X
Forum

Forum

Loxone a rekuperace
 
Notifications
Clear all

Loxone a rekuperace

66 Posts
17 Users
0 Likes
18.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ona na off dat nejde, minimum je 50m3/h. Takze opravdu leda vypnout. Ale osobne si myslim, ze je zbytecne ji vypinat. Na tech 50m3/h je naprosto ticha a zere nula-nula prd. A dum je neustale provetravan, takze nebudou hrozit zadne plisne nebo jine potvory.

Kdyby to nekoho zajimalo, tak naprogramovani v Loxonu sem vyresil nakonec takto 

Netusim, jestli to jde vyresit nejak elegantneji, ale dost mi chybi moznost u Radiobuttonu primo definovat hodnoty, pripadne nejaky jiny rozumny zpusob, nez to takto hackovat pomoci vzorce a scitani 😉 

Edit: Oprava - na analogovem vystupu je potreba nastavit "Vstupni hodnota 1" = 100 a "Cilova hodnota 1" =0.5. Aby se spravne prepocitavalo 0-10V

 

LoxoneConfig_2016-11-30_18-38-29.png

   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

no máš pravdu, nastavení parametrů je celkem zmateně napsané, já bych asi pro vstup 1 nastavil parametr 15 na 1 a parametr 18 na nulu (jako,že ho nebudu využívat jako spínací vstup). Tobě to teď teda funguje tak, že 0V je 50m3/h a 10V je průtok pro 3 stupeň?


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

vlastně jsi psal, že 10V je 2 stupěň, jak teda nastavuješ 3 stupeň? ještě mě napadá zkusit parametry 19 a 20 nastavit na hodnotu 6 (maximální objemový průtok)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

ja sem to udelal tak, ze druhy a treti stupen sem dal na maximum 300m3/h. prvni stupen mam 90m3/h.

 

takze kdyz je 0V, tak se sepne 1stupen (a na display rekueprace se vypne rizeni pres loxone). jakmile tam je alespon 0.5V, tak se zapne rizeni a zapne se dolni hranice 100m3/h. Mene nejde a je to automaticke.

a 10V je pak horni hranice 2 stupne. Treti se ignoruje. Takze je to 100-300 rozlozeno 0.5V-10V. 

Ten treti je zbytecny, na 300 se dostanes i na druhy stupen.

 

Na ten maximalni objemovy prutok sem koukal, ale zase nevim, jeslti to nahodou neznamena, ze kdyz na to cokoli privedes, tak to proste dela maximum co to umi. Tim, ze mi to fungovalo na tu plynulou regulaci, tak uz sem to dal nezkousel.

Ten manual je totalne na****, tam neni vetsina veci vubec resena


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Využíváte někdo čidlo CO2 na regulaci rekuperace? Přemýšlím jestli má smysl do toho investovat nebo radši jít do levnějšího čidla vlhkosti (kvuli udržování optimální vlhkosti v zimě)


   
ReplyQuote
(@marki)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1
 

Dobrý den. Pravděpodobně budeme mít stejnou rekuperaci jako Vy od Stiebel-Eltron Lwz 170 plus i od stejné firmy. Jak jste s ní dosud spokojený? A jakou ovládací jednotku jste si od nich bral?Pan Drozd mi doporučuje ovládací jednotku s hodinami FEQ. Díky moc za odpověď. 


   
ReplyQuote
(@linox)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

Ahoj všem,

mohl by jste mi prosím někdo poradit jak z čidla vlhkosti připojeného k loxone dostat analogový výstup 0-10V, abych mohl loxone připojit k rekuperaci.

Chtěl bych využít čidla vlhkosti co mám na 1-wire sběrnici a vytvořit algoritmus, který by zvyšoval otáčky motoru s rostoucí vlhkostí.

děkuju

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Marki: Spokojeni jsme, krasne ticha, vzduch v dome cisty, na provoz temer bezudrzbova. Ovladani 0-10V z Loxonu, takze i dobre napojitelna na Loxone

@linox: Nechapu dotaz. Cidlo vlhkosti jde do loxonu, kde je z toho nejaka digitalni informace a tu pak programem prevedes zpatky na 0-10V loxonu. Zadne naprimo propojeni (fyzicke, kabelazi) mezi cidlem vlhkosti a rekuperaci se nedela


   
ReplyQuote
(@linox)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

To L: asi jsem to napsal trochu kostrbatě 🙂

ale potřebuju přesně to co píšeš. V loxone mám z čidla vlhkosti informaci v procentech a já bych jí potřeboval nějak převést na analogový výstup z loxone 0-10V. Ale nenapadá mě jaký funkční blok na to použít.


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Podívej se na funkční blok SCALER.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Pripadne primo matematicky vzorec, propojit to z vystupu cidla na Aq vstup rekuperace. a vzorcem prepocitat jednu hodnotu na druhou


   
ReplyQuote
(@linox)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

děkuju, to je přesně co jsem hledal 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ludku , prosim te, nevis, jestli jde rekuperacni jednotce Stiebel Eltron ridit bypass z venku (nadrizenym systemem)?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No, to jsem se snazil tenkrat zjistit a podle mne nejde. Stejne tak moc nejde nastavit, v kolik se sepne, atd.

Tady je kdyztak navod. Nektere veci mi tam stale nejsou uplne jasne a mozna by to z toho nejak vyrazit slo. Ale uz sem se k tomu pak nedostal a navic fungovala docela k mym predstavam, takze sem to uz neresil.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak jsem se schvalne podival, jak vlastne ted beha a kolik zere. Tady pro zajimavost teploty

chrome 2017 12 19 14 07 48

A tady kolik zrala:

devenv 2017 12 19 14 10 09

Tenhle patek zrala proto, ze sme tu meli rodinnou seanci a jela skoro cely den na 300m3/h


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: