Forum

Forum

Loxone eBus propoje...
 
Notifications
Clear all

Loxone eBus propojení

25 Posts
12 Users
0 Likes
9,144 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

V tomto vlákně bych rád zaznamenával, sbíral a ideálně i vyřešil jak propojit eBus zařízení (v mém případě rekuperace, ale jsou to i topení a další) s Loxonem.

Co se týká hotových zařízení, našel jsem zatím toto

Dokumentace eBusu tady:

Software pro eBus:

 Diskuzní fóra

A je pak ještě otázka, jak dohledat adresy jednotlivých údajů, nebo jestli jít metodou pokus omyl a proscanovat vše (v mém případě Brink LWS 170 E plus)

 


   
Quote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj,

jenom pro úplnost sem doplňuju řešení pro vaillant za cca 15tisíc

https://www.ise.de/en/products/ise_smart_connect_KNX_Vaillant

pozor vyžaduje to regulaci multiMATIC 700/4

dle zprostředkovaných informací od loxone integrátora se všechno samo načte do loxone, prý "nejjednodušší integrace ever" ... akorát ta cena 🙁


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Jinak ... máte někdo rozběhané nějaké ebus integrační řešení zmiňované v prvním postu výše? např ten ebus-koppler?


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Díky za toto vlákno, mám kotel Vailant a 15k za jejich modul, jak píše Stingray, se mi dávat nechce.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Mám na stole poskladaný prevodník z  https://wiki.fhem.de/wiki/EBUS ale ešte som sa k tomu poriadne nedostal. Dám potom vedieť.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@tomas_iw   ahoj ... mas prosím nejakej progres s tim ebusem? diky


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

nejakú komunikáciu som z toho dostal, ale nie v takej miere ako by to malo ísť. V zime som tomu venoval dosť času. Je možné že v poskladanom prevodníku je nejaký problém, ale nevyriešil som to zatiaľ.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas_iw to nieje dobra sprava. Drzal som ti palce aby sa ti to podarilo 😀 

Co s ti zaitial podarilo?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Zatiaľ som vydebugoval to, že interface nevie zapisovať na ebus a to je z nejaké dôvodu potrebné aby dokázal vyčitať všetky hodnoty (asi sú tie hodnoty poslané na nejaký request a neposielajú sa len na prázdno). Mal som tam na chvíľu teplotu exteriérového senzoru z kotla, čas a už si nepamätám čo presne. Ale v inej téme sa to riešilo, že je možné z toho dostať všetko a hlavne vedieť zmeniť požadovanú teplotu vykurovania čo je to o čo mi ide ak chcem mať ekvitermiku riadenú v Loxone.

Každopádne som si na 99% istý, že to bude v HW. Tá služba ebusd sa mi zdala byť v poriadku.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

A ked mas na eBus napr. termostat tak to co komunikuje s kotlom tak sa da citat?

Ja som to chcel vyuzit rovnako ako ty.

Zapisat sa ti nepodarilo nic?

Na tom HW moc nema byt co zle, jedine tu zenerku menit.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730

   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

No mne to vychádza na problém s prevodníkom pretože SW som riešil pár dní a nič. Prevodník som si bol schopný poskladať sám, DPS mi prišiel od autora z ebay, ale otestovať tú dosku moc neviem. Ešte by stálo za to premerať tie zenerky, ale neviem kedy sa k tomu dostanem lebo riešim iné veci na dome. 

Dnes by som už asi išiel do hotového prevodníku ktorý postoval Dada, hlavne kvôli času ktorý som tomu už venoval. Keď som skladal tento prevodník tak som ešte nemal istotu čí z toho niečo vyčítam preto som nechcel veľmi investovať do HW.

Btw na stránkach autora ebusd je nová verzia prevodníku ktorú by nemalo byť potrebné ani kalibrovať potenciometrom. 


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

No napadla mne jeste jedna vec. Mozna by to slo vyresit nejak prez modul od vaillantu vr34 

 

vice zde vr34 vaillant


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

ano toto reseni za cca 3500,- pokud se nemýlím, by jistě fungovalo. ale jenom pro regulaci výstupní teploty topné vody. nic víc to neumí. a v kotli je přitom tolik zbytečných paramterů které bych si rád přečet/nastavil


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

No to mas vlstne pravdu 🙂

 

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: