Forum

Forum

Loxone a podpora IP...
 
Notifications
Clear all

Loxone a podpora IP kamer

22 Posts
10 Users
0 Likes
8,858 Views
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@undy

RTSP napřímo do Loxone nejde, ale při použití jiného PC/serveru s patřičným softem toho určitou měrou lze - já používám pro sledování kamer program Xeome, který je naprosto parádní a takhle nějak si představuju "otevřený" sw. Za jednorázový poplatek dostanete nástroj, který nejen že perfektně plní funkci surveillance station, tedy hlídání, alarm apod, ale jsou možné i takové věci, jako např. při rozpoznání určité SPZ na autě zaslat do Loxone tuto informaci..

... a samozřjemě je možné také přijímat RTSP signál a ten poté ve změněné formě (MPEG) streamovat do Loxone ovládání dveří.

PS. Osobně využívám více licencí Xeome (firma, soukromě) a musím říci, že ani blok Ovládání dveří nepoužívám, prostě na kamerový systém používám aplikaci Xeome 😉

XEOME

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  
Posted by: Sedtronic

...

Zajimave reseni. Xeoma bezi i pod Rpi3. Otazka, kolik toho Rpi3 zvladne.

Ukladani zaznamu posilate treba na NAS, nebo resite ukladani v ramci serveru, na kterem bezi Xeoma?

 

EDIT: vykonnost xeoma na Rpi3:  http://felenasoft.com/xeoma/en/help/calculator/#calculator


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já jsem asi slepej 😀 Pokud chápu správně ten blok, tak bych si měl přidat síťové zařízení, kameru Loxone vidí, ale nechc mi jí přidat, Hikvision kamera se tváří jako unknown a nic... Nemáte někdo nějaký screenshot? Já nechci mít kromě Loxone aplikace nic vysvíceného ven. Můj asustor to také umí zobrazit v aplikaci v mobilu, ale nechci to mít na dvou místech... Díky!


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500

   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@l.adamek

Ukládání je přímo na serveru, na kterém Xeoma běží, ten slouží zároveň i jako NAS.. 

Jinak k té integraci kamer do Loxone - před časem udělal Google update svého prohlížeče, kde od verze 59 došlo k omezení předávání dat uživatelů pomocí http požadavků, viz. www.chromestatus.com/feature/5669008342777856

Tzn. pokud používáte Chrome k vizualizaci Loxone app - tak u některých IP kamer nefunguje přihlašování pomocí uživ. jména a hesla dosavadním způsobem...

.. no a po konzultaci s Loxonem, jestli s tím budou něco dělat, mi bylo doporučeno, abych používal jiný prohlížeč 😉

Takže od té doby jedu na Xeoma ..


   
ReplyQuote
 pop1
(@pop1)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11

   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ty kamery jsou pouze 1.0 MP. To nechceš.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: