X
Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
58.1 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

No tak super, tím pádem už by nemělo nic stát v cestě 🙂 Dej vědět výsledek průzkumu, dík.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No uvidim jestli to objednam. Jestlize chteji 108usd /pcs + 40 postovne, tak to k tomu zas tady narazi jeste clo+dph.

Mozna objednat vic kusu nebo vice druhy zarizeni, ze by to stahlo cenu a rozlozilo postovne. 

Napsal jsem jim jeste o katalog, at mrknu co maji.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Zaujímavá téma knx,má to širokospektrálne využitie len neviem ako funguje vizualizacia cez knx,čo k tomu treba?Cez minisetver  to ide,len škoda že má Loxone obmedzene pripojenie knx modulov,myslím bin.vstupy,rele-výstupy a dimmre fungujú.....Impulzné dimmre nefungujú,,,


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak uz mam i katalog s cenama. maji toho hromadu a za celkem dobre ceny

vcetne ruznych rele modulu, tlacitek a dalsi serepeticek 😉


   
ReplyQuote
(@jimmy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Myslíte si, že by pod Loxone fungovalo třeba tohle? Líbilo by se mi mít v pokojích nějaký ovládátko, kde si můžu zapnout/vypnout klimu, rekuperaci atd. Pro starý lidi lepší než nějakej tablet/mobil.

Snímek obrazovky 2019 07 23 v 23.14.21

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Taky sem na ty displaye koukal a presne sem premyslel, jestli by to slo nejak napojit. Ale nekdo tu psal, ze loxone pres KNX podporuje jen zakladni prvky, takze by se to mozna muselo rozchodit nejak samostatne. Ale rozhodne mne to taky zaujalo 😉


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Loxone umí, tlačítka, senzory, vstupy, výstupy. Tj. pokud ten prvek bude adresovatelny viz. prace v KNX tak by to teoreticky mělo fungovat i s Loxonem. Ja nyní chci vyzkoušet binární vstupy, které vychází lépe něz od Loxonu a potom si brousím zuby na něco podobného, viz:

https://www.eibabo.cz/inteligentni-dum/dotykovy-senzor/?p=2&ffFollowSearch=10000&o=calculatedPrices-EK_1%2Fdesc&n=12

Taky nyní už mám adresovanch max 5 prvku tak se budu pokoušet toto omezeni obejit tak dam vedet jak sjem dopadnul. Jinak na KNX prevadim veskere sve externi rele jelikoz prace je rychla a prvky se chovaji maximalne stabilne.

 

 

 

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@Salinm1:Binarne vstupy mám odskúšané od firmy Theben https://www.theben.no/no/ta-6-s-knx-4969226 tie fungujú perfektne s Loxone


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

@Zoltan: Kde si to prosim koupil a za jakou cenu?

A používáš je na světla jsou rychlé? Mám zkušenost, že u arduino řešení se mi vstupy trochu zpožďují

ja mám vybrane nyní toto:

https://www.eibabo.cz/busch-jaeger/binarni-vstup-pro-domaci-automatizaci-knx-32-c-6193-32-101-eb16505404?fs=938330918&c=79667

kde se dostávám na 307Kč za dig. vstup.

 

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@Salinm1:Kúpil som po likvidácii jednej firmi za smiešnych 150nok cca 15€ za kus,netuším koľko to stojí inak,ale výhodou sú malé rozmery.Kupil som iba 2 na skusku☹️Keby vedel aké super su kúpil by som viac.Nas dom je ešte v rekonštrukcii takze neviem čo a ako bude.Mozno lox bude ako vyzualizacia a pôjdem cez knx,neviem ešte.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Možno je to mimo téma,ale máte niekto skúsenosti ohľadom vyzualizacie knx bez miniservera,ako na to?Co k tomu treba


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jsou dvě cesty jak implementovat prvky KNX do Loxone. Buď se logika nastaví přímo v KNX nebo se logika "naprogramuje" v Loxone. Zatím se přikláním k druhé variantě. 

Co se týče binárních vstupů, tak jsem někde našel modul 60 vstupů za 10.000,- Kč.

Zkusím pohledat. Jinak pro mně je spojení KNX + Loxone jasným favoritem.  V novém projektu počítám např. s ovládáním topných ventilů pomocí KNX modulů (8-mi reléových) přímo v krabici rozdělovače topných okruhů. Ušetří se tím velké množství kabeláže a dáky skvělé ceně modulů přes Bazoš.cz i financí. Stejnými moduly budu ovládat žaluzie. Tady bude trošku omezení, protože ten 8-mi reléový modul neumí vypnout všechny relé najednou ale postupně, což bude asi z důvodu ochrany proti přetížení napájecího zdroje KNX.  Za ty prachy ale naprosto super. 

Naopak líbí se mi Loxone skleněné tlačítko, takže vstupy budou zřejmě přes Loxone Tree. Tady ale ještě nejsem zcela rozhodnutý.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@koldavideo:Tomu rozumiem,myslel som vyzualizaciu čisto s knx bez lox.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

@koldavideo: souhlas ta vizualizace v LOX a pouziti KNX mi prijde skvela cesta. Navic je mozne v budoucnu v nejhorsim LOX odstranit a naprogramovat to v ETS. Prosim te nenasel jsi ten odkaz na ty bin. vstupy 60 za 10000 je totiz super cena. Jinak na KNX se delaji luxusni tlacitka..a myslim, ze za podobne cenam LOX.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Byl by prosim nekdo s KNX a ABB relatkama co jsme vzali na bazosi tak laskav a helpnul mi? ;-))

Prokousal sem se ETS5, prokousal sem se adresaci i topologii. Ale kdyz dam nahravat do daneho zarizeni, pise mi to toto:

ETS5N 2019 07 25 19 42 54

Predtim tam jeste bylo okno, jestli chci provest update na nejakou jinou verzi zarizeni.

Jaky presne VD4 soubor na ty ABB AT/S 8.16.5 pouzivate? 

V ETS mam tyto

ETS5N 2019 07 25 19 43 47

ale na tom ABB relatku neni za tim cislem 8.16.5 zadne pismeno. A kdyz sem zkusil stahnout z netu ABB ten VD4, tak to pise tuhle chybu.

Diky

PS: kdyby nekdo z vas abb mel googletalk nebo nejaky jiny comm a mel chvilku, hodne bych to ocenil ;-)))


   
ReplyQuote
Page 9 / 19
Share: