X
Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
58.2 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: koldavideo

Proč 15x extension ? 

Budu mít 1x Tree a na něj 15x touch Pure (tree). 

Jsem to tak pochopil. Nenapadlo mě, že si v tom novém objektu vystačíš 15 ks tlačítek. Ale asi to plánuješ jen do reprezentativních prostor.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím patřím taky mezi štastlivce co maji knx na hraní 🙂

Přiznám se ale že nevím vůbec co s tím .. zdro i propojeny ETS Přes loxone mám  ETS našlo GW loxone .. ale tím končím co mám dělat dál :-)))))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
 

@koldavideo Jj, vedel jsem, ze nad tim stavis dum, jen mne nenapadlo, ze toho budes potrebovat tolik. Ale ty si byl vzdycky megaloman 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: kobra23
Posted by: koldavideo

Proč 15x extension ? 

Budu mít 1x Tree a na něj 15x touch Pure (tree). 

Jsem to tak pochopil. Nenapadlo mě, že si v tom novém objektu vystačíš 15 ks tlačítek. Ale asi to plánuješ jen do reprezentativních prostor.

Ano ty budou jen v místnostech obytných. Hodí se mi ty čidla teploty a vlhkosti plus to podsvícení. Jinak wc technické místnosti chodby atd. Budu dělat klasicky pomoci digitálních vstupu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: L

@koldavideo Jj, vedel jsem, ze nad tim stavis dum, jen mne nenapadlo, ze toho budes potrebovat tolik. Ale ty si byl vzdycky megaloman 😉

No ono to zas tak velké nebude. Jsou to ordinace a bude tam docela dost automatizace. Plus nějaká ta kancelář, šatna atd... Ve finále se to nasčítá. Každopádně už ne na pěnoskle, za to ale opět monolitické stropy a střecha (kvůli praskání zdiva, tepelné pohodě atd...).

Takže je jasné, že se musí někde ušetřit. Zrovna na těch KNX modulech se mi to teda povedlo hoodně. Celá elektroinstalace i přes to že ji budu dělat sám vyjde na cca 600-700 tisíc. Samo že tam zase chci nějaké fičury a to jak designové tak technologické 🙂

Každopádně ty KNX vstupy už nejsou až taková hrůza. Už jsem to tady asi někam dával : modul 32 vstupů = 10.000,- Kč (edit : tady je)

Jinak píšu tak napůl z mobilu a napůl z notebooku, bo su na školení v Kaprunu. Hezky tady chčije, tak doufám že nahoře sněží a že ty lyže co jsem vzal nebudu používat jako vodní 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo někdo se sháněl po tom zdroji KNX Meanwell tak posílám odkaz :

https://cz.farnell.com/mean-well/knx-20e-640/power-supply-ac-dc-30v-0-64a/dp/2815646


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
 

@koldavideo: Jasny, ono vzhledem k tomu, ze to je nekolik ordinaci a vetsi budova, tak se to nascita.

Jinak uspora na KNX prvcich je mazec. Uz jsem si rikal, jestli nenapsat nejakeho bota, co bude scanovat bazos/sbazar na pripadne dalsi KNX veci 😉

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem s ním mluvil. Je to jednorázovka. No na bazoši jsem furt, protože pořád něco kupuju na tu Volhu. Docela by se mi hodilo, kdyby bazoš nebyl - asi bych hodně ušetřil 🙂

Já jsem šel do toho knx jen z důvodu případného kolapsu loxone - i když jsou to asi zbytečné obavy.  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Luďku - kdo by to byl řekl před pár lety, že budeš pracovat s elektro a navíc s KNX ? 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
 

@koldavideo: Jojo, pred par lety bych o KNX jeste nevedel a jeste pred mesicem bych tvrdil, ze ho doma kvuli cene mit nebudu ;-).

Jinak mne se to KNX libi presne z toho stejneho duvodu co tobe. Mit vse na KNX, muzu kdykoli zahodit Loxone a nasadit treba HomeAutomation s KNX mustkem. Proto se mi libi i ten Papouch, tam muzu udelat to stejne.

Kdyz jsem s chytrym domem zacinal, o KNX jsem nevedel. Ale pokud budu stavet dalsi dum, tak urcite nechci takovy vendor lock na Loxone jako mam ted. 

Pouzit od nich miniserver, par extensions (1-wire, knx (pry bude samostatne),...), ale vetsinu komponent udelat univerzalne tak, aby se dalo kdykoli prejit.

Proto si treba nejsem ani uplne jisty tvym rozhodnutim na tree+vypinace. Resp, klidne pouzit, ale natahal bych si tam rezervy, aby se to dalo kdykoli vymenit a nebyl si zavisly na jejich sbernici.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně, rezervy budou 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: L

@koldavideo: Jojo, pred par lety bych o KNX jeste nevedel a jeste pred mesicem bych tvrdil, ze ho doma kvuli cene mit nebudu ;-).

Jinak mne se to KNX libi presne z toho stejneho duvodu co tobe. Mit vse na KNX, muzu kdykoli zahodit Loxone a nasadit treba HomeAutomation s KNX mustkem. Proto se mi libi i ten Papouch, tam muzu udelat to stejne.

Kdyz jsem s chytrym domem zacinal, o KNX jsem nevedel. Ale pokud budu stavet dalsi dum, tak urcite nechci takovy vendor lock na Loxone jako mam ted. 

Pouzit od nich miniserver, par extensions (1-wire, knx (pry bude samostatne),...), ale vetsinu komponent udelat univerzalne tak, aby se dalo kdykoli prejit.

Proto si treba nejsem ani uplne jisty tvym rozhodnutim na tree+vypinace. Resp, klidne pouzit, ale natahal bych si tam rezervy, aby se to dalo kdykoli vymenit a nebyl si zavisly na jejich sbernici.

Co se týče toho mého rozhodnutí pro tree - tak to není definitivní - jen se mi to líbí designově a funkčně. Třeba skončím také u tlačítek přes knx ale zatím je nemám vyzkoušené, takže nevím jak se bude chovat např. dvojklik. Vše bude záviset na ceně, protože před stavbou má člověk určité představy, které v průběhu stavby opadají v závislosti na stavu pokladničky.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim uz se v tom trochu orientuji nebyl by tady nekdo kdo by vysdilel projekt do ETS projek bude vice mene stejny u vsech protoze asi si udelate skupiny vystupu a vstupu po modulech ne?

jeste bude boj to nacist do loxonu 🙂

jo co pouzivate v knihovne knx/ets jako IP gateway nevim co tam mam dat do pojektu 🙂

 

diiiky moc

knx zdar


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: L

@pa-v-el: diky, supr, rovnou objednam.

Jinak, pan je vykoupeny. Nakonec nasel 6ks relatek a 1ks 6xDI, tak jsem vzal vsechno.

Zajímalo by mě jestli KNX DI budou zvládat rychlokliky alá elektroměr 🙂

Máte někdo již otestováno?


   
ReplyQuote
Page 4 / 19
Share: