Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.9 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

reset přístroje

reset

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

tento reset jsem našel ten i projde.. při o5 nahrání píše vložit BCU klíč  .. vložte BAU heslo... :-()

koukam že ty máš předpokládám stejný modul od pána.. a tento problém nemáš?

reset
pwd

vyčteno....

vycteno

   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Narazil jsem na jednu nemilou drobnost u toho modulu AT/S 8.16.5 a tou je zpozdeni pri opetovnem sepnuti a vypnuti. Podle datasheetu je to 1s ale pri soucasnem sepnuti vice rele najednou je to n x 1s. U mne se to projevi tak, ze par rele sepne temer okamzite ale nektere klidne o 2s pozdeji. Stejne je to i pri odepinani. Novejsi modul SA/S 8.16.6.1 nic takoveho nedela a spina okamzite. Tak na to pozor.

ats zpozdeni
This post was modified 5 years ago 2 times by orlik80

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim jak jsem psal modul mam  nastaven tak ze spina 3 rele ve skupine nekdy se to sepne 2 najednou a na 3 ceka..az 3s ale je to asi internim sw/hw nepredpokladam ze nekdo bude sekupovat rele do skupin a kdyz bude kazde rele bude solo melo by to chodit normalne..

 

o resetu BCU/ABU na netu ani zminka  🙁

vase rele nejsou "zamcene"? 

((uz jsem psal panovi zda heslo nezna :-)))

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Chápu. Když spínám relé v ETS tak to trvá klidně i 8sec. V Loxone ten problém není. Skupinové adresy dávám zásadně rozdílné protože vše ostatní nastavím v Loxone. S tím heslem to zatím nevím a ja ten problém nemam. Jak příjedu domu tak vyzkousim. Na spínání topných ventilu nebo světel je to ale OK. A ty žaluzie asi vyzkousim. Tam ný to opravdu problém mohl byt.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Zatím jsem zkusil jeden modul a šel normálně přeprogramovat, takže "zamčený" není.

Jinak v tom ale dost plavu 🙂 KNX adresace - když si myslím že tomu rozumím, tak se ukáže že tomu nerozumím, to samé pak v Loxplanu, ale snad to bylo včerejší pokročilou hodinou. Uvidím jak to dám dnes 🙂 Kdybyste měli nějaké návodné screenshoty sem s nimi prosím.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kluci přečtěte si ty dvě diplomky na které jsem tady dával odkaz.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ty jsem četl...Zkusím je přelouskat ještě jednou za dne 🙂


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Ahoj, doplnim mé testování bohužel jsem byl celý týden mimo, takže se píšu až teď. Já to využívám právě na žaluzie a manželka celý týden poctivě testuje a je nadšená jelikož vše funguje bez problémů přes tlačítka i přes tablet. Co jsem vypozoroval a co budu muset poptat na Loxone podpoře je to, že pokud dám centrální ovládání například otevření žaluzií tak ne vždy to 100% zafunguje, ale pokud následně ovládám jednu po druhé jsou reakce okamžité řekl bych, že není rozdíl oproti Loxone exten. naopak mysli, že to ovládání je citlivější. Jinak programuji stejně jak koldavideo. Tj. důležitá je pouze skupinová adresa. Pozor LOXONE neumí zpracovávat vyšší adresy než 15//. Tj musí se v ETS též nastavit 3 řadé adresy a držet se pod tímto rozsahem, já např používám rozsah 7/0/x a bezproblémů po týdenním testu naprosto o tom nevím. Dnes se možná pokusím převést na další modul vekovní závlahu, kde si bere 1 pohom až 640mA(musel jsem na ty pohony koupit separatní 24V zdroj) tak se následně podělím o další zkušenosti. 

@koldavideo jak vyčítáš stav relé a indikuješ to v Loxonu a k čemu to používáš? Vim, že by to mělo jít jelikož KNX obecně je na stavech postavené, ale ještě jsem se tímto směrem nedal. Zajímá mně právě na KNX následně otestovat čidlo přítomnosti, které je normálně extrémně drahé,ale na KNX se dá sehnat cca za 2500kč a tam ty stavy budou sakra potřeba vyčítat.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

večer sem dám nějaké screenshoty. 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím tak jak jsem psal mám 3 moduly...z toho je naštěstí jen jeden zamknut tím  BCU/BAU kódem nevím co stím ....

dávám sem nějaké obrázky jak to konfigurovat není to zase tak složité jde jen přelinkovat vytupy na skupinove jak je tady popsano vše je krásně vidět v přiložených obrázkách

 

setup
save

naplnění skupin

skupiny

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@chucky a koldo díky adresace už mi začíná být jasná 🙂 To vyčítání stavu by mě také zajímalo, znamená to že když bych to relé přepnul ručně, tak se to loxone dozví že?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Bohužel když to přepneš ručně tak to informaci nepošle.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

moduly ktere máme AT/S8.16.5 Switch Actuator, 8-fold, 16A,MDRC a ty nemají status který by se odečítal.....

zatim neni nikdo zamčený?  to mám smůlu jen já 🙂

 

jeste jsem si v loxonu udela sekvencer pro vykonostni test mam 2 rele. na nich jsem udělal "hada" .a moc to teda nestiha hodne velke sklamani...!!! pri sekvenci 0.5s   se to uz zakuckává...  dokonce když sekvencer pozastavím má to "doběh"


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Moduly co máme  AT/S8.16.5 samozřejmě umí posílat stav. 

nastavení v ETS:

nasavení aktorů

Nastevení KNX v Loxone :

loxone knx

Nastavení KNX aktoru v Loxone :

loxone aktor

Nastavení KNX senzoru v Loxone :

loxone senzor

Loxplan : admin/admin

 


   
Pavel, orlik80 and L reacted
ReplyQuote
Page 6 / 19
Share: