X
Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
58.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

To mě docela zajímá, protože tento modul zřejmě budu využívat ke stejnému účelu také, mám koupené 2ks. Zkus využít počáteční impuls pro zjištění stavu. Dělám to tak u několika jiných zařízení.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ahoj

Chcem sa opýtať,vy čo ovládate žalúzie cez knx so spojením s Loxonom máte to cez relé aktori alebo cez žaluziovy aktor?Mne sa vidí že obyčajne relé postačí pretože ovládanie a logika je v lox

Ďakujem


   
ReplyQuote
(@tomas_b)
New Member
Joined: 4 months ago
Posts: 4
 

Čaute .. zkouším zprovoznit pár nějakých KNX modulu přes Loxone ovšem zatím jsem ani nepřišel na to, jak nastavit adresu těm KNX modulům.

Mám stažený SW ETS6 demo verzi, ale ať klikám jak klikám a hledám jak hledám nedaří se mi s tím pohnout. Máte někdo nějaký návod jak postupovat? 

Loxone, KNX moduly a vše k tomu potřebné mám propojené. 

EDIT:

Tak už jsem trochu asi postoupil, a pravděpodobně sem zůstal stát už u samotného připojení přes LOXONE. Zřejmě bych tam měl nastavit tu "individuální adresu" toho KNX Extension jenže mi přijde, že se mi k tomu nechce uložit. V configu Loxone mám 1.1.250 .. a když ji tam vyplním tak to stejně nic nedělá.

Ještě mi to vypisuje hlášku "věřit rozhraní" a kde se píše: "Typ média aktuální dílčí sítě neodpovídá typu média linie ve vašem projektu. Chcete změnit? Linie: 0.0 IP páteřní linie-IP. Rozhraní: Loxone-192.168.0.132:3671(0.0.0)-TP .. 

Ještě se případně doblikám k tomu, že tam nahrávám tu adresu, píše to ať zámku programovací tlačítko ale stejně se nic neděje 🙁 

This post was modified 4 months ago by tomas_b

   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@zoltan Ahoj, mám to na KNX žaluziovém aktoru. Funguje to výborně, až na jednu drobnost, kdy aplikace nezobrazuje stav na EIB stínění. Je možné, že tam mám chybu v hodnotě, ale když jsem tam dal hodnotu 74 % vyčtenou z KNX, tak se roletka ve vizualizaci nepohnula.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@tomas_b tu adresu 1.1.250 som ja vobec nemenil, zadaval som len adresu aktorov:

image

   
ReplyQuote
(@tomas_b)
New Member
Joined: 4 months ago
Posts: 4
 

@jereminius to už máme přímo adresu daného modulu, ale když v configu Loxone kliknu na KNX Extension tak tam mám default adresu 1.1.250 .. to jsem se snažil nastavit i v ETS ale tam mi přijde že se to jakoby asi neuloží .. případně nevím co to chce .. zkoušel jsem jak ETS6 tak ETS5 .. všude se to chová stejně, takže problém je asi někde mezi PC (ETS) a Loxone :-/ .. šel by prosím napsat nějaký postup v krocích od začátku co se má přesně udělat? našel jsem na YouTube i nějaký český návod ohledně ETS kde to popisu přidaní různých modulu a adres, ale hned se mu to odešle a funguje .. ovšem není to řešení připojení ke KNX pomocí Loxone. Moduly KNX mám nějaké MDT Technologies ..


   
ReplyQuote
(@tomas_b)
New Member
Joined: 4 months ago
Posts: 4
 

@jereminius při pokusu o připojení mi to vypíše takovou tabulku:

image

Co si mám pod tím představit a co mám tedy upravit?


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@tomas_b poviem pravdu, nepamatam sa. ja mam miniserver gen1, cize ja som nenastavoval nic, len adresy jednotlivych aktorov


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@tomas_b mozno blba otazka, ale mas KNX zdroj? https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=DJOcRlnn0ig


   
ReplyQuote
(@tomas_b)
New Member
Joined: 4 months ago
Posts: 4
 

@jereminius

Ano KNS zdroj mám .. mé složení je:

Miniserver 2 gen + KNX Extension - MDT KNX Zdroj + moduly MDT KNX .. 

Ještě jsem v komponentech nalezl KNX IP modul pro připojení a s tím se mi to podařilo ihned nakonfigurovat.

Na nějakém zahraničním fóru jsem narazil na komentáře, že snad od nějaké verze configu Loxone už nefunguje jako brána pro KNX .. 

Celkem mě ale i zaráží, že když v configu dám učit / vyhledávat zařízení KNX tak mi to i přes nastavenou adresu žádný modul ani prvek nenajde .. Ovšem pokud nastavím ručně v configu "aktor" a dám mu příslušnou adresu tak mi komunikace / sepnutí relé / apod s Loxone funguje.

 


   
ReplyQuote
Page 19 / 19
Share: