X
Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
58.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Toto mi ukazuje info o zarizeni:

ETS5N 2019 07 25 19 46 39

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

A toto je ta hlaska pri nahravani

ETS5N 2019 07 25 19 48 39

mam to udleat, nebo to tim rozbiju? ;-))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Tak sem to zkusil a porad dostavam tu chybu 

Incompatible BCU version 0020 (required 0701). 

Z toho co sem zatim googlil, tak to vypada na nejakou starsi pozadovanou verzi, ale nejsem schopny ji nikde najit. 

Jakou verzi ETS jste to programovali a kterym souborem? Dik


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Tak sem to rozbehal, ale teda to byl opruz. 

Nakonec se mi povedlo najit starou verzi toho driveru tady https://www.futurasmus-knxgroup.com/producto.php?cod_producto=2026

Na strankach ABB uz to nemaji, ETS5 uz to neumi. Akorat ten driver teda neumi vrace zpatky stavy tech rele. To jsem mel pocit, ze tu nekdo psal, ze mu to funguje.

Kdyztak dejte vedet jak jste to rozchodili vy, docela by mne to zajimalo.

Kazdopane relatka cvakaji, je tam taky ta prodleva kdyz se sepne vice najednou, jak uz nekdo psal, ale na bezne spinani svetel v ruznych mistnostech to staci.

KNX ZDAR!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Procitam jeste jednou cele vlanko a nechapu to.

Kolda ma i zpetne stavy, ja je v tom driveru nemam. pritom uplne stejne oznaceni.

ETS5N 2019 07 25 20 51 05

Kde presne a ktery si @koldavideo prosim pouzil?

A @chucky, vyresil si ten zamceny modul? Zatim mam rozchozeny jen jeden a tan je ok, ale kdyby nahodou nektery z tech dalsich (mam jich celkem 5)

A jeste jeden dotaz na zaver. To "programovani" v tom ETS spociva defakto jen v propojovani tlacitek s relatky pres adresu, ze? Nic vic to nemi, ze by tam bylo nejake sofistikovanejsi nastavovani?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Ahoj,

mě to ukazuje toto:

Snímek obrazovky 2019 07 25 v 21.52.51

vyexportoval jsem ho:

 

v tom operation mode musíš zvolit: switch with active status feedback


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Luďku jak budu doma, tak Ti to pošlu.

Dodatečně jsem si všiml že to už Pavel napsal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Alespoň narychlo pár souborů :

Screen z ETS 5 :

ets2
ets

Ten status by mělo být snad toto :

feedback

Driver by měl být snad tento :

Nějaké vysvětlivky např toto :

Jak přijedu tak zkusím sesmolit nějaký návod.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě co se týče těch KNX Binárních vstupů, tak jsem našel tento modul 32x vstup za cenu 10k.

https://www.eibabo.cz/busch-jaeger/binarni-vstup-pro-domaci-automatizaci-knx-32-c-6193-32-101-eb16505404?utm_source=Portals&utm_medium=CPC&utm_campaign=eibabo-CZ_GoogleShopping_CZ


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím bohužel se mi "zamknutý" modul nepodařilo odemknout/resetovat. Jediné co jsem se dočetl že BCU klíč ... BAU heslo... resetuje jen výrobce.. problém že můj modul má v tuto chvíli naprogramovány pouze 2 skupiny a ješte kazdá spíná 3 relé 🙂

Kdyby jste něco objevily budu rád.

 

KNX zdar. 🙂

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Zdar chlapi, diky za odpovedi!

@pa-v-el: Super, to prepnuti mi taky funguje. Toho jsem si nevsiml. Ten driver co si prikladal je nejaka jina verze, je to knxprod zatimco ja nasel vd3. Ale vypada to, ze funguji oba stejne.

@koldavideo: Diky za foto, ten "operation mode" bylo ono. to uz jsem v tom zoufalstvi vcera prehlidl.  Jinak ten driver co mas ty presne pouzivam taky, pavel ma trochu jinej (je vetsi a ma jinou verzi)

@chucky: Tak to je pech. musim zkusit ty moje, snad jich nebude spatnych moc.

Kazdopadne, jeste si s tim pohraju a cele to nejak sepisu do clanku/wiki, at to mame pohromade. Je to strasne jednoduche, kdyz clovek vi co ma delat. Ale ze zacatku se vyznat v tech adresach a hlavne v te ETS5 all bylo peklo 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

A jeste bych se chtel zeptat:

- tahate tu KNX sbernici na CAT kabelu, nebo na nejakem jinem? (nasel jsem tento, ale nevim, jestli to neni zbytecne https://www.vpcentrum.eu/vodic-eib-knx-prenos-dat-2x2x0-8mm2-drat-cu-pvc-zelena )

- pokud CAT, tahate pres vice zil, nebo staci jen 2 zily?

- prisli jste na to, jak ten kabel pripadne z te spojky vyndat, kdyz se to nepovede? 😉 Nasel sem video, kde s nim dokola krouti, ale to funguje asi jen u tech KNX kabelu, u CAT to vede vzdy jen k ulomeni.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@l:Niektory to tahaju knx káblom ale videl som inštaláciu v Nemecku kde bola kombinácia Loxone a knx a išlo to všetko cez cat7,takze ťažko povedať,ja osobne v tom nevidim problém pretože CAT7 je dobre tienený medzi pármi a knx je tiež len zbernica.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@zoltan: Mne slo spis o prurez vodice. Ten origo KNX je 2x0,8mm2  zatimco CAT je jen 0.2mm2. Takze premyslim, ze bych radeji koupl nejakou dvoulinku (4 potrebovat urcite nebudu) s podobnym prurezem, jelikoz to chci tahat i na zahradu a do boudy a par desitek metru to bude


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ale ten prierez to utiahne a tá inštalácia bude pevná,raz ju zapojis a predpokladám že nebudeš s ním hýbať 


   
ReplyQuote
Page 10 / 19
Share: