Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.8 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Potřebuješ KNX IP gateway, kterou dělá Loxone. Asi to bude dražší 🙁 Nedokážeš si třeba přes UTP zásuvku vytáhnout dva dráty od loxone někam ke stolu kde testuješ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

no ja si to vytahnu zrejme 5m kabelem na stul v technicke ;-). Ale nechtelo se mi vrtat v bezicim miniserveru.

Ale kupovat kvuli tomu druhy miniserver nebo jeste neco drazsiho nebudu, takze to tak stejne dopadne. Holt chvili nepojede dum 😉

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@pa-v-el A jeste dotaz, resil si, kolik KNX prvku se da na ten Meanwell povesit?

On ma jen 640mA, ale nikde v dokumentaci sem nenasel, kolik ktery KNX prvek zere (konkretne ty nase rele co mame z bazose)

https://library.e.abb.com/public/e0ce6d75331d4d669edf5508b59282c9/ATS_8165_TD_EN_V1-1_2CDC505025D0201.pdf

A pripadne, pokud by to pak neutahlo, tak ty zdroje se daji na jednu sbernici pripojit dva?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Pamatuju si že jsem to řešil a uvažoval i nad silnějším a někde se dočet, že ten co mám bude OK. Oni ty relé moduly mají na sobě velké kondenzátory a ten ráz při přepnutí relé se pokryje z nich, tak není potřeba silný zdroj...

Seskupování zdrojů netuším zda je možné.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ok, diky. Vemu ted tento. To seskupovani mi prijde, ze by snad logicky melo umet, kdyz je to jedna sbernice na mraky zarizeni. Ale nikde sem to nenasel.

PS: Tady sem ho nasel za 1900 https://cz.mouser.com/ProductDetail/709-KNX20E-640 Beru zpet, to je bez dph


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Tady píšou že více zdrojů je možné:

https://elektrika.cz/data/clanky/abb-strucne-zasady-navrhu-systemu-instalace-knx-eib

K napájecímu zdroji o výkonu 640mA lze bezpečně připojit až 64 přístrojů s maximálním příkonem 200mW a za předpokladu rovnoměrného rozložení na linii

 

Myslím že těch 200mW je dáno pokud má zařízení LED diody a víc to být nemůže.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: L

Ok, diky. Vemu ted tento. To seskupovani mi prijde, ze by snad logicky melo umet, kdyz je to jedna sbernice na mraky zarizeni. Ale nikde sem to nenasel.

PS: Tady sem ho nasel za 1900 https://cz.mouser.com/ProductDetail/709-KNX20E-640

Já ho bral přímo u Conrada a myslim, že jsem se registroval v tom velkoobchodním webu a byl za lepší peníz.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Zkusil sem registraci, ale cena porad ~2100. Ale vychazi to od nich nejlevneji, takze beru pres ne.

Edit: Objednano. Diky za pomoc 😉


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@L:Kúpil som ten zdroj pred rokom od jedného čo ho mal asi 3 mesiace za nejakých 80€ v prepočte 


   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 
Zkusil jsem ze srandy napsat cinanovi ohledne toho KNX IP modulu
 
As for MOQ, we accept sample order. The price is $108.5/pcs, more quantity, more discount off.
The freight would be $44 to CZECH REPUBLIC via DHL, will spend 5 working days or so on the road.
unnamed
 
Ale nevim, jestli to ma smysl kupovat, nebo to bude dalsi kram, co mi bude lezet v policce ;-))

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Přesně, tak 🙂 Nebo až se těch zelenejch mrch budeme zbavovat tak se to bude hodit 🙂

EDIT: Ještě mě napadlo aby s tou IP GW od číňana mluvil ETS5 (software pro nastavování) jestli je to univerzální nebo to musí něco splňovat...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

No to mne prave presne napadlo, jestli ten nastavovaci soft pojede. Ale predpokladam, ze kdyz tam pisou, ze to je pro nastavovani, tak snad jo. Leda by meli nejaky svuj vlastni. Zkusim se jich zeptat 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 
chrome 2019 07 23 09 26 48

 

Tak mel by jet, nasel jsem jeste PDF co posilali.

Jinak na jednu stranu mne to laka, ze bch to zkusil rozchodit i bez Loxonu treba pro venkovni boudu, na druhous tranu bych ale pak stejne resil nejakej bridge do Loxonu, abych to mohl jednotne ovladat 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tak uz mi poslali i vd4 toho zarizeni. Zatim se sice v ets5 moc neorientuju, ale naimportovat se mi to tam povedlo 😉

ETS5N 2019 07 23 09 43 22

Budu muset udelat vetsi pruzkum, co vsechno se na KNX prodava v cine 😉


   
ReplyQuote
Page 8 / 19
Share: