UTP kablom ale asi zrejme mas tahane tieto UTP kable separatne min 10cm alebo 20cm od silovych kablov ci? Ja rozmyslam aky kabel tam natiahnut lebo co ak tade pojde to Tree od loxone..co by si poradil prosim?

2. Takze podla toho co  pises ty mas cely rozvadzac ako Rack 19" ak som spravne pochopil...to oznacovanie je dobbra pomocka aj aj to tak budem robit teda vdaka zato. Neodpovedal si ale ako mas spravene to prepojenie UTP kablov z pacth panela na ten extension...to musi byt niekde prepojene paralelne na extension.. 

3. No tie schody to je zaujimave  k tomu sa dostanem neskor ale kazdopadne musim mysliet na dve cidla hore aj dole...s jednym PIR to neurobim a tak som to mal naplanovane...skoda 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Znova zopakujem, DMX je 485. To je z principu funkcie relativne dost odolne voci ruseniu, takze tahat so silovinou nemusi byt nejaky extra problem, ked sa to tahava po fabrikach na stovky az tisicky metrov.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je to jak píše msk. Nicméně já jsem se snažil maximálně se vyhnout souběhu utp se silovými. Někde jsem se tomu ale nevyhnul. 

Vedle DMX extensionu mám krone pásek, který mi slouží pro paralelní propojení jednotlivých patch kabelů. 

Záměrně jsem to nenapsal, páč se mi to nechce nějak vysvětlovat a stejně to ve finále každý řeší dle svých možností.

Ještě jedna perlička. Do zahradního domku se mi nepodařilo dotáhnout potřebný počet UTP, takže teď budu muset DMX signál poslat přes UTP, které mi slouží jako datové 🙂 Taková dobrá "prasárna". No ale nechce se mi kupovat další DMX extension a holka chce LED pásky v dětském domečku 🙂 No co mám dělat že?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

budu muset DMX signál poslat přes UTP, které mi slouží jako datové ?

Malá prasárnička to je, ale beztak se tam při 100Mb/s ty zbývající čtyři dráty nudí 🙂 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Zdravím,

řešil jste někdo nákup těch D4C DMX stmívačů na aliexpressu? Nikde je tam nemůžu sehnat, všude jsou vyprodané nebo se prostě už neprodávají. Jde o verzi s konstantním proudem.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

D4C sa tusim uz nevyraba. Je uz len D4C-L.

Presne info ma @ager, komunikoval priamo zo skydance.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
Topic starter  

Ano presne D4C sa uz nevyraba resp zo vsetkych constant current uz robia len D4C-L.Teraz spravili novu verziu D4C-L a zrovna dneska som ju testoval...nie vzdy ale bliknu led panely pri power on inak ide super.Pisal som uz na support nech to opravia uvidime.je to sw issue.Aj D4C mali take a po uprave isli perfektne.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

A kde se dají koupit? 🙂 Ten nový firmware by měl být kdy? 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Existuje něco podobného jako je tento DMX512 LED Controller v této cenové hladině i na DIN lištu? 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ano, napr. tento


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A máš ho vyzkoušený?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já hele tenhle dimmer mám a používám a funguje bezproblémově.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Super, jdu ho objednat.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@ager Kde se dají ty dimmery koupit, vím že to vyrábí skydance. Neplánují náhodou zase začít vyrábět ty dimmery na DIN? Tyhle jsou docela nešikovný, do rozvaděče.


   
ReplyQuote
Page 2 / 6
Share: