X
Forum

Forum

Programování podmín...
 
Notifications
Clear all

Programování podmínek zapínání spotřebičů

4 Posts
3 Users
0 Likes
2,115 Views
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
Topic starter  

Ahoj, mám takový dotaz. Potřebuji nějak naprogramovat a nastavit spínání na základě spotřeby.

Popíšu mám 10 zon na vytápění + 1 saunu a 1x bojler

každá zona má vlastní odběr 

101 Ekoheat   420w
102 Ekoheat   800w
103 Ekoheat   80w
104 Ekoheat   600w
105 Ekoheat   720w
106 Ekoheat   900w
107 Ekoheat   1400w
107 Ekoheat   1600w
108 Ekoheat   200w
109 Ekoheat   600w
110 Ekoheat   800w

Potřebuji zajistit aby odběr zapnutých spotřebičů nebyl větší něž třeba 5 kw a v případě že se zapne indukční deska tak aby žádný z nich neběžel.

Zároveň jak vyřešit stav zapnuté indukční desky ....

Poradíte jakým způsobem to vyřešit?

Poenta je taková, že pokud jedu na solární provoz tak když se mi zapne hodně věcí zaráz udělámi to blackout protože jsem přes výkon který je systém schopný dodat.

Díky Honza

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

S tim podminenym spinanim ti moc nepomuzu, ale spis bych chtel napsat k tomu celkovemu napadu.

Osobne si nejsem jist, ze neco takoveho stoji za ten snizeny komfort v dome. Taky resim spoustu veci tak, aby se usetrilo, ackoli to udela jen par korun. Ale nic z toho by nikdy nemelo mit vliv na zivot v dome.

Jamile se ti pri horsim pocasi zacnou sami vypinat televize/ledinicky cokoli, tak je to imho uz moc.

Radeji bych udelal hybrid, at jede vse kdykoli potrebuje (maximalne spotrebice, co fakt nejsou potrebny, at se vypnou), ale at to nesnizuje komfort.

Taky jsme ze zacatku resili VT/NT, resili jsme, ze bychom uzpusobili peceni vetsich jidel do NT, atd. Ale vysledek byl akorat znechuceni zeny neco varit, protoze musela furt resit, kdy muze a kdy ne.

Tech par korun za tu vybornou kacenu nestoji 😉


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
Topic starter  

Ahoj, tohle chápu, spíš mi jde o pojistku proti přetížení. 

Jednalo se mi hlavně o ty podlahovky, bojler, saunu a indukční desku. Když totiž by se seplo zaráz sem na nějakých 25kw. U podlahovek prostě se natopí jedna, jak se vypne natopí druhá atd.

FVE a Baterky dají max 10000W a při testování jsem to několikrát přivedl do blackoutu. Třeba teď jak tam ještě nebydlím mi to jede na ostrovní provoz. A právě bych chtěl nějak udělat podmínky pro to aby se mi nestalo, že se mi sepne vše. 

Taky řeším že Battery box umí signalizovat nízký stav baterie a to jde pak udělat jednoduchou logikou že pokud je nízká baterie nezapne spínané výstupy. 

PS: Chci si nějak udělat jak jsou režimy Topná a bez topení ještě varianty na ostrovní režim :))) Ale už sem dostal od ženy "důrazné" upozornění že nebude pouštět vše jen aby to bylo ze sluníčka :)))

Honza

 

This post was modified 5 years ago by Honza

   
ReplyQuote
(@darmozrout)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

já bych se asi ty spotřebiče pokusil nějak smysluplně spojit do párů (nebo trojic), jednomu z nich bych nastavil vyšší prioritu a zbytek by měl možnost sepnout jen tehdy, když neběží spotřebič s prioritou.

Prioritu by asi měl mít bojler, vaření, topení v koupelně... když např. zapnu indukci, zároveň tím vypnu třeba topení v ložnici apod.

Asi by šel vymyslet i nějaký důmyslnější způsob, který by hlídal aktuální výši odběru a podle toho zakazoval/povoloval použití jednotlivých spotřebičů, ale zbytečně bych to nekomplikoval


   
ReplyQuote
Share: