Forum

Forum

Loxone a rekuperace
 
Notifications
Clear all

Loxone a rekuperace

65 Posts
17 Users
0 Likes
18.3 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

A tady jeste celorocni spotreba po mesicich

devenv 2017 12 19 14 11 40

   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Pánové, máte někdo zkušenosti s řízením rekuperace Zehnder? Nebo Aeris, což je vlastně převlečený Zehnder pro polský trh. Podle mě nejlepší, jak již zníměno, řízení pomocí 0-10V [zjišťuji možnosti]. Rekuperace má možnost koupit option ComfoConnect KNX C, ale stojí to 10 000 Kč navíc, což se mi dávat nechce.

Jde mi o následující:

1) zvýšení výkonu na základě čidel CO2 - místnost kde bude více lidí

2) Zvýšení výkonu na základě čidla vlhkosti - koupelna

3) zvýšení výkonu na základě delšího svícení - WC

Díky moc.

 

This post was modified 5 years ago by Dave

   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Praktické zkušenosti ještě nemám. Mám zakoupenou jednotku ZEHNDER COMFOAIR Q 350. Mám hotové rozvody vzduchu, ale samotné zprovoznění jednotky budu řešit až po dokončení stropů, podlah a nainstalování dveří.

Na všechny tři požadavky ohledně řízení ti bude stačit Option Box. Já jsem se nakonec rozhodl pro Option Box. Jelikož zprovoznění by mělo být snažší díky tomu, že se to řídí 0-10V. Option Box ještě umožňuje získat informaci, že nastala nějaká chyba bez detailu a potřeba výměny filtru. 

 

Předpokládám využití modulu  https://www.loxone.com/enen/kb/leaf-ventilation/

This post was modified 5 years ago by Tom

   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Na kolik vyjde ten Option box + ten modul od Loxone? Na to zatím nemám nabídku. Díky.


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Modul je součást Loxone Configu. Zatím jsem ho nenašel přeložený do češtiny, ale narazil jsem na něj na EN stránkách.

Option Box mě vyšel na 4tis s DPH.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

A výhledově, kdy to tak budeš zprovozňovat? Určitě bych poté uvítal rady a zkušenosti 🙂


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Chtěl bych co možná nejdřív, ale všichni co tady staví svépomocí moc dobře ví, že někdy co nejříve může být hodně daleko. Teď makám na stropech a potom se vrhnu na podlahy. Tak doufám, že někdy na jaře by to mohlo být :-). Ale dost pravděpodobně to bude v létě. Rozvody vzduchu jsem dělal svépomocí a byla to jedna z těch příjemnějších prací. Rád potom nasdílím zkušenosti pokud to nebudeš mít dříve.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Pánové, ještě jeden dotaz. Můžete doporučit nějaká spolehlivá čidla CO2 + vlhkosti, které jsou pro tento systém a účel vhodné a máte je nějaký způsobem otestované?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 
Posted by: Dave

Pánové, ještě jeden dotaz. Můžete doporučit nějaká spolehlivá čidla CO2 + vlhkosti, které jsou pro tento systém a účel vhodné a máte je nějaký způsobem otestované?

pouzivam  cidlo od loxonu  a riadim nim rekuperaciu (otacky ventilatora ) cez  vystup 0-10V. spokojnost na mojej strane

modul rekuperacia je tiez  prisposobeny  a funguje dobre. CO2 meria pekne rychlo a citlivo 

 


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Máš pouze jedno čidlo CO2, nebo jich máš více?

Přemýšlím jak to co nejlépe vymyslet. Pokud by peníze nehrály žádnou roli, tak bych samozřejmě vůbec takový problém neřešil. Ale kvůli ceny jsem zatím dospěl k tomu, že bych dal jedno čidlo do obývacího prostoru a jedno do ložnice. Tam přece jenom budeme dva, takže bude důležitější sledovat kvalitu ovzduší.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

zatial jedno  v spalni. obyvacku mam spojenu s jedalnou a kuchynou a chodbou  ta je obrovska  tam som CO2 neriesil. v spalni  sa mi vzdy v noci pusti rychlejsie rekuperacka. trochu to pocut  ale  to je dan za cersvy vzduch  ked vyvetra tak sa jednotka vrati do normalu 

ale  nech hladas akokolvek  o moc lacnejsie to nevymyslis  tie CO2 cidla su drahe.


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

To je pravda, asi taky snížím počet na jeden. Při pořizování RJ mi byl nabízen senzor od Zehnderu a ten stál přes 13tis., takže v tomto světle je najednou senzor od Loxone docela levný :-). Moc se mi nechce jít do DIY řešení z časových důvodů.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: kozmo21

zatial jedno  v spalni. obyvacku mam spojenu s jedalnou a kuchynou a chodbou  ta je obrovska  tam som CO2 neriesil. v spalni  sa mi vzdy v noci pusti rychlejsie rekuperacka. trochu to pocut  ale  to je dan za cersvy vzduch  ked vyvetra tak sa jednotka vrati do normalu 

ale  nech hladas akokolvek  o moc lacnejsie to nevymyslis  tie CO2 cidla su drahe.

@kozmo21

V jakém místě a v jaké výšce je optimální mít to čidlo CO2? Standardně jsou součástí ovládání, takže to je cca 150 cm nad zemí. Když ale mám to čidlo Loxone, tak si ho mohu dát, kde to má nejvyšší vypovídající hodnotu. A to je prosim kde?


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

@kobra23 Pokud si můžeš vybrat výšku, tak bych jej umístil do úrovně hlavy. Zajímá mě přeci, jaký vzduch dýchám. V ložnici v cca úrovni postele, v ostatních místnostech ve výšce sedící osoby.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

Ahojte. 

Poradite mi prosim niekto vzorec na vypocet ucinnosti rekuperacie?

Nejaky som vyhrabal, ale vychadza mi to na 75-80%, co je daleko od slubovanych 95 😉

 

Dakujem.


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: