Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@pa-v-el: az dorazim, muzu otestovat 😉

akorat uvidim, jak rychle se k tomu dostanu. mam ted prace az nadhlavu, takze ale moc nestiham.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1501
 

Mě by zdroj měl dorazit dnes, tak snad o víkendu zkusím rozchodit...

Ale s časem také bojuji. Jak to poslouchám kolem sebe, tak je to nějaký trend ☹️ Jak by řekl můj kamarád: křivka evoluce nás musí za chvíli zahubit a pojede se od začátku, sorry za OT. 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim,

nedari se mi rozchodit nahravani adres do KNX releovych modulu.. v ETS mám vse na konfigurované. ETS je pripojen do loxone ale kdyz dám nahrát skupinové adresy tak i když modul přepnu do režimu programování tak se mi nedaří nahrát konfiguraci do relé... v ets dam test spojení na sbernici a píš to OK samo si to i loxone našlo...

neporadili byste mi dekuji..

Michal


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Ahoj nejsem odbornik, ale v ETS mam nastavenou adresu na Loxono Kufr asi takto:

konfigurace ets

Potom kdyz si nakonfiguruji v ETS projekt, pridam pristroje, tak jim nejdriv musim nahrat jejich individualni adresy, nebo zcela nahrat. Myslim ze nejdrive je potreba nahrat individualni adresy, az potom skupinove. Pri tomto procesu se v prave liste Probihajici cinnosti zobrazuje status a prubeh. Je nutne na vyzvani zmacknout programovaci tlacitko na pristroji.

Pouzival jsem info z teto stranky:

https://www.meintechblog.de/2015/04/knx-aktor-in-10-schritten-mit-ets5-programmieren/


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Dravím dekuji za odpověd

dělám to přesně jak popisujete... jediný co pozoruji je že v zobrazení aktuálního připojení mě to detekovalo individuální hostitelskou  adresu  (knx/loxone) 1.1.250 u vás je  1.1.1 což já nemám možnost volby...mám to šedivé...???

 


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

To asi nehraje roli, to je adresa kterou jsi si nastavil v Loxone Configu - Vlastni EIB adresa.

Co ti teda pise v tom okne probihajici cinnost?

This post was modified 5 years ago by orlik80

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

píše to zmačkněte programovací tlačítko... viz obrázek.. když ho na relay modulu zmáčknu led se rozsvítí červeně a nic... :-(((((

 

20190412 133453

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zeptám se ještě jinak  v ETS je možnost skenovat linii a ověřit individuální adresy.. rele moduly jsou použité ... a je na nich označena fyzická adresa...1.1.37

nebo! když dám skenovatl linini? tak by to mělo neco najít... 🙁 ne?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nemám teď moc času na rady, protože jsem na té dovolené, ale vřele doporučuji prostudovat ty dvě diplomky, co jsem tady dával. Tam se dá vše vyčíst. ETS přidá fyzické adresy (formát x.x.x.) automaticky ale dají se změnit. Což  je dobře, protože protože v demo verzi ETS naadresuješ jen 5 zařízení. V loxone ale už pracuješ je se skupinovými adresami (formát x/x/x). 

Takže já jsem v loxone nastavil fyzickou adresu 1.5.0 a moduly co jsem koupil jsem nastavil tuším na 1.5.1, 1.5.2 ...což ale není vůbec důležité. Rozhodující je aby jsi skupinové adresy co jsi nastavil v ETS, nastavil stejně v loxone.

Já jsem nastavil skupinové adresy aktorů na 1/1/xxx a skupinové adresy senzorů na 1/0/xxx - protože pokud chceš vytvářet nějakou logiku, musíš vědět v jakém stavu to relé na modulu je. Až budu doma, tak sem hodím pár obrázků, nebo se možná odsud připojím domů a večer místo nezřízeného pití budu posílat něco sem do diskuse 🙂  


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Jo děkuji za informace ale princip skupinových adres a adres aktoru na lini je mi doufam jasny..

problem mam že nejsem schopný moduly přeadresovat...v ETS přes loxone natož jim poslat "novou" informaci o skupinach... prostě jako by to nekomunikovalo..na sběrnici z loxonu do knx rele..

už jsem si i ověřoval zda mám dobře v knihovně správné zařízení... je to AT/S8.16.5 

Ktomu jsem našel knihovnu ATS_8165_VD-TP_XX_V05-03-23.VD3

na abb strankách nebo tady

https://www.futurasmus-knxgroup.com/producto.php?cod_producto=2026

nevěřím že bych měl loxone hw chybu.. a rele moduly mám 3

diky moc za pomoc uzivej si dovolenou...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@chucky můžeš sem dát fotku toho KNX zdroje?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Pokud totiž máš ten samý zdroj jako já, tak nesmíš použít výstupy na čelní straně ale zezadu pod DIN lištou. Taková frajeřina 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Bohužel tu nemám žádnou lepší fotku ale je to ta krabička co je bokem od ostatních. Pokud máš totéž, je problém vyřešen.

IMG 6397 (1)

   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Presne tak. je to starsi typ zdroje s vystupem 29V na celni strane, bezne zluto-bila svorkovnice a zespoda pro knx byla takova sbernice...

knx bus

Takze asi bude potreba ten tvuj zdroj rozebrat a vyvest napajeni z toho spodniho konektoru.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím tak to bylo ono.. dekuji moc... taková blbost...  nicméně mě to píše že přístroj je chráněn nějakym BUC kódem když to pošlu bez nej tak to skončí ets se pokouší o zápis do chráněného nebo neexistujícího oddílu

.. nechapu pritom adresu jsem mu změnil..

 

mohu ale vyčíst skupinové adresy.. bohužel ale mám na jednom modulu..nastaveny 4 rele pod jednou skupinou....

hledam jak resetovat modul..  🙁 to je boj 🙂


   
ReplyQuote
Page 5 / 19
Share: